Ухвала від 31.10.2010 по справі 2а-9775/10/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31.10.2010 р. № 2а-9775/10/1370

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кузьмич С. М., перевіривши матеріали позовної заяви кандидата в депутати до Львівської міської ради по багатомандатному Львівському виборчому округу №36 ОСОБА_1 до Львівської міської виборчої комісії Львівської області про визнання протиправною та скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

31 жовтня 2010 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява кандидата в депутати до Львівської міської ради по багатомандатному Львівському виборчому округу №36 ОСОБА_1 про визнання протиправною та скасування постанови Львівської міської виборчої комісії № 53 від 30.10.2010 року, якою зобов'язано дільничні виборчі комісії зняти в приміщеннях для голосування або безпосередньо перед ними інформаційні плакати місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані у багатомандатному та одномандатних виборчих округах по виборах депутатів Львівської міської ради 31.10.2010 року.

Відповідно до ч.1 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Відповідно до ч.1 ст.175 КАС України, право оскаржувати дії чи бездіяльність кандидатів, їхніх довірених осіб, партії (блоку), місцевої організації партії, їхніх посадових осіб та уповноважених осіб, ініціативних груп референдуму, інших суб'єктів ініціювання референдуму, офіційних спостерігачів від суб'єктів виборчого процесу, що порушують законодавство про вибори чи референдум, мають кандидат, партія (блок), місцева організація партії, які є суб'єктами відповідного виборчого процесу, ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму. Частиною 2 ст. 175 КАС України закріплено право виборця (громадянина, який має право голосу у відповідних виборах або референдумі) оскаржити дії чи бездіяльність суб'єктів, визначених частиною першою цієї статті, якщо ці дії чи бездіяльність порушують виборчі права або інтереси щодо участі у виборчому процесі чи процесі референдуму його особисто.

Відповідно до п.5 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи:

- подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку);

Відповідно до ч. 1 ст.99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Ч.4 ст. 175 КАС України визначає що, позовну заяву про оскарження дій чи бездіяльності суб'єктів, визначених ч.1 ст. 175 КАС України може бути подано до адміністративного суду у строк, встановлений ч.6, ч.7 ст. 172 цього Кодексу.

Відповідно до ч.7 ст. 172 КАС України позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій, що мали місце до дня голосування, може бути подано до адміністративного суду у строк, встановлений частиною шостою цієї статті, але не пізніше двадцять четвертої години дня, що передує дню голосування.

Як зазначено позивачем у позовній заяві, постанова Львівської міської виборчої комісії № 53 прийнята до дня голосування - 30.10.2010 року, аналогічне вбачається із згаданої постанови наявної в матеріалах справи.

Статтею 179 КАС України встановлено особливості обчислення строків у справах, пов'язаних з виборчим процесом. Згідно ч. 5 вказаної статті, днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені ст.ст. 172-177 цього Кодексу, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.

Враховуючи подання позивачем позовної заяви із пропуском строку звернення до адміністративного суду, позовну заяву кандидата в депутати до Львівської міської ради по багатомандатному Львівському виборчому округу №36 ОСОБА_1 про визнання протиправною та скасування постанови Львівської міської виборчої комісії №53 від 30.10.2010 року слід залишити без розгляду.

Керуючись ст. ст. 2, 5-13, 70, 99, 100, 106, 107 108, 155, 160, 165, 172, 175, 179 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву кандидата в депутати до Львівської міської ради по багатомандатному Львівському виборчому округу №36 ОСОБА_1 про визнання протиправною та скасування постанови Львівської міської виборчої комісії №53 від 30.10.2010 року -залишити без розгляду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом двох днів з дня проголошення ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Суддя С. М. Кузьмич