Справа № 175/9465/24
Провадження № 3/175/4891/24
Іменем України
"09" серпня 2024 р. смт. Слобожанське
Суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Журавель Т.С., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення та долучені до нього матеріали, що надійшли від ВП №8 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5 КУпАП,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №217669, 10.05.2024 року о 13 год 20 хв., ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 , зберігала електронну сигарету без марок акцизного податку, чим порушила ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, через канцелярію суду подала письмові пояснення до протоколу, в яких зазначила, що в матеріалах справи відсутні будь-які докази того, що ОСОБА_1 здійснювала зберігання тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного збору. Також відсутній висновок експерта, який підтверджував би факт того, що вилучений предмет був без марок акцизного збору. Крім того, ОСОБА_1 зауважує на тому, що вона не є суб'єктом даного правопорушення, оскільки не має статусу суб'єкта підприємницької діяльності, виробника, імпортера чи продавця тютюнових виробів, у зв'язку з чим в її діях відсутній склад адміністративного правопорушення.
З урахуванням того, що ч. 1 ст. 164-5 КУпАП не відносяться до категорії правопорушень, по яким присутність в судовому засіданні особи, яка притягається до відповідальності, є обов'язковою, суддя вважає за можливе розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 на підставі наявних у справі доказів.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Диспозиція ч. 1 ст. 164-5 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку посадовими особами підприємств - виробників, імпортерів і продавців таких товарів.
Відповідно до ст. 11 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.
Суб'єктом даного адміністративного правопорушення є посадові особи підприємств - виробників, імпортерів і продавців алкогольних напоїв чи тютюнових виробів.
Згідно ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Як вбачається зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 інкримінується зберігання тютюнових виробів без марок акцизного податку, що не відповідає диспозиції ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.
Крім того, суддя звертає увагу на те, що в матеріалах справи відсутні будь-які докази того, що ОСОБА_1 є посадовою особою підприємства - виробника, імпортера і продавця тютюнових виробів, у зв'язку з чим суддя доходить висновку, що не доведений факт того, що ОСОБА_1 є суб'єктом даного адміністративного правопорушення.
З огляду на викладене, надавши оцінку належності та допустимості доказів, суддя доходить висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5 КУпАП, а тому провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1ст.247 КУпАП.
Керуючись ч. 1 ст. 164-5, 247, 283, 284, 294 КУпАП, -
Адміністративне провадження відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня проголошення постанови.
Суддя Т. С. Журавель