05.08.2024 Єдиний унікальний № 371/1025/24
провадження № 3/371/564/24
Миронівський районний суд Київської області
ЄУН 371/1026/24
Провадження № 3/371/565/24
ЄУН 371/1025/24
Провадження № 3/371/564/24
05 серпня 2024 року м. Миронівка
Суддя Миронівського районного суду Київської області Поліщук А.С., розглянувши протоколи про адміністративні правопорушення від 10 липня 2024 року, складені за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відносно начальника комунального підприємства Миронівської міської ради «Шандра-Водоканал» ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , проживає по АДРЕСА_1 , та додані до протоколу матеріали,-
Старший оперуповноваженим 1-го сектору (протидії корупції) Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України майором поліції Ототюк М.В. 10 липня 2024 року відносно начальника комунального підприємства Миронівської міської ради «Шандра-Водоканал» ОСОБА_1 складено два протоколи про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до протоколів, ОСОБА_1 будучи начальником комунального підприємства Миронівської міської ради «Шандра-Водоканал», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, згідно з пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст. 172-6 КУпАП, на якого поширюється його дія, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, 28 березня 2024 року подала щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 та 2022 роки, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 визнала, що дійсно подала декларації особи, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021-2022 роки 28 березня 2024 року. Вона невчасно подала декларації в зв'язку із тим, що не знала про те, що до Закону України «Про запобігання корупції» внесено зміни та відновлено обов'язок подавати декларації під час війни.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винуватою у вчинені адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення.
Клопотала здійснювати розгляд справи із застосуванням фіксації судового засідання технічними засобами.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, приходжу до висновку, що в діях начальника комунального підприємства Миронівської міської ради «Шандра-Водоканал» ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, зокрема: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 та 2022 роки, зважаючи на наступне.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Тобто за частиною 1 ст. 172-6 КУпАП можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності посадові особи, які винні у несвоєчасному поданні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування без поважних на то причин.
Аналіз вказаної норми закону дає підстави дійти висновку, що саме по собі невчасне подання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування не утворює складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 ст. 172-6 КУпАП. Склад вказаного адміністративного правопорушення утворюється лише у разі поєднання двох факторів в сукупності, зокрема невчасне подання декларації та відсутність поважних причин невчасного подання цієї декларації, які повинні бути виявлені.
Об'єктом правопорушення, передбаченого ст. 172-6 КУпАП, є суспільні відносини у сфері державного управління щодо фінансового контролю, зокрема порушення вимог строку подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Рішенням Миронівської міської ради Обухівського району Київської області від 30 червня 2021 року №1166-11 ОСОБА_1 призначено на посаду начальника комунального підприємства Миронівської міської ради «Шандра-Водоканал».
Згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є посадові особи юридичної особи публічного права.
У відповідності до абзацу 14 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами декларування є особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Пунктом 2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Таким чином ОСОБА_1 у відповідності до пункту 2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», повинна була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 -2022 роки до 00 годин 00 хвилин 01 лютого 2024 року, проте цього не зробила, подала ці декларації 28 березня 2024 року, тобто із пропуском встановленого законодавством строку.
В матеріалах справи відсутні докази поважності причин неподання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 01 лютого 2024 року, як цього вимагає пункт 2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції».
За таких обставин вважаю, що ОСОБА_1 без поважних на то підстав, умисно, несвоєчасно, тобто з пропуском строку для подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановленого пунктом 2-7 розділу XIII Прикінцеві положення Закону України "Про запобігання корупції" подала цю декларацію до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 та 2022 роки, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно із частиною 2 ст. 36 КУпАП, на особу яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Відповідно до ст. ст. 33 - 35 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією притягується вперше, відсутність обставин, які у відповідності до ст. ст. 34, 35 КУпАпП пом'якшують чи обтяжують покарання за скоєне, характер вчинених правопорушень, ступінь її вини, вважаю, що адміністративне стягнення на неї слід накласти у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172- КУпАП, як це передбачено ч. 2 ст. 36 КУпАП.
Згідно зі статтею 40-1 КУпАП з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір.
Керуючись ст. ст. 23, 33 - 35, 40-1, ч. 1 ст. 172-7, 245, 280, 283, 285, 287, 289, 294 КУпАП, суддя,-
1.ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , визнати винуватою у вчиненні двох адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, і у відповідності до ч. 2 ст. 36 КУпАП піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в межах санкції, встановленої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
2.Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , на користь держави 605,60 гривень судового збору.
3.Штраф підлягає сплаті на рахунок отримувача: UA628999980313080106000010748, Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.), Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989, Отримувач коштів: ГУК уКиїв.обл/Миронівська міс/21081100.
4.Судовий збір підлягає сплаті на рахунок ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
5.У разі несплати штрафу в п'ятнадцятиденний термін з дня отримання постанови про накладення адміністративного стягнення за правилами ст. 308 КУпАП в порядку примусового виконання стягненню підлягає подвійна сума штрафу в розмірі 1 700 гривень.
6.Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Київського апеляційного суду.
7.Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя підпис А.С. Поліщук
Суддя А.С. Поліщук