Ухвала від 04.11.2010 по справі 10580/10/1570

Справа № 2а-10580/10/1570

УХВАЛА

04 листопада 2010 року

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Юхтенко Л.Р., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Приморської районної адміністрації Одеської міської ради та Комунального підприємства ЖКС «Порто-Франківський»про визнання дій відповідачів протиправними щодо безпідставного незадоволення письмових звернень позивача, зобов'язання відповідачів змінити місце розташування контейнерів для бітового сміття, розташованих біля вікон позивача по АДРЕСА_1 на відстані не менше 20 метрів, звільнення від сплати за комунальні послуги за наявністю не відповідальності якості цих послуг та притягнення до адміністративної відповідальності, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Приморської районної адміністрації Одеської міської ради та Комунального підприємства ЖКС «Порто-Франківський»про визнання дій відповідачів протиправними щодо безпідставного незадоволення письмових звернень позивача, зобов'язання відповідачів змінити місце розташування контейнерів для бітового сміття, розташованих біля вікон позивача по АДРЕСА_1 на відстані не менше 20 метрів, звільнення від сплати за комунальні послуги за наявністю не відповідальності якості цих послуг та притягнути до адміністративної відповідальності.

Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам, підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам. Відповідно до ч. 2 вказаної статті КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Відповідачем у позовній заяві ОСОБА_1 є Приморська районна адміністрація Одеської міської ради, яка відповідно до Положення про Приморську районну адміністрацію Одеської міської ради, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 22.01.2010 року № 4943-V «Про внесення змін до рішення Одеської міської ради від 27.06.2006 року № 20- V «Про затвердження структури виконавчих органів, загальної чисельності апарату Одеської міської ради, її виконавчих органів та витрат на їх утримання», є виконавчим органом Одеської міської ради, який відповідно до ст. 5 та ст. 11 Закону України «Про місцеве самоврядування»є органом місцевого самоврядування, та не входить до складу суб'єктів, перелічених в ч. 2 ст. 18 КАС України.

Згідно з п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

При таких обставинах позов ОСОБА_1 до Приморської районної адміністрації Одеської міської ради про визнання дій відповідача протиправними щодо безпідставного незадоволення письмових звернень позивача, зобов'язання відповідача змінити місце розташування контейнерів для бітового сміття, розташованих біля вікон позивача по АДРЕСА_1 на відстані не менше 20 метрів, повинен бути повернутий позивачу.

Другим відповідачем у позовній заяві ОСОБА_1 є Комунальне підприємство ЖКС «Порто-Франківський», до якого пред'явлені вимоги про визнання дій відповідача протиправними щодо безпідставного незадоволення письмових звернень позивача, зобов'язання відповідача змінити місце розташування контейнерів для бітового сміття, розташованих біля вікон позивача по АДРЕСА_1 на відстані не менше 20 метрів, звільнення від сплати за комунальні послуги за наявністю не відповідальності якості цих послуг. Відповідно до положень Закону України «Про місцеве самоврядування», Комунальне підприємство ЖКС «Порто-Франківський»створено Одеською міською радою для задоволення міських, суспільних потреб, предметом діяльності якого є організаційне забезпечення поточного утримання, ремонту та благоустрою житлового фонду, нежитлових споруд, їх інженерного обладнання та прилеглих територій, організація надання різного виду послуг, пов'язаних з експлуатацією, утриманням та ремонтом житлового та нежитлового фонду і одержання прибутку в інтересах Засновника (Одеської міської ради) (витяг із Статуту КП «ЖКС «Порто-Франківський» додатку до рішення Одеської міської ради № 1449- V від 04.07.2007 року).

Відповідно до п.7 ч.1 ст.3 КАС України суб'єкт владних повноважень -орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно п.1 ч.1 ст.3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Відповідно до ч. 1 ст. 50 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.

Згідно з ч.2 ст.4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Як вбачається із вище приведеного витягу із Статуту КП ЖКС «Порто-Франківський», вказане підприємство не є суб'єктом владних повноважень у розумінні наведеному у ст. 3 КАС України. Крім того, з матеріалів, що додані до позову вбачається, що позовні вимоги про звільнення від сплати за комунальні послуги за наявністю не відповідальності якості цих послуг випливають із договірних правовідносин, відповідно до договору № 1241/30 від 01.10.2007 року про надання послуг з утримання будинків, споруд та при будинкових територій. Тому позовні вимоги, пред'явлені до вказаного відповідача не можуть бути розглянуті в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до ч.1 п.1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.

Також суддя приходить до висновку, що слід відмовити у відкритті провадження у справі в частині позовної вимоги про притягнення до адміністративної відповідальності відповідачів керуючись чинним законодавством і Конституцією України з наступних підстав.

Адміністративна юрисдикція -це компетенція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ, яка згідно з ст.17 КАС України поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи про накладення адміністративних стягнень.

Тому, провадження у справах про адміністративне правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління, за які передбачена адміністративна відповідальність, розгляд такої категорії справ, накладення адміністративних стягнень, здійснюється у порядку, передбаченому Кодексом України про адміністративні правопорушення і не належить до компетенції адміністративних судів.

З огляду на викладене та керуючись ст.ст. 3, 17, 108, 109 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 в частині позовних вимог до Приморської районної адміністрації Одеської міської ради про визнання дій відповідача протиправними щодо безпідставного незадоволення письмових звернень позивача, зобов'язання відповідача змінити місце розташування контейнерів для бітового сміття, розташованих біля вікон позивача по АДРЕСА_1 на відстані не менше 20 метрів -повернути позивачу.

Роз'яснити позивачу, що з вказаним позовом він може звернутися до місцевого загального суду як адміністративного суду.

Адміністративний позов ОСОБА_1 в частині позовних вимог до Комунального підприємство ЖКС «Порто-Франківський»про визнання дій відповідача протиправними щодо безпідставного незадоволення письмових звернень позивача, зобов'язання відповідача змінити місце розташування контейнерів для бітового сміття, розташованих біля вікон позивача по АДРЕСА_1 на відстані не менше 20 метрів, звільнення від сплати за комунальні послуги за наявністю не відповідальності якості цих послуг -відмовити у відкритті адміністративного провадження.

Роз'яснити, що із вказаними вимогами позивач має право звернутися до суду в порядку Цивільного процесуального кодексу України.

Адміністративний позов ОСОБА_1 в частині позовних вимог до Приморської районної адміністрації Одеської міської ради, Комунального підприємство ЖКС «Порто-Франківський»про притягнення до адміністративної відповідальності -відмовити у відкритті адміністративного провадження.

Роз'яснити, що розгляд вказаних вимог здійснюється в порядку Кодексом України про адміністративні правопорушення

Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції в порядку та строки, передбачені ст. 186 КАС України.

Суддя: /підпис/

З оригіналом згідно

Суддя Л.Р. Юхтенко