08 серпня 2024 року м. Кропивницький Справа № 340/3230/24
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Казанчук Г.П., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 , через свого представника - адвоката Дьорко Андрія Мирославовича, звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить:
- визнати протиправними дії військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України щодо відмови у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за 2011 (з 15 серпня), 2012, 2013, 2014 роки, а за період з 01.01.2016 року по 28.02.2018 року її нарахування та виплату із застосуванням місяця, за яким починається обчислення індексу споживчих цін (базового місяця) для розрахунку індексації грошового забезпечення - січень 2016 року;
- зобов'язати військову частину НОМЕР_1 Національної гвардії України здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за 2011, 2012, 2013, 2014 роки та здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2016 року по 28.02.2018 року, із застосуванням місяця, за яким починається обчислення індексу споживчих цін (базового місяця) для розрахунку індексації грошового забезпечення - січень 2008 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказав, що він звернувся із заявою про надання відстрочки від призову під час мобілізації, яка була отримана першим відділом ІНФОРМАЦІЯ_1 12.03.2024 року, проте, станом на день звернення до суду, відповідь на його заяву надано не було. Вказану бездіяльність вважає протиправною, що стало підставою для звернення до суду.
В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначає про наявність протиправних дії військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України щодо відмови у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за 2011 (з 15 серпня), 2012, 2013, 2014 роки, а за період з 01.01.2016 року по 28.02.2018 року її нарахування та виплату із застосуванням місяця, за яким починається обчислення індексу споживчих цін (базового місяця) для розрахунку індексації грошового забезпечення - січень 2016 року.
Ухвалою судді від 22.05.2024 відкрито провадження у справі, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи. Сторонам встановлені строки подання заяв по суті справи.
Відповідач, надаючи відзив на позов, заперечує позовні вимоги, вказуючи, що у 2015 році індексація грошового забезпечення військовослужбовця виплачувалась щомісячно.
Ухвалою суду від 29.07.2024 року витребувані додаткові докази.
Дослідивши зміст заяв по суті справи та докази, подані сторонами, суд, -
ОСОБА_1 проходив військову службу з 15.08.2011 року.
Наказом командира військової частини НОМЕР_2 від 16.02.2024 року №39 припинено (розірвано) контракт про проходження військової служби в Національній гвардії України та виключено зі cписків особового складу військової частини та всіх видів забезпечення з 16.02.2024 року (а.с.13).
Після звільнення з військової служби. позивач звернувся до відповідача із заявою від 22.03.2024 року про отримання інформації щодо виплати грошового забезпечення та про виплату індексації (а.с.14).
Листом в/ч НОМЕР_2 від 29.03.2024 року №69/1/1/1-830 повідомлено про те, що особові картки грошового забезпечення військовослужбовців за період з 2011 по 2015 рік були здані до Центрального архівного відділу НГУ і надані довідки про запитувану інформацію (а.с.15).
У Листі в/ч НОМЕР_2 від 28.03.2024 року №50 ''Про надання роз'яснень щодо нарахування та виплати індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 '' вказано, що у 2015 році індексація грошового забезпечення виплачувалась щомісячно, а її розмір визначався індивідуально і залежав від місяця останнього збільшення доходу військовослужбовця.
Для проведення подальшої індексації заробітної плати обчислення індексу споживчих цін починається з січня 2016 року, оскільки з 01.01.2016 року військовослужбовцям НГУ було збільшено розмір грошового забезпечення шляхом збільшення розміру щомісячного преміювання з 01.01.2016 по травень 2016 не проводилась. У період з червня по грудень 2016 року індексації грошового забезпечення виплачувалась у повному обсязі (а.с.16).
Отже, наявність протиправної бездіяльності щодо не нарахування та не виплати індексації грошового забезпечення у повному обсязі, є предметом спору, переданого на вирішення адміністративного суду.
Перш за все, суд зазначає про те, що позивачем не пропущений строк звернення до суду, з огляду на таке.
КАС України передбачає можливість встановлення цим Кодексом та іншими законами спеціальних строків звернення до адміністративного суду для захисту прав, свобод та інтересів особи. При цьому, норми Кодексу не містять спеціальної норми щодо визначення строку звернення до суду з позовом щодо стягнення заробітної плати.
Грошове забезпечення за своєю суттю є заробітною платою військовослужбовця.
Згідно частинами 1-2 статті 233 КЗпП України працівник може звернутися із заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті.
Із заявою про вирішення трудового спору у справах про звільнення працівник має право звернутися до суду в місячний строк з дня вручення копії наказу (розпорядження) про звільнення, а у справах про виплату всіх сум, що належать працівникові при звільненні, - у тримісячний строк з дня одержання ним письмового повідомлення про суми, нараховані та виплачені йому при звільненні (стаття 116).
Так, наказ про звільнення позивача з військової служби датований 16.02.2024 року, а до суду позов скеровано до пошти 15.05.2024, тобто протягом трьох місяців після звільнення, а відтак доводи відповідача про порушення статті 122 КАС України не знайшли свого підтвердження.
Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначає Закон України від 03.07.1991 №1282-ХІІ "Про індексацію грошових доходів населення" (далі - Закон №1282-ХІІ).
За визначенням, наведеним у статті 1 цього Закону, індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Статтею 2 Закону №1282-ХІІ визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення). Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.
Так, правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення, визначені Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078 (надалі Порядок №1078).
Вказаний Порядок визначає правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення і поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання, а також на фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників.
Суд зазначає, що у розрізі періодів, зазначених у цій справі (2011-2018), слід зазначити на відмінність законодавчого врегулювання правовідносин щодо нарахування індексації грошового забезпечення.
У період 2011 року пункт 1-1 був у такій редакції ''Підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за
місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін.
Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 101 відсотка.
Індекс споживчих цін обчислюється Держкомстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.
Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком починаючи з березня 2003 р. - місяця опублікування Закону України від 6 лютого 2003 р. N 491-IV ( 491-15 ) "Про внесення змін до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення".
Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений в абзаці другому цього пункту. Приклад обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації наведено у додатку 1. ''
З 01.01.2012 року пункт 1-1 Порядку №1078 викладеній в такій редакції ''Підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін.
Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 101 відсотка.
Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.''
З 01.01.2016 року пункт 1-1 Порядку №1078 викладений в інший редакції, а саме ''Підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін. Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103 відсотка.
Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.''
Тобто, поріг індексації у період з 2011 до грудня 2015 року становив 101 відсотка, а з січня 2016 року - 103 відсотка.
Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком починаючи з березня 2003 р. - місяця опублікування Закону України від 6 лютого 2003 р. №491-IV "Про внесення змін до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення".
Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений в абзаці другому цього пункту.
Відповідно до пункту 2 Порядку №1078 індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, грошове забезпечення військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби.
Згідно пункту 4 Порядку №1078 індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
Оплата праці, у тому числі працюючим пенсіонерам, грошове забезпечення, розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, допомога по безробіттю, що надається залежно від страхового стажу у відсотках середньої заробітної плати, стипендії індексуються у межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
Частина грошових доходів, яка перевищує прожитковий мінімум, встановлений для відповідних соціальних і демографічних груп населення, індексації не підлягає.
Сума індексації грошових доходів громадян визначається як результат множення грошового доходу, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 відсотків.
У разі несвоєчасної виплати сум індексації грошових доходів громадян проводиться їх компенсація відповідно до законодавства.
Пунктом 5 Порядку №1078 визначено, що у разі підвищення тарифних ставок (окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначених у пункті 2 цього Порядку, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків.
Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.
Сума індексації у місяці підвищення грошових доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу.
Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.
У разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру.
Постановою КМ № 526 від 13.06.2012 доповнено Порядок №1078 пункт ''10-2. Для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість, та у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи сума індексації зберігається, якщо сума збільшення заробітної плати менша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць. У разі коли сума збільшення заробітної плати більша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць, такий місяць вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації.''
Пунктом 1 Постанови №1013 встановлено у межах видатків на оплату праці, затверджених у кошторисах установ, закладів та організацій, у тому числі за рахунок виплат, пов'язаних з індексацією, надбавок, доплат, премій, посадові оклади (тарифні ставки, ставки заробітної плати) працівників підвищуються відповідно до збільшення розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. N 1298 (Офіційний вісник України, 2002 р., N 36, ст. 1699), з встановленням з 1 грудня 2015 р. у штатному розписі посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери у таких розмірах…
Спеціальним нормативно-правовим актом, яким визначений розмір грошового забезпечення позивача у спірному періоді була Постанова Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. N 1294 ''Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб'' (надалі Постанова №1294).
Стосовно позовних вимог щодо відмови у нарахуванні та виплаті індексації грошового забезпечення за 2011 (з 15 серпня), 2012, 2013, 2014 роки, суд зазначає наступне.
Згідно інформацій Міністерства фінансів України, протягом вказаного періоду перевищення індексу споживчих цін (101 відсотка) мало місце у
2014 році: березень - 102,2%, у квітень - 102,2%, травень - 103,8; вересень - 102,9%, жовтень - 102,4%, листопад - 101,9% та грудень - 103;
2015 році: січень - 103,1%, лютий - 105,3%, березень - 110,8%, квітень - 114%, травень - 102% та листопад 102%.
Згідно довідки в/ч НОМЕР_2 від 01.08.2024 року №204 за період з лютого 2014 року по грудень 2014 року та у 2015 році за квітень травень, червень, липень, серпень, листопад, грудень позивачу була нарахована та виплачена індексація (а.с.49-51).
При цьому, вказана довідка містить інформацію про нараховану індексацію протягом 2014 - 2015 років за місяці, у яких не було перевищення індексу споживчих цін, при цьому, протягом січня - березня 2015 року відсутня інформація про нарахування індексації. Вказане може бути свідчення того, що у липні та серпні 2015 році позивачу могла була бути виплачена індексація за січень-березень 2015 року.
При цьому, згідно листа в/ч від 29.03.2024 року №69/1/1/1-830 вказано про те, що особові карти військовослужбовців за період з 2011 по 2015 рік передані до Центрального архівного відділу Національної гвардії України.
Представник позивача не надав доказів звернення до вказаної архівної установи із запитом про отримання копії особових карток позивача. Водночас, відповідач у листі від 28.03.2024 року №50 зазначив про те, що у 2015 році індексація грошового забезпечення виплачувалась щомісячно (а.с.16).
У відзиві на позов зазначено, що у 2015 році індексації грошового забезпечення військовослужбовцям виплачувалась щомісячно, її розмір визначався індивідуально і залежав від місця останнього збільшення доходу.
Статтею 77 КАС України визначено кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Позивач, маючи намір з 2011 року отримати індексацію грошового забезпечення, повинен був вживати дії щодо збереження щомісячних розрахункових квитанцій щодо нарахування грошового забезпечення. Проте, таких доказів позивач суду не надав. Грошове забезпечення позивач отримував щомісяця, і до часу звернення до суду сплинуло більш як 10 років.
Представник позивача, ознайомившись із витребуваною судом інформації, заперечень щодо сум нарахованої індексації не надав.
Водночас, відповідач, як на переконання суду довів факт виплати індексації грошового забезпечення у спірному періоду.
Враховуючи вищеописане, а також, з огляду на позицію відповідача стосовно виплати індексації у 2015 році, суд дійшов висновку про відсутність протиправний дій відповідача щодо не нарахування індексації за період з 2011 по грудень 2015 року, а відтак у задоволенні позову в цій частині слід відмовити.
Стосовно позовних вимог щодо відмови у нарахуванні та виплаті індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2016 року по 28.02.2018 року із застосуванням місяця, за яким починається обчислення індексу споживчих цін (базового місяця) для розрахунку індексації грошового забезпечення - січень 2016 року, суд зазначає наступне.
У пункті 10-2 Порядку №1078 (у редакції постанови Уряду №1013 від 09 грудня 2015 року) визначено, що для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість та у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи, для новоприйнятих працівників, а також для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати, передбачені законодавством про відпустки, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку займає працівник.
Отже, на підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, покладається обов'язок проводити індексацію заробітної плати (грошового забезпечення) у разі перевищення величини індексу споживчих цін встановленого порогу індексації. При цьому, базовим місяцем при обчисленні індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації слід вважати підвищення грошового забезпечення за рахунок зростання його складових, які не мають разового характеру.
Підвищення посадових окладів відбулось згідно Постанови №1294 у січні 2008 року.
Відповідно до абзаців першого-третього пункту (в редакції станом на 01.0.2016) у разі підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків.
Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.
Сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу.
Для проведення індексації з 01 грудня 2015 року замість терміну "базовий місяць" використовується поняття "місяць підвищення доходу", яке має інший зміст.
Із системного тлумачення пункту 5 Порядку №1078 у редакції, яка була запроваджена з 01 грудня 2015 року, висновується, що місяць підвищення доходу - це місяць, у якому відбулося підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Водночас вилучення терміну "базовий місяць" та запровадження поняття "місяць підвищення доходу" не вплинуло на правило обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації. Як у "базовому місяці", так і у "місяці підвищення доходу" індекс обчислення споживчих цін приймається за 1 або 100 відсотків, а обчислення цього індексу для проведення подальшої індексації здійснюється наростаючим підсумком із наступного місяця.
Отож, з 01 січня 2016 року відправною точкою для визначення місяця підвищення доходу позивача та початку обчислення індексу споживчих цін наростаючим підсумком є місяць останнього підвищення тарифної ставки (окладу) за посадою, яку він займав.
При цьому, відповідач вважає, що це січень 2016 року, натомість суд відхиляє такі доводи відповідача, з огляду на їх хибність.
Так, у позовній заяві представник позивача - адвокат як на підставу позову вказує порушення відповідачем статей 2,4 Закону України ''Про індексацію грошових доходів населення'', тобто предметом спору є наявність не виплати поточної індексації.
Сума цієї індексації визначається як результат множення грошового забезпечення, що підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 відсотків (абзац 2, 5 пункт 4 Порядку №1078).
Предметом спору у цій справі є наявність права на нарахування індексації у зв'язку з підвищенням 103% індексу споживчих цін, яка має обраховуватись із обрахунку базового місяці - січень 2008 року.
З 1 грудня 2015 року в абзацах 3, 4, 5, 6 пункту 5 Порядку №1078 по суті йде мова про поняття індексації-різниці, право на яку виникає тільки тоді, коли у місяці підвищення тарифних ставок (окладів) розмір доходу менший суми можливої індексації, визначеної в цьому місяці.
Системний аналіз пункту 1, абзаців 4, 6 пункту 5 Порядку №1078 (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) дає суду підстави зробити висновок, що нарахування й виплата індексації-різниці має щомісячний фіксований характер, гарантується законом і є обов'язковими для підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності і господарювання, а також для фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.
Із обсягу встановлених у цій справі обставин слідує, що станом на січень 2016 року розмір посадових окладів військовослужбовців визначався постановою №1294, яка була чинною з 01.01.2008 та діяла до 01.03.2018, тобто до набрання чинності постановою № 704, якою затверджено нову тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.
За таких обставин суд виходить з того, що за умови останнього підвищення військовослужбовцям посадового окладу в січні 2008 року, місяцем для розрахунку індексації грошового забезпечення для цілей застосування Порядку № 1078 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1013) є січень 2008 року.
Враховуючи те, що індексація грошового забезпечення є однією із основних державних гарантій щодо оплати праці, та з огляду на правила й умови нарахування суми індексації-різниці, які встановлені абзацами 3, 4, 6 пункту 5 Порядку №1078, суд дійшов висновку, що повноваження військової частини щодо виплати цієї суми не є дискреційними.
У відзиві відповідач вказав, що у період з 01.01.2016 році при нарахування індексації враховувався базовий період січень 2016 року, оскільки з цього періоду збільшено розмір грошового забезпечення шляхом збільшення розміру щомісячного преміюванння. Тобто, спірним є лише визначення базового місяця.
Згідно розрахунку г/з при звільненні підполковника ОСОБА_2 , суд убачає, що нарахування індексації за період з 01.01.2016 року по 28.02.2018 року відбувалось із обрахунку базового місяця - січень 2016 року, а мало б обраховуватись із визначенням базового місяця - січень 2008 року.
Враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку про наявність протиправної бездіяльності щодо не нарахування індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2016 по 28.02.2018 із визначення базового місяця січень 2008 року, які є похідними від першої позовної вимоги про визнання протиправними дії відповідно підлягають задоволенню.
Отже, суд вважає, що належним способом відновлення порушеного права є зобов'язання відповідача здійснити перерахунок суми індексації за період з 01.01.2016 по 28.02.2018 із визначенням базового місяці - січень 2008 року.
Враховуючи вищезазначене, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Судові витрати не розподіляються.
Керуючись статтями 9, 90, 139, 143, 242-246, 250, 251, 255, 295 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ) до військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України ( АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність військової частини НОМЕР_1 Національної Гвардії України щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01.01.2016 по 28.02.2018 із застосуванням базового місяця для розрахунку індексації грошового забезпечення січень 2008 року, відповідно до вимог Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078.
Зобов'язати військову частину НОМЕР_1 Національної Гвардії України нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01.01.2016 по 28.02.2018 із застосуванням базового місяця для розрахунку індексації грошового забезпечення січень 2008 року.
У задоволенні інших позовних вимог відмовити.
Копію рішення суду надіслати учасникам справи.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду, шляхом подачі апеляційної скарги через Кіровоградський окружний адміністративний суд, у 30-денний строк, установлений статтею 295 КАС України.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Г.П. КАЗАНЧУК