Справа № 560/2067/24
Головуючий суддя 1-ої інстанції - Шевчук О.П.
Суддя-доповідач - Капустинський М.М.
06 серпня 2024 року
м. Вінниця
Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Капустинського М.М.
суддів: Сапальової Т.В. Ватаманюка Р.В. ,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Хмельницькій області на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 16 квітня 2024 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
у лютому 2024 року ОСОБА_1 звернулась до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Хмельницькій області в якому з урахуванням уточнень до позовних вимог просила:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління ДПС у Хмельницькій області щодо відмови у видачі ОСОБА_1 довідок про заробітну плату працюючого державного службовця на відповідній (прирівняній, рівнозначній) посаді та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі;
- зобов'язати Головне управління ДПС у Хмельницькій області надати ОСОБА_1 довідки про заробітну плату працюючого державного службовця Головного управління ДПС у Хмельницькій області за відповідною (прирівняною, рівнозначною) посадою та відповідного рангу, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, для призначення пенсії державного службовця, а саме: довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією); довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.
В обґрунтування позовних вимог вказала, що не погоджується з діями Головного управління ДПС у Хмельницькій області щодо відмови у видачі їй довідок про складові заробітної плати, форми яких затверджено Постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3 "Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям", за відповідною (прирівняною, рівнозначною) посадою та рангу для призначення пенсії та вважає їх такими, що не ґрунтуються на нормах та суперечать вимогам чинного законодавства, а тому звернулась до суду з цим позовом за захистом своїх прав і законних інтересів.
Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 16 квітня 2024 року позво задоволено.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій апелянт просить рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні адміністративного позову, посилаючись на неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та порушення норм процесуального права.
Зазначає, що відповідно до наданої копії трудової книжки, ОСОБА_1 звільнена 02.02.2017 (наказ № 26-о від 02.02.2017) з посади заступника начальника Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області. З 23.02.2023 року позивача переведено на пенсію за віком згідно Закону № 1058-ІV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Згідно даних єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, 14.05.2019 Кам'янець-Подільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Хмельницькій області припинила діяльність, як юридична особа.
Вказує, що певна схожість у назві посад, на яку посилається позивач, не може бути підставою для їх прирівняння, зважаючи на різну юрисдикцію державних органів та зумовлену цим різницю в посадових окладах: - юрисдикція Головного управління ДПС у Хмельницькій області поширюється на територію Хмельницькій області та діє схема посадових окладів територіальних органів ДПС, юрисдикція яких поширюється на територію однієї або кількох областей, затверджена постановою КМУ від 28.12.2020 №1346 (Копія положення про Головне управління ДПС у Хмельницькій області додається). - юрисдикція Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції поширювалась на територію району і відповідно з посадовими окладами, встановленими для державних органів районного рівня. Отже, в даному випадку не може бути застосоване поняття "рівнозначної посади", визначене в п.6 ч.1 ст. Закону України "Про державну службу", згідно якого рівнозначна посада - це посада державної служби, що належить до однієї групи оплати праці з урахуванням юрисдикції державного органу. Так як, юрисдикція Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції поширювалась на територію району, в ГУ ДПС у Хмельницькій області відсутні посади до яких можна прирівняти посаду заступника начальника Кам'янець- Подільської об'єднаної державної податкової інспекції. Тому, для отримання довідок відповідно до п.3 Порядку видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсій окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України 10.05.2017 №750 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за № 766/30634, у разі ліквідації державного органу без правонаступника або якщо останнє місце роботи особи на посаді державної служби було в органі, який на час призначення особі пенсії відсутній чи у якому на час призначення пенсії перейменовані (відсутні) посади, у тому числі відсутні відповідні посади державної служби, необхідно звернутися до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.
29 липня 2024 року на адресу Сьомого апеляційного адміністративного суду надійшов відзив від ОСОБА_1 . У поданому відзиві позивачка заперечує проти задоволення вимог апеляційної скарги та просить рішення суду першої інстанції залишити без змін.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.311 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).
Враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для вирішення спору, колегія суддів вважає за можливе розглядати справу в порядку письмового провадження.
Заслухавши доповідь судді, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджується матеріалами справи, що позивачка з 12 травня 1997 року по 02 лютого 2017 року працювала в Кам'янець-Подільській об'єднаній державній податковій інспекції. З 18 січня 2011 року по 02 лютого 2017 року позивачка працювала на посаді заступника начальника Кам'янець-Подільської ОДПІ Головного управління ДФС у Хмельницькій області. 31 грудня 2013 року їй присвоєно спеціальне звання радника податкової та митної справи 1 рангу.
З 02 лютого 2017 року припинено, державну службу та звільнено позивачку з посади заступника начальника Кам'янець-Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області, у зв'язку із зміною організаційної структури та скороченням штатної чисельності, згідно з наказом Головного управління ДФС у Хмельницькій області від 02.02.2017 №26-о.
ОСОБА_1 перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
Позивачка з 18.10.2011 отримувала пенсію по інвалідності, та з 23.02.2023 отримує пенсію за віком згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Враховуючи те, що станом на 01 травня 2016 року позивачка працювала на посаді заступника начальника Кам'янець-Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області і стаж її державної служби станом на 01 травня 2016 року становив більше 19 років (тобто не менше 10 років, як установлено Законом № 889-VІІ), а також те, що 22.02.2023 року вона досягла пенсійного віку, тому звернулась до Головного управління ДПС у Хмельницькій області з заявою від 08.12.2023 про видачу їй довідок про складові заробітної плати, форми яких затверджено Постановою| правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3 "Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям", за відповідною (прирівняною, рівнозначною) посадою та рангу для призначення пенсії.
Однак, Головне управління ДПС у, Хмельницькій області листом від 28 грудня 2023 року № 496/Г/22-01-10-01-03-08 (який отримала в січні 2024 року) повідомило позивачку, що Головне управління ДПС у Хмельницькій області є правонаступником Головного управління ДФС у Хмельницькій області. Також у вказаному листі відповідачем зазначено, що відповідно до п. 1 Положення про Головне управління ДПС у Хмельницькій області, затвердженого наказом ДПС від 12.11.2020 №643, ГУ ДПС забезпечує реалізацію повноважень ДПС на території Хмельницької області. Згідно з п.7 Положення у складі ГУ ДПС діють ДПІ, які є його структурними підрозділами. Тому, на думку відповідача, "оскільки юрисдикція Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції поширювалась на територію району, у Головного управління ДПС у Хмельницькій області відсутні посади, до яких можна прирівняти посаду заступника начальника Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції".
Не погоджуючись з такою бездіяльністю відповідача, позивачка звернулась до суду з цим позовом.
Приймаючи рішення суд першої інстанції дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та наявність правових підстав для їх задоволення.
Переглядаючи оскаржуване судове рішення в межах доводів та вимог апеляційної скарги, перевіряючи дотримання судом першої інстанцій норм процесуального права при встановленні фактичних обставин у справі та правильність застосування ним норм матеріального права, колегія суддів виходить із наступного.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За змістом статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
У статті 37-1 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-XII (далі - Закон №3723-XII) (у редакції, чинній до 01.05.2016) закріплено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
01.05.2016 набрав чинності Закон України "Про державну службу" №889-VІІІ від 10.12.2015 (надалі - Закон №889-VІІІ). Статтею 90 Закону №889-VIII передбачено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", стаття 42 якого визначає підстави перерахунку призначених пенсій.
У зв'язку з набранням чинності Законом №889-VІІІ з 01.05.2016 втратив чинність Закон №3723-VIII окрім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.
Згідно з пунктом 10 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону №3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. В силу вимог пункту 12 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону №3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Отже, Прикінцевими та перехідними положеннями Закону №889-VIII передбачено, що за наявності у особи станом на 01.05.2016 певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років стажу держслужби незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ, але за певної додаткової умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Водночас, для осіб, які мають не менш 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, статтею 37 Закону №3723-ХІІ передбачені додаткові умови для наявності права на призначення пенсії державного службовця: вік і страховий стаж.
За визначенням наведеним у ч.1 ст.1 Закону України "Про оплату праці" від 24.03.1995 заробітна плата-це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Постановою правління Пенсійного фонду України від 04.09.2013 №15-1 затверджено форму довідки про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26.09.2013 за №1661/24193). Постановою правління Пенсійного фонду України від 04.07.2016 №15-2 "Про внесення змін до постанови правління Пенсійного фонду України від 4 вересня 2013 №15-1" з пункту 1 цієї постанови виключений, зокрема, абзац 3 щодо затвердження форми довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію.
В подальшому постанови правління Пенсійного фонду України від 04.09.2013 №15-1 та від 04.07.2016 №15-2 втратили чинність на підставі постанови правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3 "Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям. Постановою №1-3, зокрема затверджено форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.
В свою чергу, п. 6 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622, передбачено, що у разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із Нацдержслужбою.
Наказом Міністерства соціальної політики України від 10.05.2017 №750 затверджений Порядок №750, згідно з пунктом 2 якого довідка про заробітну плату для призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 №3723-XII "Про державну службу" видається особам, які мають право на призначення пенсії згідно з пунктом 3 Порядку № 622.
Згідно з п. 2 Порядку видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсій окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 10.05.2017 № 750 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 червня 2017 р. за №766/30634 (далі - Порядок №750) довідка про заробітну плату для призначення пенсії (далі - довідка для призначення пенсії) відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ "Про державну службу" видається особам, які мають право на призначення пенсії згідно з пунктом 3 Порядку № 622.
Як встановлено зі змісту п. 3 Порядку №622, право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням стажу державної служби, передбаченого пунктом 2 цього Порядку, якщо до набрання чинності Законом України від 10.12.2015 №889-VIII "Про державну службу" не призначалася пенсія відповідно до Закону, мають: чоловіки, які досягли віку 62 роки. До досягнення зазначеного віку право на призначення пенсії мають чоловіки 1955 року народження і старші після досягнення ними такого віку: 61 рік - які народилися по 31 грудня 1954; 61 рік 6 місяців - які народилися з 1 січня 1955 по 31 грудня 1955; жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
В той же час, зазначене у пункті 3 Порядку №622 застереження щодо права на призначення пенсії лише особам, яким раніше пенсія за цим законом не призначалась, не узгоджується із змістом статті 37 Закону, оскільки звужує коло осіб, яким видається вищезгадана довідка.
Пунктом 3 Порядку №750 встановлено, що довідка видається у разі ліквідації державного органу без правонаступника або якщо останнє місце роботи особи на посаді державної служби було в органі, який на час призначення особі пенсії відсутній чи у якому на час призначення пенсії перейменовані (відсутні) посади, у тому числі відсутні відповідні посади державної служби. Довідки для призначення пенсії видає Міністерство соціальної політики України особам, у яких останнє місце роботи на посаді державної служби було в державних органах, юрисдикція яких поширювалась на всю територію України (крім Національного банку України).
Відповідно до п. 7 Порядкуй №750 у разі відсутності або перейменування (відсутності) у державному органі посади, що була останньою, яку особа займала на державній службі, її посада визначається цим органом згідно з додатком 1 до цього Порядку або за відповідною категорією, підкатегорією з урахуванням юрисдикції державного органу.
Тобто, у разі відсутності або перейменування в державному органі посади державної служби, що була останньою, яку особа займала на державній службі після 01 травня 2016 року, її посада визначається цим органом згідно з додатком 1 до цього Порядку або за відповідною категорією, підкатегорією з урахуванням юрисдикції державного органу.
В останньому абзаці п. 7 Порядку №750 чітко вказано, що довідка для призначення пенсії видається державним органом, в якому працювала особа, відповідно до пунктів 4,5 Порядку № 622.
Так, з матеріалів справи встановлено, що останньою посадою, яку позивачка займала на державній службі, була посада заступника начальника Кам'янець-Подільської ОДПІ Головного управління ДФС у Хмельницькій області, що підтверджується копією трудової книжки.
Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, 14.05.2019 Кам'янець-Подільська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Хмельницькій області припинила діяльність, як юридична особа.
Постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 №296 "Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби" реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання, як структурних підрозділів до відповідних територіальних органів служби, а саме, Кам'янець-Подільської об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління ДФС у Хмельницькій області.
Головне управління ДПС у Хмельницькій області є правонаступником Головного управління ДФС у Хмельницькій області відповідно до постанови КМУ від 18.12.2018 № 1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України". Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 № 893 "Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби" Головне управління ДПС у Хмельницькій області ліквідоване, як юридична особа та наказом Державної податкової служби України від 30.09.2020 №529 "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби" утворено, як відокремлений підрозділ, Головне управління ДПС у Хмельницькій області.
Відповідно до п. 1 Положення про Головне управління ДПС у Хмельницькій області затвердженого наказом ДПС України від 12.11.2020 № 643 (далі - Положення) ГУ ДПС забезпечує реалізацію повноважень ДПС на території Хмельницької області. Згідно із п. 7 Положення у складі ГУ ДПС діють ДПІ, які є його структурними підрозділами.
Як визначено нормами цивільного законодавства, реорганізація - це форма припинення юридичної особи, під час якої всі її права й обов'язки у порядку правонаступництва переходять до нової (іншої) юридичної особи. Реорганізація може здійснюватись злиттям, приєднанням, поділом, відокремленням та перетворенням юридичної особи за рішенням учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, а у випадках, передбачених законом, - за рішенням суду або відповідних органів державної влади.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 №893 "Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби" ліквідовано як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби. Права та обов'язки територіальних органів Державної податкової служби, що ліквідовані, перейшли Державній податковій службі та її територіальним органам у межах, визначених положеннями про Державну податкову службу та її територіальні органи.
Колегія суддів зазначає, що відтак, Головне управління ДПС у Хмельницькій області (ЄДРПОУ 44070171) є правонаступником прав та обов'язків Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області (ЄДРПОУ 43142957), яке в свою чергу є правонаступником Кам'янець-Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області. Отже, саме Головне управління ДПС у Хмельницькій області уповноважене видати позивачці довідки про заробітну плату для призначення пенсії.
Так, враховуючи рекомендацію Головного управління ДПС у Хмельницькій області, позивачка звернулася із заявою від 08.01.2024 до управління соціального захисту населення Кам'янець-Подільської районної державної адміністрації про видачу їй довідок про складові заробітної плати, форми яких затверджено Постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3 "Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям", за грудень 2023 року за відповідною (прирівняною, рівнозначною) посадою та рангу для призначення пенсії.
Однак, Управління соціального захисту населення Кам'янець-Подільської районної державної адміністрації своїм листом від 01 лютого 2024 року № 212/04-07 повідомило позивачку, що враховуючи те, що Головне управління ДПС у Хмельницькій області (ЄДРПОУ 44070171) є правонаступником Кам'янець-Подільської об'єднаної держаної податкової інспекції ГУ ДФС у Хмельницькій області, то повинне видавати довідки про заробітну плату особам, звільненим зі служби з органу ДПІ.
Таким чином, з огляду на те, що ключовим для позивача є видача довідок про розмір грошового забезпечення за аналогічною посадою (прирівняною, рівнозначною) співробітника Головного управління ДПС у Хмельницькій області тій, яку позивач займала на дату звільнення, а отже такі довідки повинні видаватись правонаступником, а саме Головним управлінням ДПС у Хмельницькій області.
З огляду на вищевикладене колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що позивачка довела протиправну бездіяльність відповідача, щодо відмови у видачі довідок про заробітну плату працюючого державного службовця на відповідній (прирівняній, рівнозначній) посаді та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі. а тому належним захистом прав позивачки буде зобов'язати Головне управління ДПС у Хмельницькій області надати ОСОБА_1 довідки про заробітну плату працюючого державного службовця Головного управління ДПС у Хмельницькій області за відповідною (прирівняною, рівнозначною) посадою та відповідного рангу, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, для призначення пенсії державного службовця, а саме: довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією); довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.
Відповідно до частин першої, другої, третьої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Зазначеним вимогам закону судове рішення відповідає.
Доводи апеляційної скарги встановлених обставин справи та висновків суду першої інстанції не спростовують та не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.315,316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Хмельницькій області залишити без задоволення, а рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 16 квітня 2024 року - без змін.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.
Головуючий Капустинський М.М.
Судді Сапальова Т.В. Ватаманюк Р.В.