Справа № 420/24492/24
про відкриття провадження в адміністративній справі
15 серпня 2024 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Хлімоненкова М.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Секретаря Подільської міської ради Подільського району Одеської області Албанського Олега Богдановича, Виконавчого комітету Подільської міської ради Подільського району Одеської області, про встановлення факту, визнання протиправними дій, визнання незаконним рішення та зобов'язання відповідачів скасувати рішення, стягнення шкоди,
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Секретаря Подільської міської ради Подільського району Одеської області Албанського Олега Богдановича, Виконавчого комітету Подільської міської ради Подільського району Одеської області, про встановлення факту, визнання протиправними дій, визнання незаконним рішення та зобов'язання відповідачів скасувати рішення, стягнення шкоди.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі, суд з'ясував, що поданий позов не відповідав вимогам процесуального закону, у зв'язку із чим ухвалою суду від 07.08.2024р. позовну заяву ОСОБА_1 було залишено без руху, а позивачу надано строк для усунення виявлених судом недоліків, шляхом подання до суду уточненої позовної заяви, приведеної у відповідність з вимогами ч.5 ст. 160 КАС України та ч.1 ст.5 КАС України.
12.08.2024р. до суду надійшла заява з уточненим адміністративним позовом ОСОБА_1 до Секретаря Подільської міської ради Подільського району Одеської області Албанського Олега Богдановича, Виконавчого комітету Подільської міської ради Подільського району Одеської області, про встановлення факту, визнання протиправними дій, визнання незаконним рішення та зобов'язання відповідачів скасувати рішення, стягнення шкоди, у якому позивач просить суд:
- Визнати факт перебування відповідача, особі громадянина ОСОБА_2 на посаді секретаря Подільської міської ради, на підставі недостатньої освіти, незаконним;
- Визнати оскаржуване рішення Виконавчого комітету Подільської міської ради Подільського району Одеської області №188 від 28.06.2024р. незаконним, на підставі того, що воно підписано з порушенням Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»;
- Визнати дії відповідачів, які полягають у зухвало - ганебному нехтуванні Законів України та Постанов Уряду, порушуючи своїми протиправними діями Конституційні права позивача, Закони України та Постанови Уряду;
- Зобов'язати відповідачів скасувати своє зухвало - ганебне, незаконне рішення Подільської міської ради за № 188 від 28.06.2024 р., спрямоване на зубожіння міської громади;
- Стягнути з відповідачів нанесену позивачу моральну та матеріальну шкоду, у розмірі 1 500 000 гривень.
Також, разом з уточненим позовом надійшли запереченнями на увалу суду від 07.08.2024р.
Розглянувши поданий позивачем уточнений адміністративний позов, суд вважає, що позивач усунув виявлені судом недоліки.
Позовна заява підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства та підсудна Одеському окружному адміністративному суду.
Адміністративний позов подано з дотриманням вимог статей 160, 161, 172 КАС України.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви відповідно до ст.169 КАС України, а також підстав для відмови у відкритті провадження у справі згідно зі ст.170 КАС України не встановлено.
З огляду на викладене, суд вважає за можливе прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Також, суд звертає увагу, що позивач, окрім іншого, також оскаржує рішення Виконавчого комітету Подільської міської ради Подільського району одеської області №188 від 28.06.2024р. «Про встановлення КВЕП «Подільськводоканал» тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення на 2024 рік», яке, у розумінні п.18 ч.1 ст.4 КАС України, - є актом управління суб'єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування, тобто є нормативно-правовим актом.
Як вбачається з частини першої статті 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Особливості провадження у справах щодо оскарження нормативно-правових актів органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування та інших суб'єктів владних повноважень визначає ст. 264 КАС України.
Частиною восьмою статті 264 КАС України обумовлено, що адміністративна справа щодо оскарження нормативно-правових актів вирішується за правилами загального позовного провадження.
За змістом положень п. 1 ч. 4 ст. 12 та ч. 8 ст. 264 КАС України адміністративна справа щодо оскарження нормативно-правових актів вирішується за правилами загального позовного провадження.
Отже, дана справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Згідно з частиною першою статті 179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Відповідно до приписів частин четвертої-шостої статті 264 КАС України у разі відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта суд зобов'язує відповідача опублікувати оголошення про це у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений. Оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи. Оголошення має бути опубліковано не пізніш як за сім днів до підготовчого засідання, а у випадку, визначеному частиною десятою цієї статті, - у строк, визначений судом.
Отже, керуючись ст.12, 160, 171, 179, 256, 264 КАС України, суд,
Прийняти уточнений адміністративний позов ОСОБА_1 до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Секретаря Подільської міської ради Подільського району Одеської області Албанського Олега Богдановича, Виконавчого комітету Подільської міської ради Подільського району Одеської області, про встановлення факту, визнання протиправними дій, визнання незаконним рішення та зобов'язання відповідачів скасувати рішення, стягнення шкоди, у якому позивач просить суд:
-Визнати факт перебування відповідача, особі громадянина ОСОБА_2 на посаді секретаря Подільської міської ради, на підставі недостатньої освіти, незаконним;
-Визнати оскаржуване рішення Виконавчого комітету Подільської міської ради Подільського району Одеської області №188 від 28.06.2024р. незаконним, на підставі того, що воно підписано з порушенням Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»;
-Визнати дії відповідачів, які полягають у зухвало - ганебному нехтуванні Законів України та Постанов Уряду, порушуючи своїми протиправними діями Конституційні права позивача, Закони України та Постанови Уряду;
-Зобов'язати відповідачів скасувати своє зухвало - ганебне, незаконне рішення Подільської міської ради за № 188 від 28.06.2024 р., спрямоване на зубожіння міської громади;
-Стягнути з відповідачів нанесену позивачу моральну та матеріальну шкоду, у розмірі 1 500 000 гривень.
Розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження.
Призначити у даній справі №420/24492/24 підготовче засідання на 10 вересня 2024 року о 10.00 год.
Підготовче засідання відбудеться у приміщенні Одеського окружного адміністративного суду за адресою: м. Одеса, вул. Фонтанська дорога 14, зала судових засідань №20.
Справа розглядатиметься одноособово суддею Хлімоненковою М.В.
Зобов'язати відповідача - Виконавчий комітет Подільської міської ради Подільського району Одеської області не пізніш як за сім днів до підготовчого засідання опублікувати оголошення про розгляд справи №420/24492/24 щодо оскарження рішення Виконавчого комітету Подільської міської ради Подільського району Одеської області №188 від 28.06.2024 «Про встановлення КВЕП «Подільськводоканал» тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення на 2024 рік», у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений.
Роз'яснити відповідачу, що відповідно до ч. 5 та ч. 6 ст. 264 КАС України оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи.
Зобов'язати відповідача - Виконавчий комітет Подільської міської ради Подільського району Одеської області надати суду докази публікації оголошення до початку підготовчого засідання.
Встановити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі для надання до суду відзиву на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України. До відзиву додаються докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем та документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих доказів іншим учасникам справи.
Роз'яснити відповідачу, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішуватиме справу за наявними матеріалами.
Окрім того, суд звертає увагу відповідача, що відповідно до ч.4 ст. 159 КАС України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://adm.od.court.gov.ua/sud1570/.
Копію ухвали направити учасникам справи, разом з інформацією про їхні процесуальні права та обов'язки.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Марина ХЛІМОНЕНКОВА