Справа № 523/11537/24
Номер провадження 3/523/4541/24
"29" липня 2024 р. м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Мурманова І.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого керівником лабораторії ПАТ «Північтранс» дільниця №1, інваліда 2гр. проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 127-1 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 851291 складеного 20 червня 2024 року за обставинами того, що 20 червня 2024 року близько 10:00 год. в м. Одесі по вул. 21 км Старокиївської дороги ОСОБА_1 будучи посадовою особою керівником лабораторії ПАТ «Північтранс» дільниці №1, видав протокол перевірки технічного стану транспортного засобу №00278-08988-24 на транспортний засіб марки «Рута 22»» з д.н.з. НОМЕР_1 , з порушенням порядку проведення ОТК, а саме: в протокол перевірки технічного стану внесено інформацію, в якій вказано, що транспортний засіб марки «Рута 22»» з д.н.з. НОМЕР_1 , має рівень екологічної норми Євро - 5 та об'ємну частку оксиду вуглецю при мінімальній частоті обертання колінчастого вала двигуна - 0.41 відсоток, а при підвищеній частоті обертання колінчастого вала двигуна - 0.24 відсоток, що перевищує норми вмісту забруднювальних речовин у спалинах транспортного засобу категорій М та N з двигунами внутрішнього згорання з іскровим запалюванням, передбачених для рівня екологічної норми Євро - 5. Зазначена невідповідність технічного стану транспортного засобу передбачена обсягами перевірки викладеними в додатку 5 Порядку проведення ОТК з кодом оцінки 8.2.1.0.2.1.
Видавши протокол перевірки технічного стану транспортного засобу, суб'єктом обов'язкового технічного контролю порушено вимоги п.18 Порядку проведення ОТК.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги ст. 35 ЗУ «Про дорожній рух», Порядку проведення обов'язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, технічного опису, та зразка протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 року № 137 та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 127-1 КУпАП.
Частиною 1 статті 127-1КУпАП передбачена адміністративна відповідальність посадової особи за видачу документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.127-1 КУпАП визнав повністю, про що надав письмову заяву, фактичні обставини справи не оспорював.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Крім визнання вини самим ОСОБА_1 , його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.127-1 КУпАП, доведена матеріалами справи, зокрема даними, що містяться у: протоколі про адміністративне правопорушення серії ААД № 851291 від 20.06.2024 року; листі №31/30 Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях (філія ГСЦ МВС) (РСЦ ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях) про визнання протоколу ОТК недійсним, довідкою про перевірку транспортного стану транспортного засобу, фотокопіями транспортного засобу.
Таким чином, суддя вважає, що у матеріалах справи достатньо доказів, які підтверджують вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.127-1 КУпАП.
Відповідно до положень ст. 23 КУпАП метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, його майновий стан, обставиною, яка пом'якшує відповідальність є визнання вини, обставин, що обтяжують відповідальність судом не встановлено і вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 стягнення за ч.1 ст. 127-1 КУпАП у виді штрафу, яке, на думку суду, є достатнім для виправлення порушника і попередження вчинення ним нових правопорушень.
Відповідно до пп.9 п.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» - від сплати судового збору звільняються: інваліди I та II груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів.
Керуючись ст. ст.33,40-1,ч. 1 ст. 127-1, 245,280,283,284,294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,-
Визнати винним ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.127-1 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення, у виді штрафу в розмірі вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1 360 гривень.
Роз'яснити положення ст.ст. 307, 308 КУпАП, відповідно до яких штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду.
Суддя: