Ухвала від 19.08.2024 по справі 186/1378/24

Справа № 186/1378/24

Провадження № 2/0186/754/24

УХВАЛА

19 серпня 2024 року м. Першотравенськ

Суддя Першотравенського міського суду Дніпропетровської області Кривошея С.С., розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИЛА:

До Першотравенського міського суду Дніпропетровської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що відповідач ОСОБА_1 ймовірно має зареєстроване місце проживання на тимчасово окупованій території України та може бути внутрішньо переміщеною особою і мати місце проживання на підконтрольній Україні території.

Відповідно до частини шостої статті 187 ЦПК України, у разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб'єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.

З огляду на викладене, з метою виконання вимог абз. 2 ч. 1 статті 187 ЦПК України, суд вважає за необхідне здійснити дії по встановленню зареєстрованого місця проживання (перебування) відповідача шляхом витребування від Державної міграційної служби України відомостей щодо зареєстрованого місця проживання відповідача.

Також, особа може бути внутрішньо переміщеною особою і мати інше місце проживання.

У суду відсутня можливість самостійно отримати відомості з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, відповідальним за забезпечення формування та ведення бази даних якої є Мінсоцполітики України.

З метою недопущення порушення правил територіальної юрисдикції (підсудності) розгляду даної справи, усунення сумнівів щодо вірного зазначення адреси зареєстрованого місця проживання (перебування) відповідача і недопущення порушення його прав, суд вважає необхідним зобов'язати Міністерство соціальної політики України надати суду відомості з ЄІБД ВПО щодо відповідача.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.12, 83, 84, 187, 260 ЦПК України, - суддя

ПОСТАНОВИЛА:

Витребувати від Державної міграційної служби України наявну інформацію щодо останнього відомого зареєстрованого місця проживання/перебування, (фактичного або повідомленого відповідачем): ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, останнє відоме місце проживання: АДРЕСА_1 .

Зобов'язати Міністерство соціальної політики України (юридична адреса: 01601, м.Київ, вул.Еспланадна, 8/10) надати суду не пізніше п'яти днів з дня отримання ухвали суду інформацію з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, щодо відповідача: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме:

- загальні відомості про особу (прізвище, ім'я, по батькові, громадянство, дата і місце народження, стать);

- відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають про це відмітку в паспорті або які не є громадянами України);

- дані про останнє зареєстроване та фактичне місце проживання/ перебування внутрішньо переміщеної особи на території, де виникли обставини, зазначені у статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»;

- дані про фактичне місце проживання особи на дату звернення;

- адреса, за якою із внутрішньо переміщеної особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції, та номер телефону;

- відомості про смерть внутрішньо переміщеної особи або визнання її безвісно відсутньою.

З метою пришвидшення обміну інформацією та економією витрат на поштові відправлення пропоную Міністерству соціальної політики України та Державній міграційній службі України надати витребувану судом інформацію шляхом її надсилання на електронну поштову адресу Першотравенського міського суду Дніпропетровської області (E-mail: inbox@pr.dp.court.gov.ua) із відповідним посиланням на єдиний унікальний номер справи 186/1000/24.

Попередити Міністерство соціальної політики України, що у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, названих судом неможливими, суд вправі застосувати до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ст.ст. 144-148 ЦПК України.

Ухвала судді набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя: С.С. Кривошея

Попередній документ
121073574
Наступний документ
121073576
Інформація про рішення:
№ рішення: 121073575
№ справи: 186/1378/24
Дата рішення: 19.08.2024
Дата публікації: 20.08.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Шахтарський міський суд Дніпропетровської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них; інших видів кредиту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (05.03.2025)
Дата надходження: 19.08.2024
Предмет позову: про стягнення заборгованості
Розклад засідань:
05.12.2024 08:10 Першотравенський міський суд Дніпропетровської області
06.01.2025 08:30 Першотравенський міський суд Дніпропетровської області