Справа № 211/4604/24
Провадження № 3/211/2347/24
іменем України
07 серпня 2024 року
Суддя Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Костенко Є.К., розглянувши матеріали, що надійшли з Відділення поліції №1 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, ФОП ОСОБА_2 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.4 ст.156 КУпАП,-
19.07.2024 року приблизно о 14:30, гр. ОСОБА_1 здійснював підприємницьку діяльність з продажу тютюнових виробів без марок акцизного податку, за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Соборності, 87Б у кіоску «Алко-тютюн», а саме цигарки в кількості 25 пачок за ціною 30 грн. Та одна пачка за ціною 60 грн., тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 156 ч.4 КУпАП.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення, вважаю, що такий підлягає направленню на доопрацювання, з наступних підстав.
За приписами статті 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Вимоги щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення містяться у статті 256 КУпАП. Відповідно до наведеної норми у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Відповідно до п. 15 Розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом МВС України 06.11.2015 року № 1376, до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.156 КУпАП, але доказів стосовно того, що його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 або ч.3 ст.156 КУпАП суду не надано. Оскільки частиною четвертою статті 156 КУпАП передбачена відповідальність за дії, передбачені ч.1 та 3 ст.156 КУпАП, які вчинені особою повторно протягом року та за які її було притягнуто до адміністративної відповідальності, до протоколу про адміністративне правопорушення мають бути надані докази притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч.1 або ч.3 ст.156 КУпАП.
Оскільки докази, які не додані до протоколу про адміністративне правопорушення торкаються суті адміністративного правопорушення, яке ставиться в провину ОСОБА_1 , є невід'ємною частиною протоколу про адміністративне правопорушення на які також поширюються вимоги статей 254, 256 КУпАП мають бути долучені до протоколу про адміністративне правопорушення. Натомість матеріали адміністративної справи не містять даних про притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч.1 чи ч. 3 ст.156 КУпАП.
Крім того, зазначені докази взагалі змінюють правову кваліфікацію адміністративного правопорушення, передбачають інший вид покарання, що ставить взагалі під сумніви можливість врахувати такі зміни при розгляді справи.
Вказаний недолік є перешкодою для розгляду адміністративної справи по суті. За наведених обставин, даний протокол підлягає поверненню на доопрацювання .
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 256, 268, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
Адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч.4 ст. 156 КУпАП повернути до Відділення поліції №1 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Костенко Є. К