Постанова від 08.11.2010 по справі 14026/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м.Харків

08 листопада 2010 р. 20 год. 15 хв. №2а- 14026/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді - Ізовітової - Вакім О.В.,

суддів - Біленського О.О., Піскун В.О.,

при секретарі судового засідання - Шевчук А.В.,

за участі: позивача - ОСОБА_1,

представників позивача - ОСОБА_2, ОСОБА_3,

представника відповідача - ОСОБА_4,

представника третьої особи - Дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №30369 - Зінченко Н.С.,

представника третьої особи - кандидата в депутати Харківської міської ради Харківської області по одномандатному мажоритарному виборчому округу №32 ОСОБА_6 - ОСОБА_7,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Кандидата в депутати Харківської міської ради Харківської області по одномандатному мажоритарному виборчому округу № 32 ОСОБА_8 до Харківської міської виборчої комісії Харківської області, треті особи - Дільнична виборча комісія виборчої дільниці №30369, кандидат в депутати Харківської міської ради Харківської області по одномандатному мажоритарному виборчому округу №32 ОСОБА_6 про визнання протиправною та скасування постанови Харківської міської виборчої комісії Харківської області від 05.11.2010р. №1252 та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_8, в якості кандидата в депутати Харківської міської ради Харківської області звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, у якому з урахуванням уточнених позовних вимог просив суд:

1) визнати протиправною та скасувати Постанову Харківської міської виборчої комісії Харківської області від 05.11.2010р. №1252 "Про результати голосування, підсумки виборів та визнання депутата Харківської міської ради обраним в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32".

2) зобов'язати Харківську міську виборчу комісію Харківської області невідкладно на своєму засіданні розглянути питання про внесення змін до протоколу про підсумки голосування в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32 з виборів депутатів Харківської міської ради, шляхом складання нового протоколу про підсумки голосування в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32 з виборів депутатів Харківської міської ради з позначкою "Уточнений" на підставі дійсних протоколів про підрахунок голосів на виборчих дільницях по виборам депутатів Харківської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32.

3) на підставі складеного протоколу про підсумки голосування в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32 з виборів депутатів Харківської міської ради встановити результати виборів в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32 з виборів депутатів Харківської міської ради.

В обґрунтування заявлених вимог позивач вказав, що при встановленні підсумків голосування в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32 з виборів депутатів Харківської міської ради Харківської області, Харківською міською виборчою комісією Харківської області враховано примірник протоколу виборчої дільниці №30369, у якому інформація щодо підрахунку голосів виборців з виборів депутатів Харківської міської ради Харківської області на даній дільниці відрізняється від тієї інформації, яка міститься у примірниках протоколів з мокрими печатками, отриманих членами комісії виборчої дільниці №30369.

Позивач вважає, що за таких обставин протокол Харківської міської виборчої комісії Харківської області про підсумки голосування у територіальному виборчому окрузі №32 містить неправдиві відомості, які спотворюють результати підрахунку голосів виборців на цій дільниці, а прийнята на його підставі постанова Харківської міської виборчої комісії Харківської області №1252 від 05.11.2010 року є протиправною, оскільки унеможливлює встановлення дійсного волевиявлення виборців.

Представник відповідача - Харківської міської виборчої комісії Харківської області - проти задоволення позову не заперечувала. В обґрунтування своєї правової позиції зазначила, що примірник протоколу №1 наданий суду для ознайомлення не відповідає тим примірникам протоколу №3 та №4, які надані головою та секретарем виборчої дільниці №30369, тому вважає, що постанова про результати голосування, підсумки виборів та визнання депутата Харківської міської ради обраним в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32 від 05.11.2010 року є протиправною та наполягала на поновленні прав позивача.

Представник третьої особи - голова Дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №30369 - проти задоволення позову не заперечувала. Зазначила, що примірник протоколу №1 скріплений печаткою іншої комісії та нею до Харківської міської виборчої комісії Харківської області не передавався. Просила для відновлення прав позивача задовольнити позов.

Представник третьої особи - кандидата в депутати Харківської міської ради Харківської області по одномандатному мажоритарному виборчому округу №32 ОСОБА_6 - з поданим позовом не погодився, у судовому засіданні просив суд відмовити в задоволенні позову.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши подані сторонами документи, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Основні засади, організація і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад та сільських, селищних, міських голів визначені Законом України №2487-VI від 10.07.2010р. "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (далі за текстом - Закон України №2487-VI від 10.07.2010р.).

Положеннями статті 26 зазначеного Закону встановлено, що дільнична виборча комісія на період здійснення своїх повноважень забезпечує організацію і проведення місцевих виборів в межах повноважень та у порядку, передбаченому цим та іншими законами України.

Дільнична виборча комісія: здійснює підрахунок голосів виборців, поданих на виборчій дільниці; складає протоколи про підрахунок голосів виборців, поданих на виборчій дільниці; здійснює інші повноваження, передбачені цим та іншими законами України (п.п.8, 9, 12 ч.2 статті 26 Закону України №2487-VI від 10.07.2010р.).

Частиною 2 статті 71 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" передбачено, що засідання дільничної виборчої комісії починається відразу після закінчення голосування, проводиться без перерви і закінчується після складення та підписання відповідних протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з усіх місцевих виборів та по всіх виборчих округах, в яких проводилося голосування на виборчій дільниці, відповідно до вимог, передбачених цим Законом. На час проведення засідання дільнична виборча комісія доручає ведення протоколу засідання виборчої комісії заступнику голови або іншому члену дільничної виборчої комісії. Секретар дільничної виборчої комісії на цьому засіданні вносить відомості до протоколу про підрахунок голосів виборців.

Згідно частини 1 статті 72 Закону України №2487-VI від 10.07.2010р., дільнична виборча комісія на своєму засіданні складає протокол про підрахунок голосів виборців з кожних місцевих виборів по кожному виборчому округу, по якому проводиться голосування на виборчій дільниці.

Частиною 5 статті 72 вказаного Закону визначено, що протокол про підрахунок голосів виборців з кожних місцевих виборів по кожному виборчому округу, по якому проводиться голосування на виборчій дільниці, складається дільничною виборчою комісією у кількості примірників, яка на чотири більша, ніж кількість осіб, які входять до складу дільничної виборчої комісії. Примірники протоколу нумеруються і мають однакову юридичну силу. У протоколі про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці зазначаються дата і час (година і хвилини) його підписання членами дільничної виборчої комісії. Кожен примірник протоколу підписується головою, заступником голови, секретарем та іншими членами дільничної виборчої комісії, які присутні на засіданні виборчої комісії. Член дільничної виборчої комісії, присутній на засіданні дільничної виборчої комісії, зобов'язаний підписати протокол про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці.

Перший і другий примірники протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з відповідних місцевих виборів у відповідному виборчому окрузі, а за наявності - і відповідні примірники протоколу з позначкою "Уточнений", акт про видачу копій протоколу, складений відповідно до частини восьмої цієї статті, запаковуються. На пакеті робиться напис "Протокол про підрахунок голосів" та зазначаються назва відповідних виборів, позначення та/або номер виборчого округу, номер виборчої дільниці, дата і час пакування, ставляться підписи усіх присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка дільничної виборчої комісії (ч.9 статті 72 Закону України №2487-VI від 10.07.2010р.).

Судом встановлено, що 05 листопада 2010 року Харківською міською виборчою комісією Харківської області відповідно до вимог ч.22 ст.75, ч.11 ст.77 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" були складені протокол про підсумки голосування в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32 з виборів депутатів Харківської міської ради, протокол про результати виборів в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32 з виборів депутатів Харківської міської ради та прийнято Постанову №1252 "Про результати голосування, підсумки виборів та визнання депутата Харківської міської ради обраним в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32", відповідно до яких депутатом Харківської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32 обрано ОСОБА_6

Зазначена постанова прийнята Харківською міською виборчою комісією Харківської області на підставі протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях №30351, 30368, 30369, 30370, 30390, 30391, 30392, 30393, 30399, 30400, які були створені для проведення виборів депутатів Харківської міської ради в одномандатному виборчому окрузі №32.

Судом оглянуто протокол Дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №30369 від 01.11.2010 року (примірник № 3), оригінал якого надано до суду секретарем комісії, та скріплений печаткою Дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №30369, та протокол Дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №30369 від 01.11.2010 року (примірник № 10), оригінал якого надано до суду представником позивача, також скріплений печаткою Дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №30369, згідно яких кількість голосів виборців поданих за кожного кандидата, складає: за ОСОБА_9 - 116 голосів, ОСОБА_10 - 20 голосів, ОСОБА_8 - 200 голосів, ОСОБА_6 - 161 голосів, ОСОБА_11 - 39 голосів, ОСОБА_12 - 63, ОСОБА_13 - 49 голосів, ОСОБА_14 - 18 голосів.

Вищенаведені результати підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №30369, відображено також у оглянутому у судовому засіданні протоколі Дільничної виборчої комісії про від 01.11.2010 року (примірник № 4), який на вимогу суду наданий головою Дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №30369, скріплений печаткою цієї комісії, та який було вивішено для загального ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії.

У судовому засіданні судом досліджено примірник протоколу №1 Дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №30369 від 01.11.2010 року (примірник №1), наданий представником відповідача для огляду у судовому засіданні, запакований та опечатаний прокуратурою міста Харкова, в пункті 7 якого зазначено, що кількість голосів виборців поданих за кожного кандидата складає: за ОСОБА_9 - 116 голосів, ОСОБА_10 -20 голосів, ОСОБА_8 -90 голосів, ОСОБА_6 -161 голосів, ОСОБА_11 -39 голосів, ОСОБА_12 - 63 голосів, ОСОБА_13 -99 голосів, ОСОБА_14 -78 голосів.

Із вищезазначеного протоколу Дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №30369 від 01.11.2010 року (примірник №1) вбачається відтиск печатки "Дільнична виборча комісія виборчої дільниці №3039 Харківської області", а не відтиск печатки "Дільнична виборча комісія виборчої дільниці №30369 Харківської області", якими скріплено примірники №3, №4 та №10 вказаного протоколу.

Допитана в якості свідка - секретар Дільничної виборчої комісії виборчої дільниці №30369 ОСОБА_15 - пояснила, що вона була присутня під час підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, за результатами якого нею особисто складалися відповідні протоколи, після підписання яких вся виборча документація була передана до Харківської міської виборчої комісії Харківської області.

Свідок вказала, що наданий для огляду оригінал протоколу Дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №30369 від 01.11.2010 року (примірник № 1) вона не підписувала, він складений не її почерком, на ньому відображено відтиск печатки іншої виборчої дільниці. Також свідок надала для огляду суду оригінал примірника № 3 протоколу Дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №30369 від 01.11.2010 року.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що у протоколі Дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №30369 від 01.11.2010 року (примірник № 1) містяться розбіжності з примірниками №3, №4 та №10 протоколу Дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №30369 від 01.11.2010 року, а тому Постанова Харківської міської виборчої комісії Харківської області №1252 "Про результати голосування, підсумки виборів та визнання депутата Харківської міської ради обраним в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32" від 05.11.2010 року, відповідно до якої депутатом Харківської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32 обрано ОСОБА_6 є протиправною.

Суд зазначає, що порядок встановлення підсумків голосування врегульовано положеннями статті 75 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", частиною 2 якої встановлено, що засідання територіальної виборчої комісії починається з моменту надходження перших протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці або протоколів про підсумки голосування у відповідному виборчому окрузі та інших виборчих документів дільничної, територіальної виборчої комісії і продовжується безперервно до встановлення підсумків голосування та (або) результатів відповідних місцевих виборів.

У разі відповідності протоколів дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях у відповідному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів, протоколів відповідних територіальних виборчих комісій про підсумки голосування у відповідному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів вимогам цього Закону занесені до них відомості оголошуються (частина 3 статті 75 Закону України №2487-VI від 10.07.2010р.).

Згідно частини 11 статті 77 вказаного Закону, виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласна, районна, міська, районна у місті територіальна виборча комісія на підставі протоколів про підсумки голосування (в тому числі з позначкою "Уточнений") в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі встановлює результати виборів у цьому виборчому окрузі, про що складає протокол.

Відповідно до Протоколу Харківської міської виборчої комісії Харківської області від 05.11.2010 року про результати виборів депутатів Харківської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32, кількість голосів виборців поданих за кожного кандидата, зокрема, складає: за ОСОБА_8 - 1649 голосів, за ОСОБА_6 -1687 голосів.

На підставі Протоколу від 05.11.2010 року, Харківською міською виборчою комісією Харківської області прийнято постанову про результати голосування, підсумки виборів та визнання депутата Харківської міської ради обраним в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32 від 05.11.2010 року, визнано ОСОБА_6 обраним депутатом Харківської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32, який одержав найбільшу кількість голосів виборців -1687, які взяли участь у голосуванні, відносно інших кандидатів, які балотувалися в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32 виборів депутатів Харківської міської ради.

Судом встановлено, що протокол про підсумки голосування в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32 з виборів депутатів Харківської міської ради Харківської області та постанова Харківської міської виборчої комісії Харківської області про результати голосування, підсумки виборів та визнання депутата Харківської міської ради обраним в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32 від 05.11.2010 року винесена виборчою комісією на підставі протоколів дільничних виборчих комісій №№ 30351, 30368, 30370, 30390, 30392, 30393, 30399, 30400 та протоколу Дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №30369 від 01.11.2010 року (примірник №1). Крім того, Харківською міською виборчою комісією Харківської області складено Протокол від 05.11.2010 року про результати виборів депутатів Харківської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32, до якого внесено відомості щодо результатів підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №30369, які містять розбіжності з примірниками № 3 та № 4 .

Відповідно до положень частини 3 статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно частини 2 статті 162 КАС України, в разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову, зокрема, про: 1) визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання не чинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення; 2) зобов'язання відповідача вчинити певні дії.

Суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Таким чином, суд приходить до висновку, що вимога про визнання протиправною та скасування Постанови Харківської міської виборчої комісії Харківської області від 05.11.2010р. №1252 "Про результати голосування, підсумки виборів та визнання депутата Харківської міської ради обраним в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32" є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

Частиною 20 статті 75 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", якщо після підписання протоколу про підсумки голосування у відповідному виборчому окрузі територіальна виборча комісія виявила в ньому неточності (описку чи помилку у цифрах), вона на своєму засіданні розглядає питання про внесення змін до протоколу шляхом складення нового протоколу, на якому робиться позначка "Уточнений".

Суд зазначає, що для повного захисту прав позивача, адміністративний позов підлягає задоволенню в частині позовних вимог щодо зобов'язання Харківської міської виборчої комісії Харківської області невідкладно на своєму засіданні розглянути питання про внесення змін до протоколу про підсумки голосування в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32 з виборів депутатів Харківської міської ради шляхом складання нового протоколу про підсумки голосування в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32 з виборів депутатів Харківської міської ради з позначкою "Уточнений", на підставі протоколів про підрахунок голосів на виборчих дільницях по виборам депутатів Харківської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32 та на підставі протоколів Дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №30369 (примірник №3 та №4).

Вимога позивача про зобов'язання Харківської міської виборчої комісії Харківської області встановити результати виборів в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32 з виборів депутатів Харківської міської ради на підставі складеного протоколу про підсумки голосування в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32 з виборів депутатів Харківської міської ради не підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 6, ч. 2 ст. 19 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Позивач просить суд зобов'язати відповідача вчинити ті дії, які віднесені до його компетенції згідно пункту 21 частини 5 статті 25 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

Кожний державний орган, суб'єкт владних повноважень діє самостійно в межах визначеної йому компетенції, не має права передавати (делегувати) свої повноваження, крім визначених законом випадків. Суд не може перебирати на себе повноваження інших суб'єктів владних повноважень та зобов'язувати їх приймати рішення, які входять до їх компетенції.

На підставі викладеного, позовні вимоги про зобов'язання Харківської міської виборчої комісії Харківської області встановити результати виборів в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32 з виборів депутатів Харківської міської ради на підставі складеного протоколу про підсумки голосування в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32 з виборів депутатів Харківської міської ради не підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 94, ч. 9 ст. 172 КАС України з позивача - ОСОБА_8 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 1,70 грн. до Державного бюджету України.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 69 - 71, 94, 160 - 163, 167, 172, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Харківський окружний адміністративний суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов кандидата в депутати Харківської міської ради Харківської області по одномандатному мажоритарному виборчому округу № 32 ОСОБА_8 до Харківської міської виборчої комісії Харківської області, треті особи - Дільнична виборча комісія виборчої дільниці №30369, кандидат в депутати Харківської міської ради Харківської області по одномандатному мажоритарному виборчому округу №32 ОСОБА_6 про визнання протиправною та скасування постанови Харківської міської виборчої комісії Харківської області від 05.11.2010р. №1252 та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною та скасувати Постанову Харківської міської виборчої комісії Харківської області від 05.11.2010р. №1252 "Про результати голосування, підсумки виборів та визнання депутата Харківської міської ради обраним в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32".

Зобов'язати Харківську міську виборчу комісію Харківської області невідкладно на своєму засіданні розглянути питання про внесення змін до протоколу про підсумки голосування в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32 з виборів депутатів Харківської міської ради шляхом складання нового протоколу про підсумки голосування в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32 з виборів депутатів Харківської міської ради з позначкою "Уточнений", на підставі протоколів про підрахунок голосів на виборчих дільницях по виборам депутатів Харківської міської ради в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №32 та на підставі протоколів Дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №30369 (примірник №3 та №4).

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути з ОСОБА_8 (адреса проживання: 61183, АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету України витрати із сплати судового збору у розмірі 1,70 грн.

Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в дводенний строк з дня її проголошення.

Судові рішення за наслідками розгляду справ, визначенних статтями 172-175 КАС України, набирають законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі їх апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

< Сума задоволення > < Текст >

Головуючий суддя Ізовітова-Вакім О.В.

Судді Біленський О.О.

Піскун В.О.