Постанова від 06.11.2010 по справі 2а-5306/10/2370

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

№ 2а-5306/10/2370

06.11.2010 р. м. Черкаси

20 год. 20 хв. м.Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді -Гараня С.М., суддів Гаврилюка В.О.,Новікової Т.В,

при секретарі -Лисенко С.С.,

за участю:

позивача ОСОБА_1,

представника відповідача Сидоровича К.О. - за довіреністю,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Черкаської міської територіальної виборчої комісії про скасування рішення та призначення переголосування,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до Черкаської міської територіальної виборчої комісії в якому просив скасувати рішення відповідача про встановлення результатів голосування та призначення переголосування.

Позов обґрунтований тим, що 02.11.2010 р. відповідачу подано скаргу про наявність істотних порушень на виборчій дільниці № 26047 виборчого округу № 13 міста Черкаси, що істотно могли вплинути на волевиявлення виборців, визнати голосування на виборчій дільниці не дійсним та призначити переголосування. Відповідь на скаргу щодо виявлених фактів порушень нічим не обґрунтована, відповідачем на скаргу надана лише формальна відписка, що стало підставою для його звернення до суду з відповідним позовом.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував та просив залишити його без задоволення. В обґрунтування свого заперечення зазначив, що Черкаською міською територіальною виборчою комісією будь-яких рішень про встановлення результатів голосування на виборчій дільниці № 26047 не приймалося. Крім того зазначив, що позов ОСОБА_1 щодо оскарження рішення Черкаської міської виборчої комісії поданий як кандидатом по одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, а порушення виборчого процесу, на яких наполягає в своєму позові позивач, встановлені офіційними спостерігачами Черкаської міської організації партії «Народна влада», а тому ОСОБА_1 є неналежним позивачем по справі. Також зазначив, що скарга Черкаської міської організації партії «Народна влада»про виявлені порушення була розглянута Черкаською міською територіальною виборчою комісією в установленому законом порядку, а скаржнику за наслідками її розгляду надана відповідь.

Суд, заслухавши доводи та пояснення позивача, думку представника відповідача, вивчивши матеріали адміністративної справи, прийшов до висновку про відмову в задоволенні позову з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 відповідно до посвідчення № 685 від 11.10.2010 р. є кандидатом у депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 13 з виборів депутатів до Черкаської міської ради.

01.11.2010 р. офіційними спостерігачами Черкаської міської організації партії «Народна влада»а 31.10.2010 р. офіційним спостерігачем кандидата у депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 13 з виборів депутатів до Черкаської міської ради ОСОБА_1, були складені акти про виявлені порушення Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

З цих підстав 02.11.2010 р. до Черкаської міської територіальної виборчої комісії за підписом голови Черкаської міської організації партії «Народна влада»В.І. Кирей була подана скарга про виявлені порушення норм виборчого законодавства з вимогою їх усунення та додані копії зазначених актів про факти таких порушень.

04.11.2010 р. за наслідками розгляду скарги Черкаської міською виборчою комісією складений протокол відповідно до якого на виборчій дільниці № 47 проведено повторний підрахунок голосів виборців та перевірено виборчу документацію. Комісією складено власний протокол підрахунку голосів, який не має неточностей та помилок і відповідає фактичній кількості бюлетенів у виборчій документації.

Основні засади, організація і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад (далі - депутати) та сільських, селищних, міських голів визначені Законом України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»від 10 липня 2010 року № 2487-VI (далі -Закон № 2487-VI).

Відповідно до частини 1 статті 12 Закону № 2487-VI суб'єктами виборчого процесу є серед інших кандидати в депутати, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови та місцеві організації партій, які висунули кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі, або одномандатному виборчому окрузі, або одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, або кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.

За приписами частин 7, 8 та 9 статті 54 Закону № 2487-VI список уповноважених осіб затверджується керівним органом місцевої організації партії. Заява про реєстрацію уповноважених осіб місцевої організації партії, підписана керівником місцевої організації партії і засвідчена печаткою місцевої організації партії або організації політичної партії вищого рівня, та копія рішення керівного органу місцевої організації партії про затвердження списку уповноважених осіб місцевої організації партії подаються до територіальної виборчої комісії у будь-який час після реєстрації кандидатів у депутати, включених до виборчого списку місцевої організації партії. Територіальна виборча комісія не пізніше трьох днів з дня надходження документів, зазначених у частині восьмій цієї статті, реєструє уповноважених осіб місцевої організації партії, яка висунула кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, та видає представникові місцевої організації партії їх посвідчення за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.

Згідно частини 1 статті 57 Закону № 2487-VI у виборчому процесі можуть брати участь офіційні спостерігачі від місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати в багатомандатних виборчих округах, кандидатів у депутати в одномандатних, одномандатних мажоритарних виборчих округах, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.

До повноважень офіційного спостерігача, згідно частини 7 статті 58 Закону № 2487-VI, серед інших, відноситься складання акту про виявлене порушення цього Закону, що підписується ним та не менш як двома виборцями, які засвідчують це порушення, із зазначенням їх прізвищ, власних імен (усіх власних імен) та по батькові (за наявності), адрес місць проживання, подання його до відповідної виборчої комісії у строки, передбачені цим Законом, та звернення до відповідної виборчої комісії з письмовою заявою про усунення порушень цього Закону в разі їх виявлення.

Судом встановлено, що до Черкаської міської територіальної виборчої комісії зі скаргою про усунення порушень виборчого законодавства звернувся голова Черкаської міської організації партії «Народна влада», а тому позивач, не маючи повноважень уповноваженої особи Черкаської міської організації партії «Народна влада», не може оскаржити рішення Черкаської міської територіальної виборчої комісії за її зверненням в судовому порядку.

Представник відповідача заперечив проти існування рішення Черкаської міської територіальної виборчої комісії про встановлення результатів голосування на дільниці № 26047 виборчого округу № 13 міста Черкаси, і протилежність такого твердження не була доведена позивачем в судовому засіданні, а тому суд вважає, що позов в частині скасування рішення Черкаської міської територіальної виборчої комісії про встановлення результатів голосування не підлягає до задоволення.

Частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Враховуючи викладене суд дійшов висновку, що адміністративний позов є необґрунтованим та не підлягає задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до вимог статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

На підставі викладеного, керуючись статтями 159-163, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження -з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, передбачені статтею 177 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий С.М. Гарань

Судді В.О. Гаврилюк

Т.В. Новікова