Справа №: 343/239/24
Провадження №: 3-в/343/18/24
про відстрочку виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу
15 серпня 2024 року м. Долина
Долинський районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого - судді Керніцького І.І.,
секретаря - Оленюк Т.В.,
розглянувши заяву ОСОБА_1 про відстрочку виконання постанови Долинського районного суду Івано - Франківської області від 05.04.2024 у справі № 343/239/24,
постановою Долинського районного суду Івано - Франківської області від 05.04.2024 у справі № 343/239/24, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнано винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених:
ч.5 ст. 126 Кодексу України про адмiнiстративне правопорушення та накладено стягнення у видi штрафу в розмірі в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень 00 коп., без оплатного вилучення транспортного засобу;
ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень;
ч.2 ст. 130 Кодексу України про адмiнiстративне правопорушення та накладено стягнення у видi штрафу в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34000 (тридцять чотири тисяч) гривень 00 коп., без оплатного вилучення транспортного засобу.
Відповідно до ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення остаточно визначено ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у видi штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень 00 коп., без оплатного вилучення транспортного засобу;
У постанові суд вказав про те, що штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня отримання постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, попередив, що у разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом, а також наголосив, що згідно з ч. 2 ст. 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначеного правопорушення.
Через канцелярію суду поступила заява ОСОБА_1 в якій він просить розтермінувати йому сплату штрафу в розмірі 40 800 гривень, у зв'язку зі складним матеріальним становищем.
В судове засідання ОСОБА_1 не прибув, зазначив в заяві, що просить розгляд справи проводити за його відсутності.
Вивчивши заяву про відстрочку сплати штрафу на виконання постанови суду, суд приходить до такого висновку.
Статтею 129-1 Конституції України визначено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання.
Відповідно до ст. 298 КУпАП, постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Згідно із ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбаченихстаттею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначений у відповіднійстатті цього Кодексута зазначений у постанові про стягнення штрафу.
Згідно зі ст. 301 КУпАП, за наявності обставин, що ускладнюють виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту, виправних чи громадських робіт або роблять її виконання неможливим, орган (посадова особа), який виніс постанову, може відстрочити її виконання на строк до одного місяця. Відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначеніЗаконом України «Про виконавче провадження».
Відповідно до ч. 1 ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження», за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення.
Отже, підставою вирішення судом питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення (постанови) є наявність обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Згідно зі ст. 304 КУпАП, питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Звертаючись до суду з вищевказаною заявою, ОСОБА_1 наводить об'єктивні обставини, які ускладнюють виконання рішення у визначений строк, а саме складне матеріальне становище.
Таким чином, суд враховує, що скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП, хоча і несе особливу суспільну небезпеку, однак заявник навів суду переконливі обставини, що ускладнюють виконання ним рішення, а також, що звернення постанови до примусового виконання та стягнення з нього подвійного розміру штрафу позбавить його та його сім'ю засобів для існування. З метою забезпечення виконання судового рішення, вважаю за необхідне відстрочити ОСОБА_2 у виконання постанови Долинського районного Івано-Франківської області від 05.04.2024 на 6 місяців (до 15 лютого 2025 року), що відповідатиме вимогам КУпАП та дасть можливість ОСОБА_2 у сплачувати штраф частинами в можливих для нього розмірах чи сплатити такий разовим платежем, коли буде така можливість, однак не пізніше 15 лютого 2025 року, квитанції про що слід надати суду.
На підставі викладеного, ст. 129-1 Конституції України, ст. 33 Закону України «Про виконавчепровадження», керуючись ст. 298, 301, 304, 307 КУпАП, суддя
заяву ОСОБА_1 про відстрочку виконання постанови суду задовольнити.
Відстрочити ОСОБА_2 у виконання постанови Долинського районного суду Івано-Франківської області від 05 квітня 2024 року по справі № 343/239/24, 3/343/183/24 в частині адміністративного стягнення у вигляді штрафу, що становить 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень, на 6 місяців до 15 лютого 2025 року.
Перебіг строку давності виконання постанови в частині адміністративного стягнення у виді штрафу зупинити до закінчення строку відстрочки.
Після спливу строку, на який відстрочено виконання постанови, у разі несплати штрафу особою, яка притягнута до адміністративної відповідальності, постанову звернути до примусового виконання у загальному порядку.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: