Ухвала від 12.08.2024 по справі 201/9318/24

№ 201/9226/24

провадження 6/201/586/2024

УХВАЛА

12 серпня 2024 року м. Дніпро

Суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська Антонюк О.А., ознайомившись з матеріалами заяви Товариства з обмеженою відповідністю «Дебт Форс», заінтересовані особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал», ОСОБА_1 , приватний виконавець Григорчук Павло Васильович, Товариство з обмеженою відповідальністю «Кампсіс Лігал» про заміну сторони виконавчого напису у виконавчому провадженні

ВСТАНОВИВ:

До Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська надійшла зазначена заява, в якій заявник просить замінити у виконавчому провадженні № 65583207 з примусового виконання виконавчого напису № 7062 від 06.04.2021 року про стягнення із ОСОБА_1 кредитної заборгованості, стягувача ТОВ «Вердикт Капітал» на його правонаступника ТОВ «Дебт Форс».

Ознайомившись із заявою та доданими до неї матеріалами, вважаю, що заяву необхідно передати на розгляд іншому суду з огляду на наступне.

Відповідно до частин 1, 2 статті 442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.

Згідно із ст. 446 ЦПК України процесуальні питання, пов'язані з виконанням судових рішень у цивільних справах, вирішуються судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, якщо інше не визначено цим розділом.

Процесуальні питання, пов'язані з виконанням рішень інших органів (посадових осіб), вирішуються судом за місцем виконання відповідного рішення.

З тексту заяви про заміну сторони виконавчого провадження, вбачається, що боржник за відповідним виконавчим провадженням ОСОБА_1 мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , що знаходиться в Приморському районі м. Маріуполь.

Частиною 2 статті 24 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що приватний виконавець приймає до виконання виконавчі документи за місцем проживання, перебування боржника фізичної особи, за місцезнаходженням боржника юридичної особи або за місцезнаходженням майна боржника. Виконавчі дії у виконавчих провадженнях, відкритих приватним виконавцем у виконавчому окрузі, можуть вчинятися ним на всій території України.

Таким чином місцем виконання виконавчого напису про стягнення із ОСОБА_1 кредитної заборгованості є місце її проживання, яке не знаходиться в Соборному районі міста Дніпра.

Таким чином, вважаю за необхідне зазначений вище позов передати за підсудністю до Приморського районного суду м. Маріуполя.

Відповідно до частини сьомої статті 147 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", враховуючи неможливість судами здійснювати правосуддя під час воєнного стану, Верховний суд розпорядженням змінив територіальну підсудність судових справ на Ленінський районний суд м. Дніпропетровська.

Слід також зазначити, що згідно ч. 1 ст. 378 ЦПК України, що судове рішення, яким закінчено розгляд справи, підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил територіальної юрисдикції (підсудності).

Таким чином, вважаю за необхідне зазначений вище позов передати за підсудністю до Ленінського районний суд м. Дніпропетровська.

На підставі викладеного, керуючись ст. 31, 32, 378, 441 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Заяву Товариства з обмеженою відповідністю «Дебт Форс», заінтересовані особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал», ОСОБА_1 , приватний виконавець Григорчук Павло Васильович, Товариство з обмеженою відповідальністю «Кампсіс Лігал» про заміну сторони виконавчого напису у виконавчому провадженні - передати за підсудністю до Ленінському районному суду міста Дніпропетровська (49000, місто Дніпро, вулиця Коробова, будинок 6).

Ухвала набрала законної сили 12 серпня 2024 року.

Ухвалу може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення в порядку, передбаченому ч. 1 ст. 354 ЦПК України з урахуванням положень п. 3 Розділу XII ПРИКІНЦЕВИХ ПОЛОЖЕНЬ ЦПК України.

Суддя О.А. Антонюк

Попередній документ
121044648
Наступний документ
121044650
Інформація про рішення:
№ рішення: 121044649
№ справи: 201/9318/24
Дата рішення: 12.08.2024
Дата публікації: 19.08.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Соборний районний суд міста Дніпра
Категорія справи: Окремі процесуальні питання; Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (25.09.2024)
Дата надходження: 16.09.2024
Розклад засідань:
25.09.2024 16:15 Ленінський районний суд м.Дніпропетровська