Справа № 161/7588/20
Провадження № 3-в/161/70/24
м.Луцьк 15 серпня 2024 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Філюк Т.М., розглянувши подання Луцького міського відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Волинській області про вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови Луцького міськрайонного суду Волинської області від 07 серпня 2020 року відносно ОСОБА_1 ,-
До Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшло подання Луцького міського відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Волинській області про вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови Луцького міськрайонного суду Волинської області від 07 серпня 2020 року відносно ОСОБА_1 .
Подання обґрунтовано тим, що на виконання до Луцького МВ філії ДУ «Центр пробації» у Волинській області 27.08.2020 року надійшла постанова суду відносно ОСОБА_1 . 24.09.2020 року ОСОБА_1 було роз'яснено порядок та умови відбування покарання у вигляді суспільно-корисних робіт,правові наслідки за ухилення від відбування покарання. Також видавались направлення для відбування суспільно-корисних робіт, проте гр. ОСОБА_1 до відбування суспільно корисних робіт жодного разу не приступив. Вказує, що з 19.01.2023 року перебував на війсковій службі у військовій частині НОМЕР_1 . З 01.04.2024 року згідно наказу командира частини НОМЕР_1 № 93 військовослужбовець після проходження підготовки за вказаним ВОС був направлений до військової частини НОМЕР_2 . Перебування ОСОБА_1 в ЗСУ унеможливлює виконання постанови Луцького міськрайонного суду Волинської області від 07 серпня 2020 року, а тому слід припинити виконання даної постанови. Враховуючи наведене, посилаючись на положення ст 304 КУпАП, просить суд вирішити питання про припинення виконання постанови Луцького міськрайонного суду Волинської області від 07 серпня 2020 року.
Дослідивши матеріали подання та особової справи ОСОБА_1 № 07/2020, суд дійшов таких висновків.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 07 серпня 2020 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1 ч. 1 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у виді 120 годин суспільно корисних робіт. Стягнуто з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 420 гривень 40 копійок.
Постанова суду перебуває на виконанні у Луцькому міському відділі філії Державної установи «Центр пробації» у Волинській області.
Відповідно до ст. 305 КУпАП контроль за правильним і своєчасним виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення здійснюється органом (посадовою особою), який виніс постанову, та іншими органами державної влади в порядку, встановленому законом.
Із матеріалів особової справи № 07/2020 встановлено, згідно листа командира військової частини НОМЕР_1 від 17.07.2024 року вбачається, що ОСОБА_1 призваний на військову службу до ЗСУ, з 01.04.2024 року згідно наказу командира частини НОМЕР_1 № 93 військовослужбовець після проходження підготовки за вказаним ВОС був направлений до військової частини НОМЕР_2 .
Ст. 15 КУпАП визначено, що до військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів не може бути застосовано громадські роботи, виправні роботи і адміністративний арешт.
Крім цього, ст. 30-1 КУпАП передбачено, що громадські роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами першої або другої групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.
Таким чином, із аналізу наведених норм встановлено, що до військовослужбовців може бути застосовано стягнення у виді суспільно-корисних робіт.
Відповідно до ст. 302 КУпАП за наявності обставин, зазначених у пунктах 5,6 і 9 статті 247 цього Кодексу, орган (посадова особа), який виніс постанову про накладення адміністративного стягнення, припиняє її виконання.
Згідно з п. 5, 6, 9 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: видання акта амністії, якщо він усуває застосування адміністративного стягнення; скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність; смерть особи, щодо якої було розпочато провадження в справі.
З огляду наведеного приходжу до висновку, що відповідно до вимог норм КУпАП факт проходження ОСОБА_1 військової служби не є обставиною, яка звільняє його від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно-корисних робіт та не є обставиною, яка є підставою для припинення виконання постанови про накладення адміністративного стягнення.
Перебування особи на військовій службі є лише поважною причиною невідбуття стягнення у виді суспільно-корисних робіт.
Звільнення особи від відповідальності чи відбування стягнення без законних підстав призведе до порушення принципу невідворотності покарання, який полягає в тому, що правопорушення повинно обов'язково за будь-яких умов тягти за собою відповідальність правопорушника і особа не може бути звільнена від відповідальності без законних підстав.
З урахуванням наведеного, приходжу до висновку, що оскільки постанова суду про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання особою, на яку накладене адміністративне стягнення та відсутні правові підстави для припинення виконання постанови суду, тому проходження ОСОБА_1 військової служби, на якого постановою суду накладене адміністративне стягнення у виді суспільно-корисних робіт, не є обставиною, що унеможливлює виконанню постанови суду.
За таких обставин, приходжу до висновку, що постанова суду підлягає подальшому виконанню, а у задоволенні подання слід відмовити.
На підставі викладеного, ст.ст.23, 298, 304, 305 КУпАП, суддя,
Відмовити у задоволенні подання Луцького міського відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Волинській області про вирішення питань пов'язаних з виконанням постанови у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 .
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подання апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Т. М. Філюк