1Справа № 335/5665/24 3/335/1793/2024
02 серпня 2024 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Стеценко А.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, місце проживання зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
22.05.2024 з Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії АА № 338856 від 28.04.2024, з якого вбачається, що 28.04.2024 о 15 год 58 хв гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , знаходячись за адресою :м. Запоріжжя, Вознесенівський район, вул. Сєдова, буд. 31, виражався нецензурною лайкою в бік працівників поліції, а також псував та шарпав працівників поліції за формений одяг, чим порушив громадський порядок та спокій громадян, за що відповідальність передбачена ст. 173 КУпАП.
Частиною 2 ст. 268 КУпАП передбачено, що при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені 173 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.
В судові засідання призначені на 23.05.2024, 27.05.2024, 07.06.2024, 02.07.2024, 26.07.2024 та 02.08.2024 ОСОБА_1 не з'явився, причини неявки суду не повідомив. Постанови суду про привід ОСОБА_1 працівниками Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції не виконані.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо адміністративне правопорушення підвідомче суду, то адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Обставини, що виключають провадження по справі про адміністративне правопорушення, визначені статтею 247 КУпАП. Відповідно до п. 7 цієї статті провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Дана норма є імперативною і по своїй суті є формою відмови держави від юридичного переслідування особи за вчинення адміністративного правопорушення.
З урахуванням того, що строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності закінчився 28.07.2024, провадження в справі підлягає закриттю у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 38, 247, 283, 284 КУпАП, суддя
Провадження в справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 173 КУпАП - закрити на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя протягом 10 днів з моменту проголошення постанови.
Суддя А.В. Стеценко