Справа №760/8412/24 3/760/3527/24
03.05.2024 року місто Київ
Суддя Солом'янського районного суду міста Києва Верещінська І.В., за участю представника Київської митниці Державної митної служби України - Короля Л.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської митниці Державної митної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності відправника міжнародного поштового відправлення № NP595000001539737, громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , адреса проживання: АДРЕСА_2 , паспорт громадянина України НОМЕР_1 від 02.07.1996, виданий Ржищівським МВМ ГУ МВС України в Київській області, персональний номер: НОМЕР_4, за порушення митних правил, передбачених ст.473 Митного кодексу України,-
06.02.2024 року в зону діяльності Київської митниці до відділу митного оформлення №2 митного поста "Спеціалізований" (Київська обл., Бучанський р-н., с. Білогородка, вул. Компресорна, 3) надійшло міжнародне експрес-відправлення (далі - МЕВ), за міжнародним транспортним документом від 05.02.2024 № NP595000001539737 та інвойсом від 04.02.2024 № NP595000001539737 (далі - товаросупровідні документи), яке пересилалося з України на адресу гр. ОСОБА_2, АДРЕСА_3, телефон НОМЕР_2 .
Згідно з товаросупровідними документами у вказаному МЕВ переміщувались «tool» («інструмент»). Відправником міжнародного експрес-відправлення зазначений громадянин України ОСОБА_1 .
При митному огляді МЕВ, який здійснено 06.02.2024 встановлено, що вміст МЕВ від 04.02.2024 № NP595000001539737, являє собою: ІНФОРМАЦІЯ_2, заводський номер НОМЕР_3 , розмір 2 -1шт.
06.02.2024 митницею здійснено взяття зразків з метою проведення експертного дослідження на предмет віднесення до товарів військового призначення та подвійного використання та листом Київської митниці від 07.02.2024 № 7.8-5/7.8-20-02/7.17/2222, зазначений вище товар направлено до Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Держмитслужби (далі - СЛЕД Держмитслужби).
Відповідно до висновку експерта СЛЕД Держмитслужби від 07.02.2024 № 142000-3302-0022 наданий на дослідження предмет ідентифіковано як: ІНФОРМАЦІЯ_3, яка входить до складу екіпірування «Ратник», виробництва російської федерації, що призначена для забезпечення захисту грудей та спини військовослужбовців від впливу вибухової хвилі, уламків артснарядів, мін, гранат та куль.
Таким чином, громадянин ОСОБА_1 порушив порядок пересилання через митний кордон України у міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання.
З огляду на викладене вище, митний орган зробив висновок, що в діях громадянина ОСОБА_1 наявні ознаки порушення митних правил, передбачені ст. 473 Митного кодексу України.
Громадянин ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Представник Київської митниці Держмитслужби у судовому засіданні просив визнати винним ОСОБА_1 з підстав викладених у протоколі.
Суд, заслухавши пояснення представника Київської митниці Держмитслужби, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
За змістом ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Згідно зі ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до Закону України від 20.02.2003 № 549-IV «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання», Держекспортконтроль України проводить експертизу в галузі державного експортного контролю, одним із основних завдань якої є визначення належності найменувань та описів товарів, поданих на експертизу, до найменувань та описів товарів, внесених до відповідних списків товарів, що підлягають державному експортному контролю. Статтею 12 Закону України від 20.02.2003 № 549-IV, визначено, що попередня ідентифікація товарів, а також здійснення необхідних заходів, пов'язаних з отриманням дозвільних документів на здійснення міжнародних передач таких товарів є обов'язком cy6'єкта господарювання, державного замовника у сфері оборони та суб'єктів, зазначених у частині третій статті 15 цього Закону. До компетенції та уповноважень СЛЕД Держмитслужби не входить проведення експертизи в розумінні та для цілей, описаних в ст. 11 Закону України від 20.02.2003 № 549-IV.
Будь-яка документація, а саме паспорт на виріб, висновки попередньої ідентифікації в сфері державного експортного контролю, дозволи Держекспортконтролю на міжнародне переміщення товару, що відповідають наявному маркуванню даних товарів, відсутня.
Порушення митних правил передбачене ст. 473 Кодексу, згідно диспозиції вказаної норми полягає у пересиланні через митний кордон України у міжнародних експрес-відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання законодавством України.
Правила переміщення (пересилання) міжнародних поштових та експрес - відправлень через митний кордон України визначено ст.ст. 233-237 Кодексу.
Частиною 1 статті 235 Митного кодексу України регламентується заборона щодо переміщення (пересилання) в міжнародних поштових та експрес-відправленнях товарів заборонених цим Кодексом та іншими законодавчими актами України відповідно до ввезення на митну територію України або вивезення з цієї території (п.1.1), відправлених з порушенням митних правил (п.1.2) та товарів, щодо яких відсутні відповідні дозвільні документи, у разі застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (п.1.3). Відповідно до ч. 1 ст. 458 Митного кодексу України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Судом встановлено, що 06.02.2024 року в зону діяльності Київської митниці до відділу митного оформлення №2 митного поста "Спеціалізований" (Київська обл., Бучанський р-н., с. Білогородка, вул. Компресорна, 3) надійшло міжнародне експрес-відправлення (далі - МЕВ), за міжнародним транспортним документом від 05.02.2024 № NP595000001539737 та інвойсом від 04.02.2024 № NP595000001539737 (далі - товаросупровідні документи), яке пересилалося з України на адресу гр. ОСОБА_2, АДРЕСА_3, телефон НОМЕР_2 .
Згідно з товаросупровідними документами у вказаному МЕВ переміщувались «tool» («інструмент»). Відправником міжнародного експрес-відправлення зазначений громадянин України ОСОБА_1 .
При митному огляді МЕВ, який здійснено 06.02.2024 встановлено, що вміст МЕВ від 04.02.2024 № NP595000001539737, являє собою: ІНФОРМАЦІЯ_2, заводський номер НОМЕР_3 , розмір 2 -1шт.
06.02.2024 митницею здійснено взяття зразків з метою проведення експертного дослідження на предмет віднесення до товарів військового призначення та подвійного використання та листом Київської митниці від 07.02.2024 № 7.8-5/7.8-20-02/7.17/2222, зазначений вище товар направлено до Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Держмитслужби (далі - СЛЕД Держмитслужби).
Відповідно до висновку експерта СЛЕД Держмитслужби від 07.02.2024 № 142000-3302-0022 наданий на дослідження предмет ідентифіковано як: ІНФОРМАЦІЯ_3, яка входить до складу екіпірування «Ратник», виробництва російської федерації, що призначена для забезпечення захисту грудей та спини військовослужбовців від впливу вибухової хвилі, уламків артснарядів, мін, гранат та куль.
Уповноваженими особами Київської митці Держмитслужби складено протокол про порушення митних правил № 0160/10000/24 від 26.02.2024 року.
Тобто, у діях громадянина ОСОБА_1 , вбачаються ознаки порушення митних правил, відповідальність за які передбачено ст. 473 Митного кодексу України, а саме пересилання у міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання.
Таким чином враховуючи, що безпосереднім предметом є ІНФОРМАЦІЯ_3, заводський номер НОМЕР_3 , вилучений та переданий на зберігання до складу Київської митниці, а тому суд вважає за необхідне застосувати до громадянина ОСОБА_1 , адміністративне стягнення у виді конфіскації безпосереднього предмету порушення митних правил.
Керуючись статтями 235, 236, 257, 458, 473, 527-529 МК України, статтями 283, 284, 294 КпАП України, суд,-
Визнати відправника міжнародного поштового відправлення № RK066898500UA, громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , адреса проживання: АДРЕСА_2 , паспорт громадянина України НОМЕР_1 від 02.07.1996, виданий Ржищівським МВМ ГУ МВС України в Київській області, персональний номер: НОМЕР_4 винним у порушенні митних правил за статтею 473 Митного Кодексу України.
Накласти на громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , адреса проживання: АДРЕСА_2 , паспорт громадянина України НОМЕР_1 від 02.07.1996, виданий Ржищівським МВМ ГУ МВС України в Київській області, персональний номер: НОМЕР_4 адміністративне стягнення у вигляді конфіскації товарів, заборонених до пересилання через митний кордон України, а саме -
захисна броне пластина 5-го класу захисту для бронежилетів моделі «6Б45», заводський номер НОМЕР_3 , який був вилучений уповноваженими особами Київської Держмитслужби за протоколом про ПМП № 0160/10000/24 від 13.03.2024 року.
Стягнути з громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , адреса проживання: АДРЕСА_2 , паспорт громадянина України НОМЕР_1 від 02.07.1996, виданий Ржищівським МВМ ГУ МВС України в Київській області, персональний номер: НОМЕР_4 судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок, на наступні реквізити:
отримувач коштів: рахунок UA908999980313111256000026001, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, код класифікації доходів бюджету: 22030106, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя І.В. Верещінська