про відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі
08 серпня 2024 р. м. Чернівці Справа № 600/3447/24-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Брезіна Т.М., розглянувши матеріали позову Чернівецького апеляційного суду (пл. Центральна, 9, м. Чернівці, Чернівецький р-н, Чернівецька обл., 58002) до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України (вул. Городецького архітектора, 13, м. Київ, 01001) про визнання протиправною та скасування постанови,-
В поданому до суду адміністративному позові позивач просить суд прийняти рішення, яким визнати протиправною та скасувати постанову державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Яковенка Владислава Андрійовича від 01 серпня 2024 року, що винесена у виконавчому провадженні ВП№75158571 про накладення штрафу на Чернівецький апеляційний суд у розмірі 5100 грн на користь держави.
Разом з адміністративним позовом Чернівецький апеляційний суд подав клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення по даній справі. Клопотання обґрунтоване тим, що у кошторисі Чернівецького апеляційного суду відсутні кошти на здійснення оплати судового збору, на підтвердження чого було надано довідку від 05.08.2024 р. №02-11/51/2024. Також, заявник вказує, що Чернівецьким апеляційним судом було направлено листа до Державної судової адміністрації України від 02.08.2024 р. №02-10/97/2024 з проханням вирішити питання про виділення коштів для оплати судового збору за подання даного позову.
Відповідно до ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо сплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.
Суд вважає за можливе задовольнити клопотання позивача та відстрочити сплату судового збору до ухвалення рішення по даній справі.
Також суд звертає увагу, що у відповідності до ч. 4 ст. 287 КАС України адміністративна справа з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця вирішується судом протягом десяти днів після відкриття провадження у справі.
Таким чином, у випадку несплати позивачем судового збору до ухвалення рішення по даній справі, у строк встановлений ч. 4 ст. 287 КАС України, позовна заява буде залишена без розгляду.
У зв'язку із цим, судом вирішується питання про відкриття провадження по справі.
Судом з'ясовано питання визначені ст. 171 КАС України. Перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд вважає, що позовна заява подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161 КАС України, спір виник із публічно-правових відносин, однією із сторін яких виступає суб'єкт владних повноважень. Відповідно до вимог статті 19 КАС України даний спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства та згідно частини 2 статті 20 КАС України справа підсудна Чернівецькому окружному адміністративному суду. Адміністративний позов поданий у строк, установлений законом, підстав для залишення позовної заяви без руху її повернення чи відмови у відкритті, на час вирішення питання про відкриття провадження у справі, судом не встановлено.
Відповідно до частини 1 статті 257 КАС України дана позовна заява підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження. Згідно з ч. 5 ст. 262 КАС України дана позовна заява підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 19, 20, 32, 160, 161, 168, 171, 248, 257, 260, 262, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
1. Відкрити провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження за ініціативою суду.
2. Справу буде розглядати суддя Т.М. Брезіна одноособово без проведення судового засідання та виклику учасників адміністративної справи.
3. Запропонувати відповідачу, в разі заперечення проти позову, подати у дводенний строк з дня одержання даної ухвали відзив на позовну заяву та докази на його обґрунтування безпосередньо до канцелярії суду (м. Чернівці, вул. Садова, 1 “І”). Повідомити відповідача, що одночасно з наданням (надісланням) відзиву до суду, його копія та додані до нього документи повинні бути надіслані (надані) іншим учасникам справи (частина 3 статті 162 КАС України).
4. Запропонувати позивачу, у разі подання відповідачем відзиву на позовну заяву, подати до суду відповідь на такий відзив, у дводенний строк з моменту його отримання. Повідомити позивача, що одночасно з наданням (надісланням) відповіді на відзив до суду, копія такої відповіді та додані до неї документи повинні бути надіслані (надані) іншим учасникам справи (частина 3 статті 162 КАС України та частина 2 статті 163 КАС України).
5. Повідомити учасникам справи про можливість отримати інформацію по справі на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: adm.cv.court.gov.ua/sud2470/.
6. Відстрочити позивачу сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі.
7. Копію ухвали з інформацією про процесуальні права та обов'язки, невідкладно направити учасникам справи.
Згідно статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
У відповідності до статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала про відкриття провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку у випадку порушенням правил підсудності.
Суддя Т.М. Брезіна