Справа № 505/2812/24
Провадження № 3/505/2064/2024
Іменем України
31.07.2024 р. суддя Котовського міськрайсуду, Одеської області Павловська Г.В. розглянувши матеріали, які надійшли від начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,
ІПН: НОМЕР_1 , військовослужбовця в/ч НОМЕР_2 , який зареєстрований за адресою:
АДРЕСА_1
та мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ,
- за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП,
- за ст. 185 КУпАП,
07 липня 2024 року, близько 21 години 10 хвилин, командуванням військової частини НОМЕР_2 спільно з представниками відділення ІНФОРМАЦІЯ_3 було виявлено молодшого сержанта ОСОБА_1 , перебував з ознаками алкогольного сп'яніння на території розташування військової частини НОМЕР_2 (більш точне місце розташування зазначити не можливо у зв'язку із введенням на території України воєнного стану). В подальшому його було доставлено до Подільської міської лікарні, де останній відмовився від проходження медичного огляду для встановлення стану алкогольного сп'яніння (висновок №181 від 07 липня 2024 року). Таким чином, молодший сержант ОСОБА_1 , у порушення вимог ст. ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних сил України та ст. 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, 07 липня 2024 року о 21 годині 10 хвилин виконував обов'язки військової служби на території розташування військової частини НОМЕР_2 (більш точне місце розташування зазначити не можливо у зв'язку із введенням на території України воєнного стану), з ознаками алкогольного сп'яніння та в подальшому відмовився від проходження медичного огляду в КНП "Подільська міська лікарня", в умовах особливого періоду, тобто вчинив військове адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, 07 липня 2024 року, близько 21 години 10 хвилин ОСОБА_1 , перебуваючи на території військової частини НОМЕР_2 (більш точне місце розташування зазначити не можливо у зв'язку із введенням на території України воєнного стану) здійснив злісну непокору начальнику патруля ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 , чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 185 КУпАП.
Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
За таких обставин, враховуючи, що справи про адміністративні правопорушення розглядаються одним і тим же суддею одночасно, вказані справи слід об'єднати в одне провадження.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився. 31 липня 2024 року через канцелярію суду надав заяву за вх. № 10213/24 в якій вину за ч. 2 ст. 172-17 КУпАП, ст. 185 КУпАП визнав. Просив протоколи об'єднати в одне провадження, справу розглянути у його відсутність.
Вивчивши матеріали справи, а саме: протокол про військове адміністративне правопорушення ОД/П №328 від 08 липня 2024 року, протокол ОДП №29 про адміністративне правопорушення від 07 липня 2024 року, висновок щодо результатів огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебуванням під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №181 від 07 липня 2024 року, письмові пояснення ОСОБА_1 , копію військового квитка ОСОБА_1 , витяг із наказу командира військової частини НОМЕР_2 (по стройовій частині) №21 від 18 травня 2024 року, службову характеристику ОСОБА_1 , роздруківку ІПНП «Цунамі», суддя прийшла до наступного.
У рішенні ЄСПЛ від 21 липня 2011 року по справі «Коробов проти України» Європейський суд з прав людини вказав, що при оцінці доказів Суд, як правило, застосовує критерій доведення «поза розумним сумнівом», проте, така доведеність може випливати зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростованих презумпцій факту.
Зокрема, у справі «Ушаков проти України» (рішення від 18 червня 2015 року, заява № 10705/12) ЄСПЛ відзначив таке: «Суд при оцінці доказів керується критерієм «поза розумним сумнівом». Згідно з його усталеною практикою, така доведеність може випливати із сукупності ознак чи неспростованих презумцій стосовно фактів, достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою».
Також має враховуватися якість доказів, включаючи те, чи не ставлять обставини, за яких вони були отримані, під сумнів їхню надійність та точність (п. 86 рішення ЄС від 11 липня 2013 року у справі «Вєрєнцов проти України»).
Всебічно дослідивши обставини справи, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення у відповідності до ст. 280 КУпАП, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність доказів з точки зору їх достатності та взаємозв'язку, суддя прийшла до висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративних правопорушень, передбачених ст. 172-20 ч. 3; ст. 185 КУпАП.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини.
Обставини, що обтяжують чи пом'якшують адміністративну відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлені.
Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати у справі ОГаллоран та Франціс проти Сполученого Королівства від 29 червня 2007 року зазначив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.
Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов висновку, що з метою виховання правопорушника та запобігання вчинення ним нових правопорушень, суддя вважає за необхідне визнати винним ОСОБА_1 в скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 172-20; ст. 185 КУпАП та притягнути його до відповідальності у вигляді штрафу.
Крім цього, відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ч. 3 ст.ст. 172-20, 185, 221, 283, 284 КУпАП, суддя
Визнати винним ОСОБА_1 в скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 172-20; ст. 185 КУпАП.
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 1000 (одна тисяча) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень на користь держави, отримувач коштів: ГУК в Одеській області /м.Подільськ/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37607526, банк отримувача: Казначейство України, номер рахунку (IBAN) UA268999980313090106000015746.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 копійок - отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ):37993783, банк отримувача:Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена в порядку, передбаченому Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Суддя Г.В. Павловська