Справа № 686/21439/24
Провадження № 3/686/7027/24
12 серпня 2024 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Навроцький В.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , начальника дільниці контактної мережі ХКП «Електротранс» -
за ч. 4 ст. 140 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
встановив:
До Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької обл. з УПП в Хмельницькій обл. надійшла справа про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 140 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серія ААД № 706643 від 29.07.2024 року: «10.07.2024 року ОСОБА_1 будучи посадовою особою, а саме начальником дільниці контактної мережі ХКП «Електротранс» не вжив заходів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, допустив неналежне утримання контактної тролейбусної лінії, що спричинило ДТП по вул. П.Мирного, 6 в м.Хмельницькому внаслідок обриву кріплення з дротом контактної лінії на автобус «Mercedes Benz Citaro» д.н.з. НОМЕР_1 , на автобус «Mercedes Benz Citaro» д.н.з. НОМЕР_2 , які належать ТОВ « Хмельницьке таксі» та отримали механічні пошкодження, чим порушив абз. 2 ч. 1 ст. 13 ЗУ «Про міський електричний транспорт», п. 5.1.1, п. 5.1.3 СОУ 60.2-33886519-0003:2006 «Контактна мережа - трамвайних та тролейбусних ліній», ч. 1,2 розділу ІІІ Наказу Міністерства інфраструктури України від 03.02.2020 №36 «Про затвердження правил експлуатації трамваїв і тролейбусів», чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене, ч. 4 ст. 140 КУпАП».
Згідно із ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог п. 1,2 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, чи належить до його компетенції розгляд даної справи та чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Проте, до матеріалів справи не долучено документи, які підтверджують, що ОСОБА_1 є посадовою особою на яку покладено обов'язки щодо контролю за належним станом контактної мережі, а також графіки технічного обслуговування контактної мережі, журнал видачі завдань і нарядів щодо контролю обслуговування контактної мережі, які б підтверджували, що ОСОБА_1 не вжив заходів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, допустив неналежне утримання контактної тролейбусної лінії.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
При доопрацюванні необхідно усунути допущені недоліки, а саме долучити до матеріалів справи належним чином завірені копії документів які підтверджують, що ОСОБА_1 є посадовою особою на яку покладено обов'язки щодо контролю за належним станом контактної мережі (наказ про призначення на посаду, посадова інструкція), графіки технічного обслуговування контактної мережі, журнал видачі завдань і нарядів щодо контролю обслуговування контактної мережі, а також акти обстеження контактної мережі по вул. П.Мирного, 6 в м.Хмельницькому, які проводилися до 10.07.2024 року.
Враховуючи, що складення та оформлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення виконано не належним чином, а вказані вище недоліки та неповнота є істотними та не можуть бути усунені під час судового розгляду, вважаю необхідним повернути справу до УПП в Хмельницькій обл. для доопрацювання.
З урахуванням наведеного, керуючись ст. ст. 7, 245, 251, 252, 256, 278, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
постановив:
Справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 140 КУпАП повернути до Управління патрульної поліції в Хмельницькій обл. - для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Хмельницького
міськрайонного суду В.А. Навроцький