Справа №766/12099/24
н/п 1-в/766/455/24
про встановлення адміністративного нагляду
13.08.2024
Херсонський міський суд Херсонської області
у складі головуючого судді: ОСОБА_1 ,
За участі:
секретаря судового засідання - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Херсоні подання т.в.о. начальника ВП №1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області підполковника поліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Загорянівка, Херсонського району, Херсонської області, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , офіційно не працевлаштованого, раніше судимого:
- 26.12.2014 р. Білозерським районним судом Херсонської області за ч. 2 ст. 307, ч. 2 ст. 309 КК України, засуджений до позбавлення волі строком на 7 років 6 місяців;
Звільнився з місць позбавлення волі 07.04.2023 року у зв'язку із відбуттям строку покарання.
1. Т.в.о. начальника ВП № 1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області звернувся до суду із поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 .
2. Подання обґрунтоване тим, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, продовжує вчиняти кримінальні правопорушення, а також порушує громадський порядок та права інших громадян, зловживає спиртними напоями.
З поданих до подання матеріалів вбачається, що громадянин ОСОБА_4 , неодноразово попереджався співробітниками Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області щодо можливості встановлення відносно нього адміністративного нагляду, але він належних висновків не зробив та продовжує вчиняти правопорушення.
На підтвердження наявної в ОСОБА_4 девіантної поведінки, що відображається в усвідомлюваному, умисному, систематичному порушенню норм права, Херсонським РУП ГУНП в Херсонській області надано:
-Копія постанови ГВА №770589 від 15.05.2024 про притягнення ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП;
-Копія рапорту Ст. ДОП СП Генічеського РВП ГУНП в Херсонській області капітана поліції ОСОБА_5 ;
-Попередження особи, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд від 15.05.2024;
-Копія постанови ГБВ №555668 від 17.05.2024 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_4 за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП;
-Попередження особи, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд від 17.05.2024;
-Копія постанови ГВА №770590 від 18.07.2024 про притягнення ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 178 КУпАП;
-Попередження особи, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд від 18.07.2024;
Також до відома Суду доведено, про наявність відкритого кримінального провадження в обвинуваченні ОСОБА_4 у скоєнні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 162 КК України.
Також, до подання також надано копії інших документів відповідно до переліку.
3. Особа, що звернулася з цим поданням, на підставі поданих доказів просить вирішити питання про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 строком на один рік з такими обмеженнями:
• реєстрація у відділі поліції № 1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області два рази на місяць, а саме кожної першої та третьої середи суботи упродовж року з 09.00 години до 12.00 години.
• заборона залишення місця проживання з 22.00 години до 06.00 години;
• заборона відвідування торгівельних закладів, які проводять реалізацію
алкогольних напоїв на розлив, з метою їх вживання та придбання;
• заборона виїзду за межі м. Херсон без дозволу відділу поліції № 1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області;
4. ОСОБА_4 та представник поліції ХРУП ГУНП про день, час та місце судового розгляду були повідомлені належним чином, до суду не з'явились. Так матеріали подання містять заяву ОСОБА_4 з проханням проводити судовий розгляд за їх відсутності.
5. Суд, розглянувши подання та додані до нього матеріали дійшов такого висновку.
6. Зі змісту подання вбачається, що особа, яка його подала, вважає, що ОСОБА_4 є небезпечною для суспільства особою, оскільки не дотримується правил громадського порядку.
7. Відповідно до ст. 9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» особи, щодо яких встановлюється адміністративний нагляд, зобов'язані вести законослухняний спосіб життя, не порушувати громадський порядок і можуть бути зобов'язані додержуватись таких правил:
а) прибути у визначений установою виконання покарань термін в обране ними місце проживання і зареєструватися в органі Національної поліції;
б) з'являтися за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
в) повідомляти поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи, місця проживання чи перебування, а також про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
г) в разі від'їзду в особистих справах з дозволу поліцейського в інший населений пункт та перебування там більше доби зареєструватися у відповідному органі Національної поліції.
8. Відповідно до ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» до осіб, щодо яких встановлюється адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження:
а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);
в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста);
г) реєстрація в органах поліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
9. Отже, з наведеного слідує, що посадова особа при зверненні до суду з поданням про встановлення або продовження адміністративного нагляду діє в межах ст. 10 названого Закону.
10. Крім того, суд наголошує, встановлення обмежувальних заходів має кореспондуватися з відповідальністю за їх порушення, оскільки лише в такому разі втручання в приватне право особи буде виправданим, оскільки буде дотримана легітимна мета такого втручання, яка сформульована у ст. 2 названого Закону, а саме: адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
11. Відповідно до частини першої ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:
1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);
5) нереєстрація в органі Національної поліції
12. Суд також враховує, що відповідно до частини другої п. 8 Порядку здійснення заходів під час запровадження комендантської години та встановлення спеціального режиму світломаскування в окремих місцевостях, де введено воєнний стан, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 липня 2020 р. №573 на території, де запроваджено комендантську годину, забороняється перебування у визначений період доби на вулицях та в інших громадських місцях осіб без виданих перепусток, а також рух транспортних засобів.
З 01.04. 2024 року на території Херсонської міський територіальної громади введено режим комендантської години з 21:00 години до 05:00 години наступного дня.
Обмеження введені в режимі комендантської години поширюються на усіх, хто перебуває на території Херсонської міський територіальної громади, в тому числі на ОСОБА_4 .
Тому суд вважає, що окремо застосовувати обмеження, які по суті дублюють обмеження режиму комендантської години є надмірним втручанням у приватне право особи.
13. Отже виходячи з викладеного суд вважає за можливим задовольнити подання т.в.о. начальника ВП №1 ХРУП ГУНП в Херсонській області частково, а саме, встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_6 , із встановленням таких обмежень:
• реєстрація у відділі поліції № 1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області, за адресою: Херсонська обл., Херсонський р-н., смт. Білозерка, пров. Торговий 11, два рази на місяць, а саме кожної першої та третьої суботи місяця упродовж року з 09.00 години до 12.00 години.
• заборона відвідування торгівельних закладів, які проводять реалізацію
алкогольних напоїв на розлив, з метою їх вживання та придбання;
• заборона виїзду за межі м. Херсон без дозволу відділу поліції № 1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області;
14. У своїй заяві від 13.08.2024 р. ОСОБА_4 просить розглядати без його участі, стосовно встановлення адміністративного нагляду відносно нього не заперечує.
Також, у своїй заяві від 13.08.2024 р. представник ВП № 1 ХРУП ГУНП в Херсонській області зазначив, що до Херсонського міського суду Херсонської області через технічну помилку було двічі подано ідентичні між собою подання відносно ОСОБА_4 .
Керуючись ст. 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. 395, 532 Кримінального процесуального кодексу України,
1. Провадження 1-в/766/455/24, єдиний унікальний номер 766/12099/24 та провадження 1-в/766/463/24, єдиний унікальний номер 766/12433/24 об'єднати. Справі присвоїти єдиний унікальний номер 766/12099/24, номер провадження 1-в/766/455/24.
2. Подання т.в.о. начальника ВП №1 ХРУП ГУНП в Херсонській області полковника ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 задовольнити частково.
3. Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд терміном на 1 (один) рік, а саме до 13.08.2025 року.
4. Застосувати до ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , під час здійснення за ним адміністративного нагляду такі обмеження:
• реєстрація у відділі поліції № 1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області, за адресою: Херсонська обл., Херсонський р-н., смт. Білозерка, пров. Торговий 11, два рази на місяць, а саме кожної першої та третьої суботи місяця упродовж року з 09.00 години до 12.00 години.
• заборона відвідування торгівельних закладів, які проводять реалізацію
алкогольних напоїв на розлив, з метою їх вживання та придбання;
• заборона виїзду за межі м. Херсон без дозволу відділу поліції № 1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області;
5. В решті подання відмовити.
6. Ухвала може бути оскаржена протягом 7 (семи) днів з дня її проголошення до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області.
7. Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
СуддяОСОБА_1