Ухвала від 14.08.2024 по справі 380/2378/24

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відкриття спрощеного провадження в адміністративній справі

14 серпня 2024 рокусправа № 380/2378/24

Суддя Львівського окружного адміністративного суду О.Желік, перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Славської селищної ради Стрийського району Львівської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИЛА:

31 січня 2024 року ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Славської селищної ради Стрийського району Львівської області та просив:

- визнати порушення його права на звернення Славською селищною радою, а саме: не проведення об'єктивної перевірки заяви від 06.10.2023 року; не виконання зобов'язання передбаченого ст. 19 Закону України "Про звернення громадян" щодо запрошення його (заявника) на розгляд його звернення від 06.10.2023 року для реалізації права бути присутнім при розгляді заяви в результаті було обмежено право бути присутнім при розгляді заяви та позбавлено можливості подавати аргументи та обгрунтування; необгрунтованість відповіді №02-18/1627 від 20.10.2023 року на заяву від 06.10.2023 року;

- зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву від 06.10.2023 року в чіткій відповідності до вимог Закону України "Про звернення громадян" та надати обгрунтовану відповідь з урахуванням висновків Суду.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 14 лютого 2024 року в задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору, відстрочення чи розстрочення його сплати відмовлено. Позовну заяву ОСОБА_1 до Славської селищної ради Стрийського району Львівської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії повернуто позивачу.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 18.07.2024 ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 14 лютого 2024 року про повернення позовної заяви у справі № 380/2378/24 скасовано, а справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Вищевказана адміністративна справа надійшла до суду 12.08.2024.

Дослідивши подану позивачем позовну заяву суддя встановила, що до такої долучено клопотання про відстрочення та/або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати, в якому позивач просив вирішити питання доступу до правосуддя та сплати судового збору за подання цієї позовної заяви у зв'язку із неспроможністю сплатити судовий збір. Так, позивач зазначає, що активно займається громадською діяльністю в напрямку посилення громадських прав сфері захисту довкілля, зокрема, поводження з відходами. Покликається на свій скрутний майновий стан, вказує, що фінансово неспроможний сплатити судовий збір. Майновий стан підтверджує відомостями з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків, інформацією з Державного реєстру транспортних засобів, з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, довідками щодо відсутності пенсійних виплат та інших соціальних виплат, виплат по безробіттю.

Відповідно до статті 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Частиною 2 статті 8 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI визначено, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті. Відповідно до частини першої цієї статті суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі якщо позивачем є члени малозабезпеченої сім'ї.

Суддя врахувала викладені позивачем обставини та надані докази з врахування наведених вище правових норм вважає за можливе відстрочити позивачу сплату судового збору за подання цього позову - до ухвалення рішення суду у цій справі. Це рішення спрямоване на те, щоб вимога сплатити судовий збір не стала перешкодою в реалізації ОСОБА_1 права на доступ до суду.

Разом з тим суддя зауважує, що у випадку визнання позовних вимог безпідставними суд при прийнятті рішення покладе судові витрати за розгляд цієї справи на позивача.

Таким чином, розглянувши матеріали позовної заяви та поданого позивачем клопотання суддя з'ясувала, що позовна заява подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.

Спір виник з публічно-правових відносин, належить до компетенції адміністративних судів, предметної та територіальної підсудності Львівського окружного адміністративного суду.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 263 КАС України справи про оскарження бездіяльності суб'єкта владних повноважень або розпорядника інформації щодо розгляду звернення або запиту на інформацію розглядаються в порядку спрощеного провадження.

З урахуванням значення справи для сторін, обраного позивачем способу захисту, категорії та незначної складності справи, обсягу та характеру доказів у справі, кількості сторін та інших учасників справи, суддя дійшла висновку про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Керуючись ст. ст. 12, 19, 22, 171, 257, 258, 260, 263 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, -

ПОСТАНОВИЛА:

відстрочити ОСОБА_1 сплату судового збору за подання позову Оброшинської сільської ради Львівського району Львівської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - до ухвалення рішення суду у цій справі.

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Справа розглядатиметься судом у складі судді Желік Олександри Мирославівни одноособово в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.

Відповідачу встановити 15-денний строк для подання відзиву до суду з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 162 КАС України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до ч. 2 ст. 263 КАС України.

Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади в Україні за адресою http://adm.lv.court.gov.ua/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Желік О.М.