Рішення від 14.08.2024 по справі 756/5514/24

14.08.2024 Справа № 756/5514/24

Унікальний № 756/5514/24

Провадження № 2/756/3060/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 липня 2024 року Оболонський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді Яценко Н.О.,

за участю секретаря Євтушик В.І.,

представника позивача ОСОБА_1 ,

представника відповідача Ніколаєнка О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до Комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО», про визнання неправомірними дії відповідача по відношенню до позивача - споживача централізованого опалення та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до Оболонського районного суду м. Києва з позовом до Комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго" про визнання неправомірними дії відповідача по відношенню до позивача - споживача централізованого опалення та зобов'язання вчинити певні дії. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що вона є власником квартири АДРЕСА_1 , а отже, споживачем послуг з постачання теплової енергії за вказаною адресою, які надає КП «Київтеплоенерго».

У жовтні 2017 року позивач обладнала вищевказану квартиру приладом обліку теплової енергії типу «Ultraheat T350/2WR6» (заводський номер 68912548). Вказаний вузол обліку був встановлений позивачем відповідно до «Робочого проекту» - обладнання вузла обліку теплової енергії об'єкт: квартира АДРЕСА_1 розробленого на замовлення позивача спеціалізованою організацією Суб'єкт підприємницької діяльності « ОСОБА_4 » від 2017 року та погодженого ТОВ «Житлобуд -1», як балансоутримувачем будинку.

Встановлений в квартирі позивача вузол комерційного обліку тепла введений в експлуатацію на підставі Акту виконаних монтажних робіт та Акту прийняття на комерційний облік вузла обліку теплової енергії для потреб опалення окремого приміщення року, яким Позивача, під підпис, було зобов'язано у встановлені терміни проводити повірку теплолічильника, з визначенням терміну чергової повірки - до 2021 року.

Державним підприємством «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту права споживачів» ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» видано Свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки №24-1-3К/113 від 05.04.2017 року, з якого вбачається, що він відповідає вимогам ДСТУ ЕN 1434. Вказане свідоцтво чинне до квітня 2021 року.

Згідно з Актом прийняття на комерційний облік вузла обліку теплової енергії для потреб опалення окремого приміщення від 2017 року вказаний вузол обліку теплової енергії на опалення, шафа з приладами обліку знаходиться в квартирі позивача, взятий на облік ПАТ «Київенерго». Згідно Акту зняття пломб №2324163 від 12.03.2024 року даний лічильник було знято для повірки. 14.03.2024 р. було видано Свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки з якого вбачається, що він відповідає вимогам ДСТУ ЕN 1434. Вказане свідоцтво чинне до 14 березня 2028 р.

З 01.05.2018 ПАТ «Київенерго» припинило свою діяльність, а КП «Київтеплоенерго» набуло статусу виконавця послуг з централізованого опалення у будинку, і на думку позивача вищевказаний договір продовжує діяти за мовчазною згодою сторін, що підтверджується нарахуваннями КП «Київтеплоенерго» з жовтня 2019 року по сьогодні за спожите тепло згідно з обсягами, які Позивач, як споживач тепла, надавала через особистий кабінет - різниця попередніх та поточних показників засобу обліку теплової енергії по квартирі АДРЕСА_2 (заводський номер 68912548) плюс МЗК. Згідно з цим Договором Позивач є споживачем житлово-комунальних послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води.

Оплата за споживання теплової енергії здійснювалось позивачем згідно показів лічильника, проте з листопада 2019 у електронному кабінеті її було повідомлено про неможливість передачі показів лічильника, у зв'язку зі зняттям його з обліку. З вказаного часу відповідач припинив нарахування позивачу плати за спожиту теплову енергію відповідно до фактичних показників лічильника.

Позивач разом з іншими мешканцями будинку зверталася до директора КП «Київтеплоенерго» з колективним зверненням, у якому вони просили КП «Київтеплоенерго», зокрема, негайно поновити облік споживання тепла на підставі показників по квартирних засобів обліку з відображенням їх у особистому кабінеті споживача.

Листом Структурного підрозділу «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» № 30/30/8052 від 16.12.2019 повідомлено, що колективне звернення мешканців будинку АДРЕСА_3 розглянуто, проте, у зв'язку з набуттям чинності Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 22.06.2017 року змінено підходи до обліку комунальних послуг, а також до встановлення та обслуговування засобів обліку теплової енергії. Технічна можливість встановлення вузлів розподільного обліку визначається згідно із порядком визначення технічної можливості встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії та економічної доцільності встановлення приладів-розподілювачів теплової енергії, затвердженим Постановою КМУ від 10.10.2018 року № 829, організацією, яка має відповідну ліцензію. Оскільки, згідно наявної у КП «Київтеплоенерго» інформації, у будинку АДРЕСА_3 відсутнє окреме відгалуження системи опалення та відсутня технічна можливість встановлення вузла розподільного обліку.

На думку, позивача, посилання на Порядок визначення технічної можливості встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії та економічної доцільності встановлення приладів - розподілювачів теплової енергії, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2018 року № 829, є неправомірним та недоцільним, оскільки прилад обліку теплової енергії в її квартирі був установлений відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодно та гарячої води і водовідведення № 630, при цьому нормативно-правові акти не мають зворотної дії у часі.

На підставі викладеного, позивач просить суд: визнати неправомірними дії Комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» щодо зняття з обліку встановленого згідно проекту лічильника тепла та проведення нарахування за комунальну послугу «централізоване опалення» в опалювальні сезони 2019-2020, 2020-2021 років, опалювального сезону 2021-2022 року та 2022-2023, 2023-2024 без урахування щомісячних показників лічильника (заводський номер 68912548), що обліковує теплову енергію по квартирі АДРЕСА_1 ; здійснювати нарахування оплати за опалення в квартирі АДРЕСА_1 , що належить ОСОБА_3 , з урахуванням показань вузла розподільного обліку тепла, що встановлений в квартирі; здійснити перерахунок нарахувань ОСОБА_3 за теплопостачання з листопада 2019 року, враховуючи показники приладу обліку спожитого тепла (заводський номер 68912548) у квартирі АДРЕСА_1 .

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу передано судді Яценко Н.О.

Ухвалою Оболонського районного суду м. Києва від 06.05.2024 відкрито загальне провадження у справі.

13.05.2024 року на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, у якому представник відповідача просила відмовити у задоволенні позовних вимог, з огляду на наступне. Зазначила, що порядок визначення технічної можливості встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії та економічної доцільності встановлення приладів розподілювачів теплової енергії затверджується Кабінетом Міністрів України. Так, постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2018 №829 затверджено Порядок визначення технічної можливості встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії та економічної доцільності встановлення приладів - розподілювачів теплової енергії, відповідно до п. 6 якого встановлено 4 критерії до внутрішньобудинкової системи опалення, за дотримання яких наявна технічна можливість встановлення окремих вузлів обліку теплової енергії.

Представник відповідача також звернула увагу суду на те, що у квартирі позивача подача теплоносія здійснюється за вертикальною системою, то відповідно, в такій квартирі можливим є влаштування приладів-розподілювачів, а не встановлення вузлів розподільчого обліку теплової енергії.

Вузли розподільного обліку теплової енергії у будинку з вертикальною системою централізованого опалення не встановлюються, оскільки це призводить до втручання в систему опалення і як наслідок, веде до порушення як гідравлічного режиму системи опалення так і теплового балансу будинку в цілому. Зазначене свідчить про можливе порушення прав та інтересів інших співвласників багатоквартирного будинку через встановлення вузла розподільного обліку теплової енергії у квартирі позивачів, оскільки призведе до теплового порушення балансу будинку та некоректного обліку спожитої теплової енергії мешканців квартир цього будинку без вузлів розподільного обліку теплової енергії.

Враховуючи вищезазначене Комунальним підприємством виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» не беруться до розрахунків показання вузлів розподільного обліку теплової енергії вказаного будинку з метою дотримання прав всіх споживачів. Відповідно розрахунки здійснюються з урахуванням показань будинкового засобу обліку пропорційно опалювальній площі квартири.

Представник позивача в судовому засіданні просила позов задовольнити, з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача проти позову заперечував та просив в задоволенні позовної заяви відмовити в повному обсязі, з урахуванням поданого відзиву.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи та наявні у ній докази, встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до ч.1 ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Здійснюючи правосуддя суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб у спосіб, визначений законом (ч. 1 ст. 5 ЦПК України).

Згідно зі статтями 12, 13 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін, при цьому суд розглядає цивільні справи не інакше як в межах заявлених вимог і на підставі наданих учасниками справи доказів.

Судом встановлено, що квартира АДРЕСА_1 належить позивачу ОСОБА_5 на праві власності, що підтверджується договором купівлі - продажу квартири від 14.01.2000 року.(а.с. 13 - 14)

На замовлення позивача спеціалізованою організацією Суб'єкт підприємницької діяльності « ОСОБА_4 » розроблено «Робочого проекту» - обладнання вузла обліку теплової енергії об'єкт: квартира АДРЕСА_1 (а.с.21-43)

У квартирі АДРЕСА_1 на підставі робочого проекту обладнання вузла обліку теплової енергії, розробленого спеціалізованою організацією Суб'єкт підприємницької діяльності « ОСОБА_4 », погодженого ТОВ «Житлобуд-1», встановлений вузол обліку теплової енергії «Ultraheat T350/2WR6» (заводський номер 68912548), що підтверджується Актом виконаних монтажних робіт з установки вузла обліку. З вказаного акту вбачається, що теплолічильник «Ultraheat T350/2WR6» (заводський номер 68912547, 68912548) занесений до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки за №У1154-11 та відповідає вимогам ДСТУ 3339-96 «Теплолічильники. Загальні технічні вимоги». (а.с.16)

Відповідно до Сертифікату затвердження типу засобів вимірювальної техніки серія А № 006321, виданого Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики 19.07.2011, теплолічильники «Ultraheat T350/2WR6» відповідають затвердженому типу, зареєстрованому в Державному реєстрі засобів вимірювальної техніки за номером У1154-11, а також вимогам технічної документації виробника. (а.с.33)

До жовтня 2019 року нарахування оплати за послуги з централізованого опалення квартири АДРЕСА_1 здійснювалось з урахуванням показань приладу обліку теплової енергії, що встановлений в квартирі. Проте, станом на 30.10.2019 теплолічильник не відображається в особистому кабінеті позивачки на сайті КП «ГІОЦ», а нарахування оплати за послуги з централізованого опалення здійснювались КП «Київтеплоенерго» з урахуванням показань внутрішньо будинкового засобу обліку теплової енергії пропорційно опалювальній площі квартири.

Мешканці будинку зверталися до директора КП «Київтеплоенерго» з колективним зверненням, у якому просили КП «Київтеплоенерго», зокрема, негайно поновити облік споживання тепла на підставі показників по квартирних засобів обліку з відображенням їх у особистому кабінеті споживача.

Листом Структурного підрозділу «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» № 30/3/2/19691 від 17.12.2021 повідомлено, що колективне звернення мешканців будинку АДРЕСА_3 розглянуто, проте, у зв'язку з набуттям чинності Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 22.06.2017 року змінено підходи до обліку комунальних послуг, а також до встановлення та обслуговування засобів обліку теплової енергії. Технічна можливість встановлення вузлів розподільного обліку визначається згідно із порядком визначення технічної можливості встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії та економічної доцільності встановлення приладів-розподілювачів теплової енергії, затвердженим Постановою КМУ від 10.10.2018 року № 829, організацією, яка має відповідну ліцензію. Оскільки, згідно наявної у КП «Київтеплоенерго» інформації, у будинку АДРЕСА_3 відсутнє окреме відгалуження системи опалення та відсутня технічна можливість встановлення вузла розподільного обліку, то нарахування за послугу з центрального опалення всім мешканцям житлового будинку здійснюється за фактично спожиті обсяги теплової енергії згідно з показаннями вузла комерційного обліку пропорційно опалюваній площі квартир.

22.03.2024 року лічильники «Ultraheat T350/2WR6» (заводський номер 68912547, 68912548) були демонтовані, що підтверджується Актом № 23 24164 зняття пломб вузла розподільного обліку теплової енергії для потреб опалення окремого приміщення, підписаний представником Київтеплоенерго Юрченко А.В.

14.03.2024 року Товариством з обмежиною відповідальністю «ЕТАЛОН-АСП» проведено чергову повірку теплолічильників та видано Свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки №ИИ-00101140324027, №ИИ-00101140324047 які є чинними до 14.03.2024 року, про відповідність лічильника вимогам ДСТУ ЕN 1434.

Правовідносини між суб'єктом господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальних послуг (виконавцем) та фізичною особою (споживачем), яка отримує послуги з централізованого постачання гарячої води, урегульовано Законом України «Про захист прав споживачів», Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність», Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», Законом України «Про теплопостачання».

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач має право одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг.

Так, згідно статті 6 Закону України «Про теплопостачання» державна політика у сфері теплопостачання базується на принципах: зокрема, забезпечення захисту прав та інтересів споживачів; забезпечення впровадження засобів обліку і приладів регулювання споживання теплової енергії.

До прийняття порядку, яким мала бути встановлена процедура взяття на абонентський облік, а також здійснений перегляд інших нормативно-правових актів протягом 6 місяців з дня опублікування Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», діяли Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року № 630 (далі - Правила).

Відповідно до абз. 2 пункту 10 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодно та гарячої води і водовідведення № 630, справляння плати за нормативами (нормами) споживання за наявності квартирних засобів обліку без урахування їх показань не допускається, за винятком випадків, передбачених абзацом п'ятим пункту 15 цих Правил. Виконавець і споживач не мають права відмовлятися від врахування показань засобів обліку.

Відповідно до п. 29 Правил споживач має право: зокрема, на установлення квартирних засобів обліку та взяття їх на абонентський облік; на періодичну повірку, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку.

Згідно вимог абз.5 п.15 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодно та гарячої води і водовідведення № 630, у разі несправності засобів обліку води і теплової енергії, що не підлягає усуненню, плата за послуги з моменту її виявлення вноситься згідно з нормативами (нормами) споживання.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»:

вузол обліку - комплекс пристроїв (у тому числі засобів вимірювальної техніки, що відповідають вимогам технічних регламентів), допоміжного обладнання та матеріалів до них, призначений для вимірювання спожитої теплової енергії та води, а також технічної реєстрації результатів такого вимірювання, включаючи засоби дистанційної передачі результатів вимірювання (за наявності);

вузол розподільного обліку - вузол обліку, що забезпечує індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлях, де налічуються два та більше споживачів.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» оснащення окремих приміщень у будівлях вузлами розподільного обліку/приладами - розподілювачами теплової енергії та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку здійснюється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства, та не потребує розроблення проектної документації, видачі технічних умов та інших вимог до встановлення вузла розподільного обліку, погодження з державними органами, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами, оператором зовнішніх інженерних мереж, виконавцем відповідної послуги.

Відповідно до ч. 7 ст. 4 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» вузли розподільного обліку теплової енергії у випадках, коли це технічно неможливо, не встановлюються.

У такому разі для визначення обсягу теплової енергії, спожитої на потреби опалення, на всіх опалювальних приладах (крім розташованих у приміщеннях (місцях) загального користування багатоквартирних будинків) особами, визначеними частинами другою і третьою цієї статті, повинні бути встановлені прилади - розподілювачі теплової енергії, крім випадків, коли це економічно недоцільно.

Модель приладу - розподілювача теплової енергії визначається власником (співвласниками) будівлі за погодженням з виконавцем комунальної послуги або визначеною власником (співвласниками) іншою особою, що здійснює розподіл обсягів комунальної послуги.

Усі опалювальні прилади при застосуванні вузлів розподільного обліку теплової енергії або приладів - розподілювачів теплової енергії обладнуються автоматичними регуляторами температури повітря у приміщенні відповідно до будівельних норм.

Порядок визначення технічної можливості встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії та економічної доцільності встановлення приладів - розподілювачів теплової енергії затверджується Кабінетом Міністрів України. За наявності окремого відгалуження системи опалення у квартиру, інше житлове або нежитлове приміщення встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії для такої квартири (приміщення) є обов'язковим.

Постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2018 року № 829 затверджено Порядок визначення технічної можливості встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії та економічної доцільності встановлення приладів - розподілювачів теплової енергії.

Пунктом 6 Порядку № 829 передбачено, що технічна можливість встановлення вузлів розподільного обліку наявна за відповідності внутрішньобудинкової системи опалення всім таким критеріям: окреме відгалуження системи опалення для окремого приміщення, наявність якого встановлено під час візуального огляду та яке передбачене принциповою схемою внутрішньобудинкової системи опалення будівлі (за наявності); принциповою схемою внутрішньобудинкової системи опалення передбачено технічну можливість встановлення автоматичних регуляторів температури в приміщеннях для регулювання споживання теплової енергії в окремих приміщеннях будівлі, що не призведе до порушень гідравлічного режиму внутрішньобудинкової системи опалення будівлі; під час встановлення вузла розподільного обліку буде забезпечено дотримання вимог застосування засобу вимірювальної техніки та умов його належної експлуатації, що зазначені у технічній (супровідній) документації на цей засіб; можливість забезпечення вільного доступу для зняття показань приладу обліку, його обслуговування, заміни під час подальшої експлуатації.

Згідно п. 3 Порядку № 829 розподільний облік споживання комунальної послуги з постачання теплової енергії в окремих приміщеннях будівлі, що приєднана до зовнішніх інженерних мереж і оснащена вузлами комерційного обліку теплової енергії, забезпечується шляхом встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії на вводі трубопроводів внутрішньобудинкової системи опалення в окреме приміщення будівлі або приладів - розподілювачів теплової енергії на опалювальних приладах.

Відповідно до вимог п. 10 Порядку № 829 оснащення окремих приміщень у будівлях вузлами розподільного обліку/приладами-розподілювачами теплової енергії та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 09 серпня 2018 року № 205, за наявності окремого відгалуження системи опалення у квартиру, інше житлове або нежитлове приміщення встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії для такої квартири (приміщення) є обов'язковим.

З огляд на те, що Порядок № 829 набрав чинності лише 24.10.2018 року, то положення та вимоги даного порядку мають застосовуватися з моменту набрання ним чинності, до нових відносин, які визначають процедуру встановлення вузлів розподільного обліку комунальної послуги з постачання теплової енергії та не мають зворотної сили до вже встановлених лічильників, які були прийняті на облік.

Відповідно до статті 58 Конституції України, Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

При цьому, Порядок № 829 не передбачає необхідність приведення раніше встановленого вузла обліку у відповідність до цього Порядку та не встановлює заборони щодо врахування показників за такими лічильниками, які надаються споживачами. Вказаний порядок не передбачає повторне прийняття на абонентський облік вузла розподільного обліку відповідно з новою процедурою, який раніше був прийнятий на абонентський облік, до набрання чинності Порядку № 829.

Аналогічні правові висновки містяться в постанові Верховного Суду від 02.11.2021 року у справі №756/2361/20 (провадження № 61-10724св21); постанові ВС від 22.02.2023 року у справі № 753/2748/20.

Враховуючи, що зміна законодавства, що регулює питання порядку встановлення та прийняття на облік вузла розподільчого обліку теплової енергії, не припиняє можливість споживача теплової енергії за наявності встановленого у передбаченому порядку (на момент встановлення) індивідуального приладу обліку тепла оплачувати такі послуги за показниками відповідного лічильника, то КП «Київтеплоенерго» неправомірно зняв з обліку встановлений в квартирі АДРЕСА_1 прилад обліку теплової енергії та нарахував оплату за комунальну послугу з постачання теплової енергії без урахування щомісячних показників лічильника, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.

Згідно з частиною третьою статі 22 Закону України " Про захист прав споживачів" споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов'язані з порушенням їх прав.

Відповідно до ч.6 ст. 141 ЦПК України, якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а інша частина компенсується за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

З огляду на те, що позивач звільнена від сплати судового збору при подачі позову за результатами розгляду судом (задоволено чотири немайнові вимоги), судовий збір за розгляд справи відповідно до розміру задоволених позовних вимог (1211,20 х 3 = 3633,60 грн.) підлягає стягненню з відповідача в дохід держави.

Керуючись ст.ст.5, 12, 13, 76-81, 89, 141, 259, 263-265, 354, 355 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_4 ) до Комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» (код ЄДРПОУ-40538421, адреса місцезнаходження: м.Київ, вул. Жилянська, буд.83/85) про визнання неправомірними дії відповідача по відношенню до позивача - споживача централізованого опалення та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати неправомірними дії Комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» щодо зняття з обліку встановленого згідно проекту лічильника тепла та проведення нарахування за комунальну послугу «централізоване опалення» в опалювальні сезони 2019-2020, 2020-2021 років, опалювального сезону 2021-2022 року та 2022-2023, 2023-2024 без урахування щомісячних показників лічильника (заводський номер 68912548), що обліковує теплову енергію по квартирі АДРЕСА_1 .

Здійснювати нарахування оплати за опалення в квартирі АДРЕСА_1 , що належить ОСОБА_3 , з урахуванням показань вузла розподільного обліку тепла, що встановлений в квартирі.

Здійснити перерахунок нарахувань ОСОБА_3 за теплопостачання з листопада 2019 року, враховуючи показники приладу обліку спожитого тепла (заводський номер 68912548) у квартирі АДРЕСА_1 .

Стягнути з Комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго" (ЄДРПОУ- 40538421, м. Київ, площа Івана Франка, 5) на користь держави судовий збір в сумі 3633 (три тисячі шістсот тридцять три) грн. 60 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення виготовлено 14.08.2024 року.

Суддя Н.О. Яценко