Постанова від 05.08.2024 по справі 754/10331/24

Номер провадження 3/754/4225/24

Справа №754/10331/24

ПОСТАНОВА

Іменем України

05 серпня 2024 року м. Київ

Деснянський районний суд м. Києва у складі головуючого судді Коваленко І.І., за участю прокурора Сандули В.І. розглянув у відкритому судовому засіданні об'єднані матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в місті Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 ,

ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Згідно з фабулою протоколу про адміністративне правопорушення № 774 від 16.07.2024, ОСОБА_1 , будучи членом позаштатної військово-лікарської комісії (далі - ВЛК) Комунального некомерційного підприємства «Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)» (далі - КНП «КМК ЛШМД»), відповідно до підпункту «ґ» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, є суб?єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог частини 1 статті 45 даного Закону, 11.06.2024 о 19:38 несвоєчасно, без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2023 рік, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з фабулою протоколу про адміністративне правопорушення № 775 від 16.07.2024, ОСОБА_1 , будучи членом позаштатної військово-лікарської комісії (далі - ВЛК) Комунального некомерційного підприємства «Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги» виконавчого органу київської міської ради (Київської міської державної адміністраці)» (дал - КНП «КМК ЛІМД»), відповідно до підпункту «ґ» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, є суб?єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог абзацу 1 частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», 05.03.2024 припинивши діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 02.06.2024 о 21:55 несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, адміністративна відповідальність, за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Постановою суду від 05.08.2024 справу № 754/10331/24 (провадження 3/754/4225/24) та справу № 754/10332/24 (провадження 3/754/4226/24) за клопотанням прокурора об'єднано в одне провадження та присвоєно єдиний унікальний номер справи № 754/10331/24 (провадження № 3/754/4225/24).

У судовому засіданні ОСОБА_1 визнав, що декларація була подана несвоєчасно. Пояснив, що несвоєчасно подав декларації з причини необізнаності про необхідність їх подання.

Прокурор Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону Сандул В.І. вважає доведеним несвоєчасне подання суб'єктом декларування ОСОБА_1 щорічної декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2023 рік, а також декларації особи, яка припиняє діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), що є підставою для визнання винуватим останнього у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП, та накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу.

Відповідно до норм статті 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Наказом КНП «КМ ЛШМД» від 16.05.2023 № 69 «Про зміни у складі позаштатної військово лікарської комісії (ВЛК) при КНП «Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги» затверджено склад позаштатної ВЛК згідно з Додатком № 1.

Згідно з Додатком № 1 до цього наказу КНП «КМК ЛШМД» № 69 від 16.05.2023, ОСОБА_1 , як завідувач відділення хірургії № 3, входив до складу ВЛК, як член ВЛК.

Наказом КНП «КМК ЛШМД» від 05.03.2024 № 55 «Про зміни у складі позаштатної військово-лікарської комісії (ВЛК) при КНП «Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги», у зв?язку з кадровими змінами в КНП «КМК ЛІМД» внесено поправки у склад позаштатної військово-лікарської комісії та затверджено склад позаштатної ВЛК згідно з Додатком № 1. Відповідно до вказаного додатку ОСОБА_1 виключено із складу ВЛК.

ОСОБА_1 подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), лише 02.06.2024 о 21:55 год.

Крім того, ОСОБА_1 подав декларацію за 2023 рік лише 11.06.2024 о 19:38 год.

За змістом частини першої статті 172-6 КУпАП адміністративна відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» пункт 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» доповнено підпунктом «ґ», закон набрав чинності 12.10.2023, відповідно до цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є зокрема члени позаштатних постійно діючих військово-лікарських комісій , які при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті.

Законом України «Про захист інтересів суб?єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або війни» установлено, що фізичні особи, фізичні особи-підприємці, юридичні особи подають облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або в електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов?язку подати документи. Також у період воєнного стану або стану війни будь-які перевірки щодо своєчасності та повноти подання будь-яких звітів чи документів звітового характеру уповноваженими органами не здійснюється.

Частиною другою Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» установлено, що з дня набрання чинності Законом № 3384-IX здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII цього Закону (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), відновлюється у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою чотирнадцятою статті 45 цього Закону).

Відповідно до частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» такі особи, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до роз?яснень Національного агентства щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку) від 13.11.2023 № 4 особам, які до набрання чинності Законом № 3384-IX вже перебували і продовжують перебувати у складі відповідних комісій (підпункт «г» пункт 1, підпункт «ґ» пункт 2 частини першої статті 3 Закону), слід подати лише щорічну декларацію з позначкою «я продовжую виконувати функції держави або місцевого самоврядування» за 2023 рік до 31.03.2024 включно.

Згідно з абзацом першим частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Отже встановлено, що ОСОБА_1 подав декларації, а саме: декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік - 11.06.2024 о 19:38 год; декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) - 02.06.2024 о 21:55 год, чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене частиною першою статті 172-6 КУпАП.

Доказів поважності причин неподання ОСОБА_1 у визначений законом строк декларації суб'єкта декларування, під час розгляду справи суду не надано.

Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП, підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення у їх сукупності.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, суд враховує: характер вчиненого правопорушення та його наслідки, особу правопорушника, його відношення до скоєного, яке полягає у визнанні вини, майновий стан останнього. Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 , суд визнає щире каяття останнього у вчиненому. Обставин, що обтяжують відповідальність, суд не встановив.

Відповідно до статті 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи наведене, на ОСОБА_1 накладається остаточне покарання у межах санкції частини першої статті 172-6 КУпАП у виді штрафу у розмірі 850 грн.

Керуючись ст. 283, 284, 287, 294 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першої статті 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 605.60 грн.

Роз'яснити, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу, згідно з частиною першою статті 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу (частини другої статті 308 КУпАП).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови. Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення в Київський апеляційний суд через Деснянський районний суд м.Києві.

Виконавчий документ може бути пред'явлений до примусового виконання протягом протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.

Боржник: ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ).

Стягувач: Державна судова адміністрація України (01021, Україна, місто Київ, вулиця Липська, будинок, 18/5, код ЄДРПОУ 26255795).

Суддя Інна КОВАЛЕНКО