Постанова від 12.10.2010 по справі 2а-4282/10/1770

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-4282/10/1770

12 жовтня 2010 року 10год. 00хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Томчука А.В. за участю секретаря судового засідання Маньковського Д.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

прокурор: < Текст >

позивача: представник Личук О.Н.

відповідача: представник Оніщук В.П. третьої особи позивача: представник < Текст > третьої особи відповідача: представник < Текст >

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Приватне підприємство " Тарон" < Список > < в особі > третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача< 3-тя особа >

до Державна податкова інспекція в м.Рівне третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача < 3-тя особа >

про скасування податкових повідомлень-рішень , -

ВСТАНОВИВ :

Приватне підприємство «Тарон» звернулося до суду з позовом до державної податкової інспекції у м.Рівне про скасування податкових повідомлень-рішень №0000682342/0, №0000692342/0 від 12.03.2010 року; №0000682342/1, №0000692342/1 від 07.04.2010 року; №0000682342/2, №0000692342/2 від 15.06.2010 року.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, пояснив, що як вбачається з акту перевірки №222/23-400/30398014 від 01.03.2010 року державної податкової інспекції у м. Рівне “Про результати позапланової невиїзної перевірки дотримання вимог податкового та іншого законодавства приватним підприємством «Тарон» за період з 01.01.2008 року по 31.12.2008 року”, податковим органом застосовано правові наслідки, визначені п.п.7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР та ст.14 Закону України «Про плату за землю»№2535-ХІІ від 03.07.1992 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ДПІ у м.Рівне в порушення п.1 ст.11 Закону України «Про систему оподаткування» безпідставно не взято до уваги первинні бухгалтерські документи та безпідставно донараховано податку на додану вартість.

Відносно суми податкового зобов'язання за платежем орендної плати з юридичних осіб позивач пояснив, що 08.07.2008 року між Рівненською міською радою та ПП «Тарон»укладено додатковий договір про внесення змін до договору оренди земельної ділянки №040458300025 від 27.10.2004 року відповідно до якого розмір орендної плати в рік за земельну ділянку складає 34060,23 грн. Тому, орендна плата у збільшеному розмірі підлягає до сплати починаючи з 08.07.2008 року, а не з 01.01.2008 року.

Таким чином, ПП «Тарон» вважає, що прийняті податкові повідомлення-рішення №0000682342/0, №0000692342/0 від 12.03.2010 року; №0000682342/1, №0000692342/1 від 07.04.2010 року; №0000682342/2, №0000692342/2 від 15.06.2010 року підлягають скасуванню.

Відповідач -Державна податкова інспекція у м. Рівне проти позову заперечує. Представник відповідача пояснив суду, що в ході перевірки встановлено порушення п.п.7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» внаслідок чого занижено податок на додану вартість за 2008 рік в сумі 2842,00 грн. ПП «Тарон» було сформовано податковий кредит, не підтверджений податковими накладними, що призвело до заниження податку на додану вартість.

Крім того, в ході проведення позапланової перевірки встановлено порушення ст.14 Закону України «Про плату за землю», що призвело до заниження суми орендної плати за 2008 рік в сумі 23016,03 грн.

Представник відповідача просить суд відмовити у задоволенні адміністративного позову ПП «Тарон».

Заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що в задоволенні позовних вимог слід відмовити.

В період з 18.02.2010 року по 24.02.2010 року посадовими особами державної податкової інспекції у м. Рівне проведено позапланову невиїзну перевірку дотримання вимог податкового та іншого законодавства ПП «Тарон»за період з 01.01.2008 року по 31.12.2008 року, за результатами якої складений акт перевірки № 222/23-400/30398014 від 01.03.2010 року.

На підставі акта перевірки державної податкової інспекції у м. Рівне та за результатами адміністративного оскарження прийнято податкові повідомлення-рішення №0000682342/0, №0000692342/0 від 12.03.2010 року; №0000682342/1, №0000692342/1 від 07.04.2010 року; №0000682342/2, №0000692342/2 від 15.06.2010 року.

За результатами перевірки ДПІ у м. Рівне зробила висновок, що позивачем порушено п.п.7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» та ст.14 Закону України «Про плату за землю».

Перевіривши законність та обґрунтованість висновків податкової інспекції, викладених в акті перевірки, суд прийшов до висновку про їх відповідність встановленим нормам законодавства та фактичним обставинам справи.

Відносно податкових повідомлень-рішень №0000682342/0 від 12.03.2010 року, №0000682342/1 від 07.04.2010 року, №0000682342/2 від 15.06.2010 року судом встановлено наступне:

Відповідно до п.п.7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту).

У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим підпунктом документами, платник податку несе відповідальність у вигляді фінансових санкцій, установлених законодавством, нарахованих на суму податкового кредиту, не підтверджену зазначеними цим підпунктом документами.

Як вбачається з матеріалів справи, ПП «Тарон» не представлено в ході перевірки податкові накладні, які були включені ПП «Тарон» до складу податкового кредиту.

Згідно наданих пояснень позивача у судовому засіданні та письмових пояснень у акті перевірки (а.с.24), у ПП «Тарон» відсутні первинні бухгалтерські документи за IV квартал 2008 року.

Таким чином, суд приходить до висновку, що ДПІ у м.Рівне правомірно донараховано ПП «Тарон» податкове зобовязання з податку на додану вартість в сумі 2842,00 грн. та штрафні санкції у розмірі 1421 грн..

Відносно податкових повідомлень-рішень №0000692342/0 від 12.03.2010 року, №0000692342/1 від 07.04.2010 року, №0000692342/2 від 15.06.2010 року судом встановлено наступне:

Згідно договору оренди землі від 10 вересня 2004 року, укладеного між Рівненською міською радою (орендодавець) та приватним підприємством «Тарон» (орендар), об'єктом оренди виступає земельна ділянка загальною площею 5546 кв.м, нормативна грошова оцінка якої становить -242715,91 грн..

Згідно п.9 договору за оренду земельної ділянки Орендар сплачує Орендодавцеві орендну плату виключно у грошовій формі; розмір якої, без врахування ПДВ в рік становить 2426,93 грн.

Згідно акту приймання - передачі земельної ділянки в оренду від 27 жовтня 2004 року Орендар прийняв земельну ділянку по вул. Київська, 94 на підставі договору оренди, нотаріально посвідченого 10.09.2004 року та зареєстрованого за №5088.

Згідно розрахунку № 03-19/1301-1 від 31.01.2007 року розмір орендної плати в рік визначено в сумі 11044,17 грн..

Орендарем та орендодавцем 8 липня 2008 року укладено Додатковий договір про внесення змін до договору оренди земельної ділянки №040458300025 від 27.10.2004 року.

Згідно п.5. Додаткового договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки встановлена в розмірі 1135341,02 грн. (один мільйон сто тридцять п'ять тисяч триста сорок одна гривня 02 коп.)

Згідно п.9. Додаткового договору, розмір орендної плати в рік за земельну ділянку складає 34060,23 грн. (тридцять чотири тисячі шістдесят грн. 23 коп). Розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку №03-20/520-1, виконаний управлінням земельних ресурсів у м. Рівному Рівненської області станом на 1 січня 2008 року (а.с.63).

Додатковим договором передбачено що, орендар зобов'язується вносити орендну плату за новими ставками з 01.01.2008 року.

Позивач в судовому засіданні зазначив, що підписувавши додатковий договір від 08.07.2008 року не звернув увагу на те, що орендну плату за новими ставками потрібно перерахувати та сплачувати з 01.01.2008 року.

Відповідно до ст.13 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992 року №2535-ХІІ, підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Згідно ст.14 Закону України «Про плату за землю», платники податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Платник податку має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.

Відповідно п.5. Наказу «Про затвердження форм Зведеного розрахунку суми земельного податку, Довідки до уточненого Розрахунку та Порядку їх подання до органу державної податкової служби» ДПА України №434 від 26.10.2001 року, у разі зміни протягом року грошової оцінки землі, функціонального використання землі, настання іншої зміни чи виявлення помилок, що змінюють суму земельного податку за звітний(і) місяць(і), платник податку подає новий звітний розрахунок з виправленими показниками за такий(і) звітний(і) місяць(і) у строки, установлені підпунктом 4.1.4 "а" пункту 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", без застосування штрафів, установлених пунктом 17.2 статті 17 цього Закону.

Враховуючи вищенаведене, судом встановлено, що ПП «Тарон» не подало новий звітний розрахунок суми земельного податку, після підписання Додаткового договору про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 27 жовтня 2004 року №040458300025.

Отже, податковим органом правомірно донараховано ПП «Тарон» податкове зобов'язання по орендній платі з юридичних осіб за землю за 2008 рік в розмірі 23016,03 грн. та штрафні санкції у розмірі 11508,00 грн.

Враховуючи вищезазначене, позовні вимоги приватного підприємства «Тарон» необґрунтовані, безпідставні та до задоволення не підлягають.

Дослідженими судом матеріалами справи, вбачається правомірність прийнятих податкових повідомлень-рішень на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством України.

Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Тому в задоволенні адміністративного позову позивачеві слід відмовити повністю.

Відповідно до вимог ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, понесені позивачем судові витрати не відшкодовуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову Приватного підприємства "Тарон" до Державної податкової інспекції в м.Рівне про скасування податкових повідомлень- рішень від 12 березня 2010 року № 0000682342/0, № 0000692342/0; від 07 квітня 2010 року № 0000682342/1, № 0000692342/1; від 15 червня 2010 року №0000682342/2 , № 0000692342/2 - відмовити повністю.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя < Підпис > Томчук А.В.