02.08.2024 Єдиний унікальний № 371/1027/24
провадження № 3/371/566/24
Миронівський районний суд Київської області
ЄУН 371/1027/24
Провадження № 3/371/566/24
02 серпня 2024 року м. Миронівка
Суддя Миронівського районного суду Київської області Поліщук А.С., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення від 10 липня 2024 року, складений за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відносно спеціаліста гуманітарного відділу Миронівської міської ради Обухівського району Київської області ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , проживає по АДРЕСА_1 , та додані до протоколу матеріали,-
Старший оперуповноваженим 1-го сектору (протидії корупції) Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України майором поліції Ототюк М.В. 10 липня 2024 року відносно спеціаліста гуманітарного відділу Миронівської міської ради Обухівського району Київської області ОСОБА_1 складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до протоколу, ОСОБА_1 будучи спеціалістом гуманітарного відділу Миронівської міської ради Обухівського району Київської області, являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, згідно з пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст. 172-6 КУпАП, на якого поширюється його дія, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 27 XIII Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, 15 березня 2024 року подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 визнала, що дійсно подала декларацію особи, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік 15 березня 2024 року. Вона невчасно подала декларацію в зв'язку із тим, що не знала про те, що до Закону України «Про запобігання корупції» внесено зміни та відновлено обов'язок подавати декларації під час війни. Про ці зміни співробітник Миронівської міської ради повідомив після спливу строку подання декларації, при цьому вона з 15 листопада 2021 року перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винуватою у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення.
Клопотала здійснювати розгляд справи із застосуванням фіксації судового засідання технічними засобами.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, суддя приходить до висновку, що в діях спеціаліста гуманітарного відділу Миронівської міської ради Обухівського району Київської області ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, зокрема: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, зважаючи на наступне.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Тобто за частиною 1 ст. 172-6 КУпАП можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності посадові особи, у тому числі органу місцевого самоврядування, які винні у несвоєчасному поданні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування без поважних на то причин.
Аналіз вказаної норми закону дає підстави дійти висновку, що саме по собі невчасне подання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування не утворює складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 ст. 172-6 КУпАП. Склад вказаного адміністративного правопорушення утворюється лише у разі поєднання двох факторів в сукупності, зокрема невчасне подання декларації та відсутність поважних причин невчасного подання цієї декларації, які повинні бути виявлені.
Об'єктом правопорушення, передбаченого ст. 172-6 КУпАП, є суспільні відносини у сфері державного управління щодо фінансового контролю, зокрема порушення вимог строку подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Розпорядженням Миронівського міського голови Миронівського району Київської області від 27 серпня 2019 року №140-к ОСОБА_1 призначено на посаду спеціаліста гуманітарного відділу виконавчого комітету Миронівської міської ради.
Згідно з п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є депутати місцевих рад.
Статтею 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» до депутат місцевої ради віднесено депутатів міської ради.
У відповідності до абзацу 14 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами декларування є особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Пунктом 2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Таким чином ОСОБА_1 у відповідності до пункту 2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», повинна була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік до 00 годин 00 хвилин 01 лютого 2024 року, проте цього не зробила, подала цю декларацію 15 березня 2024 року, тобто із пропуском встановленого законодавством строку.
В матеріалах справи відсутні докази поважності причин неподання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 01 лютого 2024 року, як цього вимагає пункт 2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції».
За таких обставин вважаю, що ОСОБА_1 без поважних на то підстав, умисно, несвоєчасно, тобто з пропуском строку для подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановленого пунктом 2-7 розділу XIII Прикінцеві положення Закону України "Про запобігання корупції" подала цю декларацію до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Під час розгляду справи встановлено, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення із непрямим умислом, на що вказує та обставина, що вона подавала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік до 15 березня 2024 року, оскільки із 2021 року перебуває у відпустці по догляду за малолітньою дитиною, була зайнята її утриманням і вихованням, у зв'язку із чим не слідкувала за зміною законодавства України.
Відповідно до ст. ст. 33, 34, 35 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.
Статтею 22 КУпАП передбачено, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією вперше, на момент виникнення необхідності подання декларації, знаходилась у відпустці по догляду за малолітньою дитиною, а отже не була наділена владними повноваженнями, відсутності обставин, які відповідно до ст. 35 КУпАП обтяжують покарання, визнання в судовому засіданні своєї вини та щире розкаяння, що у відповідності до ст. 34 КУпАП пом'якшує покарання, вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала, щиро розкаялась, приходжу до висновку про малозначність вчиненого адміністративного правопорушення та необхідності закриття провадження із оголошенням усного зауваження.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 22, 33, 34, 276, 279, 283, 284, 285, 294 КУпАП, -
1.Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
2.Закрити провадження по справі про адміністративне правопорушення щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у зв'язку з малозначністю, обмежившись усним зауваженням.
3.Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Київського апеляційного суду.
4.Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя підпис А.С. Поліщук
Згідно з оригіналом
Суддя А.С. Поліщук