Ухвала від 12.05.2010 по справі 2–4/10

Справа № 2 -4 / 10

УХВАЛА

Іменем України

12 травня 2010 року Житомирський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого судді - Мокрецького В.І. ,

секретаря судового засідання - Консевич С.0.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Зарічанської сільської ради Житомирського району, відділу архітектури та будівництва Житомирської райдержадміністрації про визнання плану забудови земельної ділянки недійсним, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася з позовом до ОСОБА_2, Зарічанської сільської ради Житомирського району, відділу архітектури та будівництва Житомирської райдержадміністрації про визнання плану забудови земельної ділянки, яка належить ОСОБА_2 по АДРЕСА_1, виготовленого відділом архітектури і будівництва Житомирської райдержадністрації та зареєстрований в зазначеній сільраді 05.01.1998 року незаконним та скасування його в частині плану меж земельної ділянки та його загальної площі 0,1050 га, зобов'язання вказаної сільради встановити в натурі зовнішні межі земельної ділянки за раніше вказаною адресою відповідно до рішення сільради №15 від 27.10.1994 р., зобов'язання відповідача ОСОБА_2 встановити огорожу по межі його земельної ділянки і відновити вільний прохід по проїзду спільного користування шляхом знесення встановленого ним паркану та воріт.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачка звернулася з вказаним позовом в порядку цивільного судочинства.

У відповідності до ст. 17 КАС України спори фізичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності розглядаються в порядку адміністративного судочинства.

Згідно із рішенням Конституційного суду України №10-рп/2010 від 01 квітня 2010 року, а саме п. 3 ч. 1 його резолютивної частини, положення пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України стосовно поширення компетенції адміністративних судів на «спори фізичних та юридичних осіб із суб'єктами владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності» слід розуміти так, що до публічно-правових спорів на які поширюється юрисдикція адміністративних судів, належать і земельні спори фізичних чи юридичних осіб з органом місцевого самоврядування як суб'єктом владних повноважень, пов'язані з оскарженням його рішень, дій чи бездіяльності.

У відповідності до ч.1 ст. 205 ЦПК України, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, то провадження у цій справі підлягає закриттю.

Керуючись ст. 205 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 закрити.

На ухвалу суду протягом 5 днів з дня її проголошення, до Житомирського районного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження цієї ухвали, а протягом 10 днів після подання вказаної заяви може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду через Житомирський районний суд.

Суддя: