Справа №521/9216/24
Номер провадження 3/521/6067/24
24 липня 2024 року м. Одеса
Малиновський районний суд м. Одеси у складі головуючого судді Передерка Д.П., при секретарі Ковач Е.В., за участю прокурора Терлецької І., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , під час розгляду матеріалів, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , до 13.10.2023 працюючу головним спеціалістом відділу фінансово - бюджетних відносин та звітності Департаменту міського господарства Одеської міської ради,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
До Малиновського районного суду м. Одеси надійшли матеріали адміністративної справи за протоколом №1090/2024 від 04.06.2024 у відношенні ОСОБА_1 за ознаками вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Із протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 , припинивши діяльність з 13.10.2023 на посаді головного спеціаліста відділу фінансово-бюджетних відносин та звітності Департаменту міського господарства Одеської міської лади, будучи посадовою особою місцевого самоврядування 6 категорії та суб'єктом декларування відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України від 14 жовтня 2014 року №1700-VII «Про запобігання корупції», суб'єктом згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно 13.05.2024, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Також, до Малиновського районного суду м. Одеси надійшли матеріали адміністративної справи за протоколом за №1089/2024 від 04.06.2024 у відношенні ОСОБА_1 за ознаками вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Із протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 , припинивши діяльність з 13.10.2023 на посаді головного спеціаліста відділу фінансово-бюджетних відносин та звітності Департаменту міського господарства Одеської міської лади, будучи посадовою особою місцевого самоврядування 6 категорії та суб'єктом декларування відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України від 14 жовтня 2014 року №1700-VII «Про запобігання корупції», суб'єктом згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП, як особа яка припиняє діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, у порушення абзацу першого ч. 2 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин подала 01.04.2024 о 09 годині 38 хвилин шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
За даними фактами посадовими особами УСР в Одеській області ДСР Національної поліції України було складено протоколи про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор у судовому засіданні просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за викладеними в протоколах обставинами та застосувати до неї покарання у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнала та щиро розкаялася.
Вивчивши матеріали адміністративних справ та вислухавши думку учасників судового засідання, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно із ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами ... протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених о КУпАП.
На підтвердження факту вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, до суду надані наступні докази:
- протоколи про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №1090/2024, №1089/2024 від 04.06.2024;
- копію щорічної декларації за 2023 рік, в якій зазначена дата та час подання 13.05.2024 о 15 годині 27 хвилин;
- копію декларації при звільненні, яка охоплює період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями за період 01.01.2023-13.10.2023, в якій зазначена дата та час подання 01.04.2024 о 09 годині 38 хвилин;
- копію наказу №33-л від 29.04.2021 про призначення ОСОБА_1 на посаду;
- копію наказу №51-л від 05.07.2021 про призначення ОСОБА_1 на посаду;
- копію наказу №27-к від 06.10.2023 про звільнення ОСОБА_1 з посади;
- копія посадової Інструкції головного спеціаліста відділу фінансово - бюджетних відносин та звітності департаменту міського господарства Одеської міської ради;
- пояснення ОСОБА_1 від 13.05.2024 та інші матеріали справи.
Статтею 7 КУАП встановлено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Частиною 2 статті 33 КУпАП України встановлено, що при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
На підставі вищевикладеного, враховуючи характер вчинених правопорушень, особу порушника, те, що остання раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, свою провину у вчиненні адміністративних правопорушень визнала, інші обставини справи, суд вважає, що необхідним і достатнім для попередження нових правопорушень та виховання особи в дусі додержання Законів України буде накладення на правопорушника адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 7, 23, 33, 245, 251, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
ОСОБА_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 605 гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена в десятиденний строк з моменту її проголошення.
Суддя: Дмитро Передерко