Іменем України
08 листопада 2010 р. м. Чернівці Справа № 2а-3122/10/2470
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Спіжавка Г.Г., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом прокурора Кіцманського району Чернівецької області в інтересах держави в особі Міністерства транспорту та зв'язку України Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від імені та за дорученням якої діє територіальне управління Головавтотрансінспекції в Чернівецькій області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафної фінансової санкції, -
Прокурор Кіцманського району Чернівецької області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, від імені та за дорученням якої діє територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області, 14.10.2010р. звернувся до суду із адміністративним позовом, в якому просить стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 штрафну фінансову санкцію в сумі 510 грн. до Державного бюджету України.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що за приватним підприємцем ОСОБА_1 рахується заборгованість зі сплати штрафної фінансової санкції за порушення вимог Закону України "Про автомобільний трансорт" в сумі 510 грн.
Відповідач належним чином повідомлений про наявність адміністративної справи в суді та вимоги при розгляді справи в порядку скороченого провадження - 25.10.2010 року, заяву про визнання позову або заперечень на позов до суду не направив.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлені наступні обставини.
Згідно ст. 6 Закону України "Про автомобільний транспорт", у складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонує урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, який здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Пунктом 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.04 за №1190, передбачено, що Головавтотрансінспекція як урядовий орган державного управління, відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
Згідно п. 1 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.12.05 за № 888 територіальний орган Головавтотрансінспекції в Чернівецькій області є територіальним структурним підрозділом Головавтотрансінспекції без права юридичної особи.
10.06.2010р. за результатами перевірки транспортного засобу, що використовувався приватним підприємцем ОСОБА_1 як таксі, проведеної посадовими особами територіального управління Головавтотрансінспекції в Чернівецькій області, було виявлено порушення вимог законодавства про атомобільний транспорт, про що складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт за №002971.
Враховуючи, що в ході розгляду справи про порушення встановлені підстави для застосування фінансових санкцій, 30.07.2010 року керівником територіального управління Головавтотрансінспекції в Чернівецькій області винесено постанову №2873 про застосування фінансових санкцій за експлуатацію легкового автомобіля облаштованого як таксі без наявності ліцензійної картки, до приватного підприємця ОСОБА_1 в сумі 510 грн. Постанова вручена відповідачу - 13.07.2010р.
Проте, сума застосованої фінансової санкції до Державного бюджету на зазначений у постанові рахунок впродовж 15 днів після отримання копії постанови, відповідачем не перерахована. Постанова у встановленому законом порядку не оскаржувалась.
Стаття 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” визначає, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції.
Відповідно до п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. № 1567 “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Судом встановлено, що відповідач зазначене рішення про застосування до нього штрафних (фінансових) санкцій не оскаржив та у встановлений строк фінансові санкції у сумі 510 грн. не сплатив, тому позовні вимоги позивача є правомірними.
Таким чином, суд вважає за доведені обставини на які посилається позивач, а адміністративний позов як обґрунтований підлягає задоволенню повністю.
Відповідно до п. 15 ч. 1 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів «Про державне мито» від 21.01.93 N 7-93 позивач звільнений від сплати державного мита. Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому суд не стягує судові витрати з відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.
На підставі викладеного, керуючись ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” , ст.ст. 17, 18, 86, 94, 183-2, ч.1 ст.256 КАС України, суд, -
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) на користь ТУ Головавтотрансінспекції в Чернівецькій області фінансову санкцію в сумі 510 (п'ятсот десять) гривень (реквізити для зарахування коштів ЕКПО 23246436, банк одержувача УДКУ в Чернівецькій області, МФО 856135, р/р 31111106700002, код платежу 21081100).
3. Постанова підлягає негайному виконанню.
Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Г.Г. Спіжавка