Справа № 752/12687/24
Провадження №: 3/752/6667/24
06.08.2024 м. Київ
суддя Голосіївського районного суду міста Києва Бушеленко О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Києві матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли
відУправління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції
пропритягнення до адміністративної відповідальності за ст. 173, 185 КУпАП
відносноОСОБА_1 дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_1 місце проживання - АДРЕСА_1 сімейний стан - одружений, має на утриманні двох малолітніх дітей, непрацевлаштований,
за участі ОСОБА_1 ,
28.05.2024 приблизно о 23:58 у АДРЕСА_1 громадянин ОСОБА_1 вчинив дрібне хуліганство, адже перебуваючи у на прибудинковій території багатоквартирного житлового будинку, тобто у громадському місці в нічний час доби, висловлювався нецензурною лайкою, у тому і на адресу працівників поліції, чим порушив громадський порядок і спокій громадян, представників влади, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 173 КУпАП
У подальшому 29.05.2024 о 00:20 громадянин ОСОБА_1 у АДРЕСА_1 здійснив злісну непокору законному розпорядженню працівника поліції, а саме: не виконував законні вимоги поліцейських про припинення протиправної поведінки з порушення громадського порядку, надання документів для перевірки особи, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 185 КУпАП.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України "Про Національну поліцію" одним з завдань поліції є припинення виявлених адміністративних правопорушень".
У зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені ст. 30-34, 38, 39, 41-44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені ч. 1 ст. 8 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" (п. 3 Указу Президента України від 24.02.2022 № 64 "Про введення воєнного стану в Україні").
Подія та склад адміністративного правопорушення, наявність вини у діях ОСОБА_1 , доводяться поданими уповноваженим органом матеріалами, де міститься:
- протокол про адміністративне правопорушеннясерії ГП № 551617від 29.05.2024, що складений відносно нього за порушення ст. 173 КУпАП, що за формою та змістом відповідає вимогам ст. 256 КУпАП;
- протокол про адміністративне правопорушеннясерії ГП № 316820 від 29.05.2024, що складений відносно нього за порушення ст. 185 КУпАП, що за формою та змістом відповідає вимогам ст. 256 КУпАП;
- протокол про адміністративне затримання ОСОБА_1 серії АЗ № 143940 від 29.05.2024;
- відеозаписи нагрудних камер працівників поліції з місця події, вміщенні на компакт диск для лазерних систем зчитування.
Під час розгляду справи в суді доставлений на виконання постанови від 14.06.2024 громадянин ОСОБА_1 зрозумілих пояснень, які б вказували на відсутність у його діях складу адміністративного правопорушення, не надав, підтвердив, що на відеозаписах саме він, причин, за яких намагався утекти від поліцейських не повідомив.
Оскільки ОСОБА_1 підлягає визнанню винним за ст. 173 та 185 КУпАП, до нього застосовується передбачене законодавством адміністративне стягнення, при накладенні якого враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь вини, майновий стан, а також приписи ст. 36 КУпАП, якими унормовано, що при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Обставин, що обтяжують ти пом'якшують відповідальність не встановлено.
Враховуючи загальні правила накладення стягнення, суд вважає за належне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 4 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 68,00 грн за порушення за ст. 173 КУпАП та штрафу у розмірі 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 136,00 грн за порушення за ст. 185 КУпАП.
З урахуванням приписів ст. 36 КУпАП до винного застосовується стягнення покарання за ст. 185 КУпАП - за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, що співвідноситься з вчиненим правопорушенням та цілком відповідає меті адміністративного стягнення, передбаченій у ст. 23 КУпАП.
Підстав для повернення протоколів про адміністративне правопорушення від 29.05.2024, так само як і підстав для закриття провадження у справі не встановлено.
У порядку ст. 40-1 КУпАП, ст. 4 Закону України "Про судовий збір" з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності на користь держави підлягає стягненню судовий збір у сумі 605,60 грн (0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2024).
На підставі викладеного, керуючись ст. 23, 33-35, 40-1, 173, 185, 268, 276, 277, 279, 280, 283, 285, 294 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173 та ст. 185 КУпАП та піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 8 (восьми) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 136 (сто тридцять шість) грн у дохід держави.
Стягнути зі ОСОБА_1 у дохід держави судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова може бути пред'явлена до примусового виконання протягом трьох місяців з моменту набрання нею законної сили.
Стягувачем за цією постановою державний орган, за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення.
Боржником за цією постановою є особа, яка притягається до адміністративної відповідальності (анкетні дані, що видалося за можливе установити, наведені в вступній частині постанови).
Відповідно до ч. 1-3 ст. 307 КУпАП, якими встановлено, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених ст. 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно зі ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 цього Кодексу (п'ятнадцять днів з дня вручення постанови), постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя О.В. Бушеленко