Постанова від 08.08.2024 по справі 447/1712/24

Провадження №3/447/911/24

Справа №447/1712/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08.08.2024 Суддя Миколаївського районного суду Львівської області Бачун О.І., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.130 КУпАП,-

встановив:

03.06.2024року о 12год.12 хв. в м.Миколаїв, по вулиці Юолоня,125 водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом FORD FOCUS д.н.з. НОМЕР_1 із явними ознаками наркотичного сп'яніння (зіниці очей звужені і не реагують, не зрозуміла поведінка ). Від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння у встановленому законом порядку відмовилася. Від керування транспортним засобом відсторонена шляхом передачі тз ОСОБА_2 , чим порушила п.2.5. ПДР України. Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.

Крім цього, 28.06.2024року о 12год.10хв. Львівська область, Стрийський район, АД М06 Київ-Чоп, 575км+900м. ОСОБА_1 керувала транспортним засобом Фольцваген н.з. НОМЕР_2 з ознаками наркотичного сп'яніння ( тремтіння пальців рук, поведінка що не відповідає обстановці, збліднілість обличчя. Від огляду у медичному закладі у законному порядку відмовилася, чим порушила п.2.5 ПДР України. Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.

В судове засідання 06.08.2024року ОСОБА_1 не з'явився повторно, хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив. 02.07.2024 подала до суду письмові пояснення. Крім цього, подала до суду клопотання про об'єднання в одну справу адміністративні провадження 3/447/1001/24 та 3/447/911/24.

Відповідно до ч.2 ст.268 КУпАП, при розгляді справ про адміністративні правопорушення передбачені ст.ст.121,126,130 КУпАП, присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, не є обов'язкова.

Відповідно до ст.36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень

Суд вважає за необхідне об'єднати в одне провадження справи про адміністративне правопорушення №447/1712/24 та справу №447/1979/24 та присвоїти їм єдиний номер №447/1712/24.

Згідно зі ст.245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст.280 КУпАП під час розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

Згідно з ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган ( посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, тощо.

Відповідно до вимог ч.2, 3 ст. 266 КУпАП та положень Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року №1103, даний огляд проводиться з використанням спеціальних технічних засобів працівником поліції, а у разі незгоди водія на проведення такого огляду працівником поліції або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.

Відповідно до ч.5 та 6 ст.266 КУпАП, огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.

Згідно п.27 Постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 23.12.2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», відповідальність за ст. 130 КУпАП несуть особи, які керують транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Стан сп'яніння встановлюють шляхом огляду правопорушника, який проводять згідно з Інструкцією про порядок направлення громадян для огляду на стан сп'яніння в заклади охорони здоров'я та проведення огляду з використанням технічних засобів.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.130 КУпАП, стверджується інформацією з протоколів про адміністративні правопорушення серії ААД №822465, ААД № 822479; направленням в КНП ЛОР « ЛОМЦП та ТУ» на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану наркотичного сп'яніння від 03.06.2024, направленням в КНП « Миколаївська КЦРЛ» на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану наркотичного сп'яніння від 28.06.2024; інформацією адмінпрактики про те, що 03.06.2024року відносно ОСОБА_1 винесено постанову за ст.122 ч.2 КУпАП; рапортом працівника поліції та відеофіксацією, долученою до матеріалів справи, де зафіксовано факти та обставини викладені у протоколі

Суд критично оцінє письмові пояснення ОСОБА_1 про те, що працівники поліції її безпідставно зупинити та в подальшому склали на неї протокол за ч.1 ст.130 КУпАП, оскільки в матеріалах справи міститься інформація що працівники поліції 03.06.2024 зупинили транспортний засіб під керуванням ОСОБА_1 та склали постанову за ст.122 ч.2 КУпАП., вказане правопорушення остання визнала, сплатила штраф та представила суду копію квитанції.

Крім цього, суду не бере до уваги представлені ОСОБА_1 , результати дослідження лаборатої Сінево від 22.07.2024року про відсутність у її крові наркотичного засобу - кокаїн, оскільки відносноостанньої складено протоколи за відмову від проходження огляду на стан наркотичного спяніння - п.2.5 ПДР України, а не за перебування у стані наркотичного спяніння- 2.9а ПДР України.

У зв'язку з тим, що у діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, враховуючи особу правопорушника та матеріали адміністративної справи, до неї слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керувати транспортними засобами.

Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, суддя, -

постановив:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч ) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами терміном на 1 рік.

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч ) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами терміном на 1 рік.

На підставі ст. 36 КУпАП визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст.130 КУпАП та остаточно накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч ) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами терміном на 1 рік.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в користь держави у розмірі 605,60 грн.

Апеляційну скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня вручення копії постанови до Львівського апеляційного суду через Миколаївський районний суд Львівської області.

Суддя Бачун О. І.