Справа № 338/1070/24
14 серпня 2024 року селище Богородчани
Суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Битківський Л.М., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції №2 (смт Богородчани) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, громадянина України,
за ч.2 ст. 126, ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Неповнолітній ОСОБА_1 керував транспортним засобом не маючи права керувати таким транспортним засобом. Також ОСОБА_1 керував транспортним засобом перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння.
Адміністративні правопорушення вчинено за таких обставин.
23 липня 2024 року о 01 год 50 хв ОСОБА_1 на вул. Хмельницького в с. Пороги Івано-Франківського району Івано-Франківської області, керував транспортним засобом марки «ВАЗ-2109» р.н.з. НОМЕР_1 , не маючи права керування таким транспортним засобом. Також ОСОБА_1 в цей час керував транспортним засобом марки «ВАЗ-2109», р.н.з. НОМЕР_1 у стані алкогольного сп'яніння, чим порушив вимоги п. 2.9 "а" Правил дорожнього руху України. Огляд на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законом порядку проводився із застосуванням приладу "Drager", результат 1,03 ‰.
В суді ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав, не оспорював фактичних обставин.
Законний представник неповнолітнього мати ОСОБА_2 в судовому засіданні обставин скоєння адміністративного правопорушення сином не оспорювала. Вказала, що син взяв автомобіль з дому із її відома, однак про факт керування транспотним засобом у стані сп'яніння дізналась лише після того, коли була викликана на місце зупинки транспортного засобу.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, згідно зі ст.245 КУпАП, є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно зі ст. 280 цього Кодексу орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 251 КУпАП встановлено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст. 252 КУпАП).
Частина 1 ст. 130 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Пунктом 2.9 ПДР передбачено, що водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно з ч. 2 ст. 126 КУпАП настає відповідальність за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованих адміністративних правопорушень доводиться сукупністю досліджених та перевірених у справі доказів, зокрема:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №587830 від 23 липня 2024 року, відповідно до якого ОСОБА_1 23 липня 2024 року о 01 год 50 хв на вул. Хмельницького в с. Пороги Івано-Франківського району Івано-Франківської області керував транспортним засобом марки «ВАЗ-2109», д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив вимоги п. 2.9 "а" Правил дорожнього руху України. Огляд на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законом порядку проводився із застосуванням приладу "Drager", результат 1,03 ‰;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №806907 від 23 липня 2024 року, відповідно до якого ОСОБА_1 цього числа о 01 год 50 хв на вул. Хмельницького в с. Пороги Івано-Франківського району Івано-Франківської області, керував транспортним засобом марки «ВАЗ-2109», д.н.з. НОМЕР_1 , не маючи права керування таким транспортним засобом;
- даними роздруківки з приладу "Drager" Alcotest 6810, з якої видно, що вміст алкоголю в крові на момент проведення огляду - 23 липня 2024 року о 02 год 24 хв - становив 1,03‰;
- даними акта огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, згідно з яким у водія ОСОБА_1 було виявлено ознаки алкогольного сп'яніння - запах алкоголю з ротової порожнини. Огляд на стан алкогольного сп'яніння проведено за допомогою приладу "Drager", за результатами огляду встановлено, що вміст алкоголю в його крові 1,03‰;
- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, до КНП "Прикарпатський наркологічний центр Івано-Франківської обласної ради" від 23 липня 2024 року, відповідно до якого огляд ОСОБА_1 проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою спеціальних технічних засобів;
- рапортом поліцейського СРПП ВП №2 (смт. Богородчани) Івано-Франківського РУП Мельника Л. від 23 липня 2024 року;
- диском із відеозаписом події від 23 липня 2024 року, яким підтверджується проведення огляду ОСОБА_3 на стан алкогольного сп'яніння за допомогою приладу "Alcotest Drager 6810", результат - 1,03 ‰;
- свідоцтвом про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки, яким підтверджується правомірне використання працівниками поліції газоаналізатора "Drager" Alcotest 6810.
Зазначені вище докази вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.2 ст. 126, ч. 1 ст. 130 КУпАП, є повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки відповідно до ст. 251, 252 КУпАП, прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення, а також є такими, що зібрані в порядку, встановленому законом.
Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, вважаю доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 126, ч. 1 ст. 130 КУпАП, оскільки він керував транспортним засобом не маючи права на керування таким транспортним засобом та керував транспортним засобом, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння.
Відповідно до ч.2 ст.13 КУпАП у разі вчинення особами, віком від шіснадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених статтями 44, 51, 89, 121 - 127, 130, 139, частиною третьою статті 154, частиною другою статті 156, статтями 173, 1734, 174, 1831, 185, 190 - 195 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах.
Відповідно до ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При накладенні адміністративного стягнення враховую характер і ступінь суспільної небезпеки вчинених правопорушень, особу правопорушника, майновий стан.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративні правопорушення, не встановлено.
Зважаючи на вищевикладене, беручи до уваги обставини справи, вважаю, що до ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 126, ч. 1 ст. 130 КУпАП необхідно застосувати адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. 36, 40-1, 283, 284 КУпАП, ст. 4 Закону України "Про судовий збір",
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 126, ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) грн, який слід стягнути на такі реквізити: Івано-Франківський район, Отримувач - ГУК в Iв.-Фр.об./ТГ Солотвино/21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ) - 37951998, Банк отримувача - Казначейство України (ел.адм.подат.), Номер рахунку (IBAN) - UA778999980313070106000009620, Код класифікації доходів бюджету - 21081100, Найменування коду класифікації доходів бюджету - Адміністративні штрафи та інші санкції, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605,60 грн судового збору (отримувач - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Копію постанови вручити ОСОБА_1 та направити для організації виконання відділенню поліції №2 (смт Богородчани) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області.
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Л.М. Битківський