Справа № 522/9437/24
Номер провадження 2/522/5447/24
08 серпня 2024 року м. Одеса
Приморський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді - Науменко А.В.,
за участю секретаря - Звонецької І.М.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні клопотання відповідача про витребування доказів у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування та стягнення грошової компенсації
Приморським районним судом м. Одеси під головуванням судді Науменко А.В. слухається справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування та стягнення грошової компенсації.
Позивач звернувся до суду з заявою про витребування доказів у Приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу Яковлевої О.М. ( АДРЕСА_1 ) копії матеріалів спадкової справи № 22/2019 щодо майна ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Дослідивши матеріали справи суд вбачає наявні підстави для витребування доказів за заявою позивача.
Дослідивши клопотання та матеріали справи, суд приходить наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Частиною 3 статті 84 ЦПК України визначено, що у разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Таким чином, враховуючи те, що для вирішення спору між сторонами необхідні докази, суд вбачає за необхідне витребувати вказані докази.
Керуючись ст. ст. 2, 5, 12, 13, 76, 81, 83, 84, 223, ч. 2 ст. 247, 258-260 ЦПК України суд,
Клопотання заявника про витребування доказів - задовольнити.
Витребувати у Приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу Яковлевої О.М. ( АДРЕСА_1 ) копії матеріалів спадкової справи № 22/2019 щодо майна ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Копії ухвали негайно направити до Приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу Яковлевої О.М. ( АДРЕСА_1 ) - до виконання.
Витребувану ухвалою інформацію направити до Приморського районного суду м. Одеси за адресою м. Одеса, вул. Балківська, 33, в термін до 19.09.2024 року.
У разі неможливості надати вищевказану інформацію повідомити про це Приморський районний суд м. Одеси із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня отримання ухвали.
Попередити виконавців ухвали, що у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені Цивільним процесуальним кодексом України. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати витребувані судом докази.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються в апеляційну скаргу на рішення суду.
Суддя А.В. Науменко