"09" серпня 2024 р. Справа № 608/905/24
Провадження № 3/596/832/2024
Суддя Гусятинського районного суду Тернопільської області Митражик Е.М., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Головного управління ДПС у Тернопільській області Державної податкової служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , фізичної особи-підприємця, за ч.1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ФОП ОСОБА_1 , 25.02.2024 року о 09:27 год. та 27.02.2024 року о 10:47 год. в барі-магазині, що в АДРЕСА_2 , порушила порядок проведення розрахунків, а саме, розрахункові операції на повну суму покупки проведено через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи реєстратор розрахункових операцій, з роздрукуванням розрахункових документів, що не відповідають формі та змісту розрахункових документів, встановленої форми, на повну суму проведеної операції (не відображено цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої), чим порушено п.1, п.2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 року (із змінами та доповненнями), Акт перевірки від 02.04.2024 року, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, належним чином повідомлена про день, час та місце слухання справи.
Стаття 268 КУпАП не містить імперативної заборони розглядати справу про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 155-1 КУпАП без присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, тому неявка ОСОБА_1 не перешкоджає розгляду справи.
Відповідно до ч.1 ст.155-1 КУпАП порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
Згідно п.п.1,2 ст.3 розділу ІІ Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок. Використання програмних реєстраторів розрахункових операцій при оптовій та/або роздрібній торгівлі пальним забороняється; 2) надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).
Так, відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Факт вчиненого адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП ОСОБА_1 , стверджується: даними з протоколу про адміністративне правопорушення №355/07-04 від 02.04.2024 року; Актом перевірки щодо дотримання суб'єктами господарювання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв від 02.04.2024 року; Наказом №742-п від 29.03.2024 року «Про проведення фактичної перевірки», виданим в.о. начальника Головного управлінням ДПС у Тернопільській області; копіями направлень на перевірку від 29.03.2024 року №1222/07-04, №81223/07-04; копіями відомостей про результати перевірки повного оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасі (товарно-матеріальних цінностей) станом на 02.04.2024 року; копією нефіскального чеку від 02.04.2024 року; копією відомості реалізації алкогольних напоїв на РРО ФН 3000780836 в барі-магазині за адресою: АДРЕСА_2 , де здійснює господарську діяльність ФОП ОСОБА_1 РНОКПП НОМЕР_1 за період з 01.10.2023 по 28.03.2024 року в яких не зазначено у фіскальних чеках серії та номер марки акцизного податку від 02.04.2024 року.
Вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності та обмежитись усним зауваженням.
На підставі наведеного та враховуючи характер вчиненого правопорушення та особу порушника, яка згідно даних з протоколу вперше притягується до адміністративної відповідальності, те, що дане правопорушення не потягло серйозних наслідків та за своїм характером і ступенем суспільної небезпечності є малозначним, суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 155-1 КУпАП у зв'язку з малозначністю вчиненого правопорушення та обмежитись усним зауваженням.
Керуючись ст.22, ст.155-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП та звільнити її від адміністративної відповідальності за малозначністю правопорушення, обмежившись усним зауваженням.
Справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ознаками ч.1 ст. 155-1 КУпАП провадженням закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з моменту її оголошення до Тернопільського апеляційного суду через Гусятинський районний суд Тернопільської області.
Суддя Елла МИТРАЖИК