Рішення від 05.08.2024 по справі 420/15845/24

Справа № 420/15845/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 серпня 2024 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді: Юхтенко Л.Р.,

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ 42098368, місце знаходження: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16) про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду 23 травня 2024 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ 42098368, місце знаходження: 04053, м. Київ, вул.. Бульварно-Кудрявська, 16), в якій просив:

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, викладене у листі від 29.02.2024 року №7513-6999/5-02/8-2600/24 та підтверджено протоколом при призначенні пенсії за пенсійною справою -2613036679 (НПУ) від 29 грудня 2017 року про відмову у проведенні обчислення та виплаті пенсії за вислугу років ОСОБА_1 в розмірі, обчисленого з грошового забезпечення, визначеного Національною поліцією України, з 29.12.2017 року, з розрахунку 70% від розміру грошового забезпечення, без обмеження максимального розміру пенсії, з урахуванням проведених виплат.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (ЄДРПОУ 42098368) перерахувати та виплатити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) пенсію, відповідно до вимог статті 43 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з врахуванням порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», з розрахунку 70% від розміру грошового забезпечення, без обмеження будь-яким строком та без обмеження максимального розміру пенсії, з урахуванням проведених виплат, починаючи з 29.12.2017 року.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови у виплаті пенсії за вислугу років ОСОБА_1 з 01.03.2022 року, з врахуванням індексації в сумі - 3 228,76 грн., нарахованої у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 №118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році», без обмеження пенсії максимальним розміром.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ 42098368) провести перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) з 01.03.2022 року, з врахуванням індексації в сумі - 3228,76 грн., нарахованої у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» від 16.02.2022 №118, без обмеження пенсії максимальним розміром, з урахуванням проведених виплат.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо застосування з 01.03.2023 року обмеження ОСОБА_1 розміру збільшення перерахунку пенсії, передбаченого пунктами 1-7 та 10, максимальним (граничним) розміром 1500 грн. постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 р. № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ 42098368) провести перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) з 01.03.2023 року, із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) у розмірі 1,197 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 р. № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» без обмеження розміру збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктами 1-7 та 10 цієї постанови, максимальним (граничним) розміром 1500 грн., без обмеження пенсії максимальним розміром, з урахуванням проведених виплат.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо застосування з 01.03 2024 року обмеження ОСОБА_1 розміру збільшення перерахунку пенсії максимальним (граничним) розміром 1500 грн., передбаченого пунктом 1 підпунктами 1-7 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 року №185 Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ 42098368) провести перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) з 01.03.2024 року, із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) у розмірі 1,0796 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2024 р. № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» без обмеження розміру збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктами 1 та підпунктами 1-7 пункту 2 цієї постанови, максимальним (граничним) розміром 1500 грн., без обмеження пенсії максимальним розміром, з урахуванням проведених виплат.

Ухвалою суду від 28 травня 2024 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) сторін у порядку ч. 5 ст. 262 КАС України.

Позов обґрунтовано тим, що 29.12.2017 року позивач перебуває на пенсійному забезпеченні та на обліку пенсійного органу.

Позивач зазначив, що з дня призначення пенсії відповідно до протоколу за пенсійною справою - 2613036679 (НПУ) йому нараховано суму грошового забезпечення для обчислення пенсії у розмірі 32 946,72 грн.

Основний розмір пенсії становить 70% грошового забезпечення (вислуга років 36), але позивач зазначив, що він отримує пенсію в межах її максимального розміру станом на 29.12.2017 року у розмірі 10 740,00 грн., станом на 01.01.2024 року розмір пенсії становить 23 610,00 грн.

Разом з тим, з дня призначення пенсії, тобто з 29 грудня 2017 року його пенсія повинна становити 23 062,56 грн.

Крім того, позивач зазначив, що Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві у відповідності до Постанов Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 року №118 "Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального за хисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році", від 24.02.2023 року №168 «Про індексацію пенсійних та страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році», та від 23.02.2024 року №185 «Про індексацію пенсійних та страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році», з 01 березня відповідного року вже тричі здійснювало перерахунок його пенсії, але знов обмежило максимальний розмір пенсії.

Тому, позивач вважає, що він має право на перерахунок пенсії станом на 29.12.2017 року, на 01.03.2022 року, на 01.03.2023 року, на 01.03.2024 року, без обмеження її максимального розміру.

Позивач зазначив, що він звернувся до відповідача із заявою (вхідний №6999/Б-2600-24 від 21.02.2024 року) про перерахунок пенсії та просив ГУ ПФУ в м. Києві провести перерахунок пенсії без обмеження максимального розміру пенсії, з урахуванням проведених індексацій.

Але у своєї відповіді Го ловне управління Пенсійного фонду України в м. Києві повідомило про те що, пенсію обмежено відповідно до Закону України №2262 (в редакції Закону №3668-VI від 08.07.2011 року із змінами, внесеними згідно із Законом України №911-VIII від 24.12.2015 року).

До того ж, позивач зазначив, що з 01 березня 2024 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 185 від 23.02.2024 року «Про індексацію пенсійних та страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» йому по винно бути обраховано індексацію з суми грошового забезпечення 31 470,71, в тому числі індексація - 3 397,57 грн.

Але, під час перерахунку пенсії відповідачем застосовано обмеження максимального роз міру пенсії десятьма прожитковими мінімумами, у тому числі не сплачується індексація пенсії за 2022, 2023 та 2024 роки.

Ураховуючи зазначене вище, позивач вважає, що він має право на перерахунок та виплату пенсії без обмеження її максимального розміру, з урахуванням індексації в сумі - 3228,76 грн., відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 року №118 з 01.03.2022 року, а також прове дення індексації пенсії у повному обсязі із застосуванням коефіцієнта збільшення 1,197 з 01.03.2023 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 168 та відповідно до постанови КМУ №185 від 23.02.2024 року із застосуванням коефіцієнта збільшення 1,0796 з 01.03.2024 року.

Так, позивач зазначив, що рішенням Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20.12.2016 року визнано таким, що не відповідають Конституції України положення ч.7 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», якою було встановлено обмеження пенсії максимальним розміром.

Таким чином, положення ч. 7 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення є неконституційними та з 20.12.2016 року втратили чинність.

При цьому позивач звертає увагу, що положення статті 2 Закону № 3668-УІ (у частині поширення її дії на Закон № 2262- ХІІ), які дублюють зміст частини сьомої статті 43 Закону № 2262-ХІІ, тобто є одно-предметними правовими нормами, які прийняті одночасно для регулювання спірних, правовідносин - змін не за знали та передбачали обмеження максимальним розміром пенсії військовослужбовців.

Але, на думку позивача, при вирішенні питання щодо не застосування обмеження максималь ного розміру пенсії, слід застосовувати норми Закону № 2262-ХІІ з урахуванням Рішень Кон ституційного Суду України від 20.12.2016 № 7-ри 2016 та від . 12.10.2022 №7-р(П) 2022, а не норми Закону № 3668-УІ.

Щодо позовних вимог в частині нарахування та виплати в повному розмірі індексації пенсії за 2023 рік з 01.03.2023 р. та за 2024 рік з 01.03.2024 р., позивач зазначає таке.

Відповідно до статті 2 Закону № 1282-ХІІ «Про індексацію грошових доходів населення» індексація виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, інших видів соціальної допомоги проводиться відповідно за рахунок фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, а також за рахунок коштів Державного бюджету України. Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

На думку позивача, аналіз наведених у позовній заяві приписів закону доводить, що Кабінет Міністрів України визначає виключно порядок індексації пенсії, а визначення розміру індексації пенсії та інших доходів громадян України проводиться виключно законами України.

Також позивач вважає, що з розрахунку пенсії вбачається, що з 01.03.2023 р. у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 р. № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» індексація пенсії має проводитись не менше, ніж в наступному розмірі: 26 291,32 грн. на коефіцієнт 1,197 всього в сумі - 5 179,39 грн. та з 01.03.2024 р. у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2024р. № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» індексація пенсії має проводитись не менше, ніж в наступному розмірі: 31 470,71 грн. на коефіцієнт 1,0796 всього в сумі - 3 397,57 грн.

Щодо наявності в абз. 2 п. 10 постанови КМ України від 24.02.2023 № 168 положення про те, що «розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктами 1 - 7 і 10 цієї постанови та пунктом 1 та підпунктами 1-7 пункту 2 постанови КМУ від 23.02.2024 №185, не може перевищувати 1 500 гривень, позивач звертає увагу, що наведені положення постанови КМ України від 24.02.2023 р. № 168 та постанови КМУ від 23.02.2024 року №185 прямо суперечать положенням Законів України № 2017-ІІІ «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії», № 1282-ХІІ «Про індексацію грошових доходів населення» та Конституції України, в тому числі й тому, що порушує право позивача на належний, гарантований державою, рівень пенсійного забезпечення, та як наслідок, призводить до додаткового обмеження максимального розміру його пенсії.

Копія ухвали про відкриття провадження у справі доставлена до електронного кабінету відповідача 28.05.2024 року, що підтверджено довідкою про доставку електронного листа від 29.05.2024 року.

До суду не надходив відзив на позовну заяву.

На виконання ухвали суду від відповідача надійшов лист вхід. № 25289/24 від 26.06.2024 року разом, з яким направлені до суду належним чином засвідчені копії матеріалів з пенсійної справи позивача.

Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд встановив таке.

Відповідно до матеріалів з пенсійної справи, суд встановив, що позивач перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні ПФУ в м. Києві та йому призначено пенсію за вислугу років на підставі Закону України № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-XII) в основному розмірі 88 % грошового забезпечення, що підтверджується протоколом за пенсійною справою 2603011080 (МВС) від 16.04.2010.

Також матеріалами пенсійної справи підтверджено, що відповідно до протоколу за пенсійною справою - 2613036679 (НПУ) від 01.03.2018 року позивачу призначено пенсію за вислугу років у розмірі 70 % грошового забезпечення в розмірі 23062,56 грн, але до виплати - 13730 грн.

У протоколі зазначено, що виплата пенсії з 29.12.2017 року.

Згідно з розрахунку пенсії за вислугу років, суд встановив, що позивачу була нарахована з 01.03.2022 року індексація базового ОСНП 2022 (23062,56*0,140) - 3 228,76 грн. та підсумок пенсії (з надбавками) складає 26291,32 грн, проте до виплати - 19340 грн, з 01.03.2023 року індексація базового ОСНП 2023(26291,32*0,1970) - 1 500,00 грн та підсумок пенсії (з надбавками) 27791,32 грн, проте до виплати - 20930 грн, та з 01.03.2024 року індексація базового ОСНП 2024 (27791,32*0,0796) в розмірі 1500 грн, підсумок пенсії (з надбавками) 29291,32 грн, але до виплати - 23610 грн.

Суд встановив, що позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок та виплату пенсії без обмеження максимальним розміром та без обмеження суми індексації за 2023 рік.

Проте листом від 29.02.2024 року Головне управління ПФУ в м. Києві повідомило позивача, що пенсійним органом правомірно застосовано максимальний розмір відповідно до приписів ст. 43 Закону № 2262.

Позивач, не погоджуючись з таким обмеженням розміру його пенсії, звернувся до суду з даним позовом.

Проаналізувавши положення чинного законодавства, обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належать задоволенню частково, з огляду на таке.

Статтею 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» № 2011-XII (далі - Закон № 2011-XII) визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Згідно із частиною другою статті 9 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Згідно з ч.1 ст.2 Закону №2262-ХІІ військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають право на пенсійне забезпечення, пенсії відповідно до цього Закону призначаються і виплачуються після звільнення їх зі служби.

Положення ст. 43 Закону №2262-ХІІ свого часу були доповнені згідно з пп. 4 п. 29 розд. II Закону України від 28.12.2007 №107-VI «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» новою частиною наступного змісту: «Максимальний розмір пенсій, призначених відповідно до цього Закону (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством) не може перевищувати дванадцять мінімальних розмірів пенсії за віком, встановленої абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Зазначене положення в цілому було визнано неконституційним відповідно до рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 №10-рп/2008.

В подальшому, відповідно до п. 8 ч. 6 розд. ІІ Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 № 3668-VІ, частину п'яту ст. 43 Закону №2262-ХІІ було викладено у такій редакції: «Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність».

Згідно з ч. 7 ст. 43 Закону №2262-ХІІ, в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 № 911-VIII чинній з 01.01.2016 по 20.12.2016, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Проте рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016 № 7-рп/2016 були визнані такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-XII зі змінами, а саме: ч. 7 ст. 43 вказаного Закону, згідно з якою максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Відповідно до п. 2 резолютивної частини Рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 № 7-рп/2016 положення ч. 7 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», які визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Таким чином, починаючи з 20.12.2016 року ч. 7 ст. 43 в Законі України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» вважається такою, що відсутня в зазначеному Законі.

Відповідно до Закону України від 06.12.2016 №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», який відповідно до Прикінцевих положень цього Закону, набрав чинності з 1 січня 2017 року, у частині сьомій статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» слова і цифри «у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року» замінено словами і цифрами «по 31 грудня 2017 року».

Тобто, протягом 2017 року ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не передбачала положення про те, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів.

Отже, внесені Законом України від 06.12.2016 №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» до частини сьомої зазначеної статті, яка визнана неконституційною і втратила чинність, зміни (щодо періоду, протягом якого діють обмеження пенсії), самі по собі не створюють підстав для такого обмеження.

Даний висновок узгоджується з позицією, що викладена в постановах Верховного Суду від 16.10.2018 у справі №522/16882/17, від 31.01.2019 у справі №638/6363/17 та від 12.03.2019 у справі №522/3049/17.

Матеріалами справи підтверджено, що відповідно до протоколу за пенсійною справою - 2613036679 (НПУ) від 01.03.2018 року позивачу з 29.12.2017 року призначено пенсію за вислугу років у розмірі 70 % грошового забезпечення в розмірі 23062,56 грн, але до виплати - 13730 грн.

Враховуючи наведені приписи Закону та висновки Верховного Суду, суд доходить висновку, що відповідач протиправно обмежив позивачу пенсію максимальним розміром, починаючи з 29.12.2017 року.

За таких встановлених судом обставин, суд доходить висновку, що позовні вимоги - визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, викладене у листі від 29.02.2024 року №7513-6999/5-02/8-2600/24 та підтверджено протоколом при призначенні пенсії за пенсійною справою -2613036679 (НПУ) від 29 грудня 2017 року про відмову у проведенні обчислення та виплаті пенсії за вислугу років ОСОБА_1 в розмірі, обчисленого з грошового забезпечення, визначеного Національною поліцією України, з 29.12.2017 року, з розрахунку 70% від розміру грошового забезпечення, без обмеження максимального розміру пенсії, з урахуванням проведених виплат та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (ЄДРПОУ 42098368) перерахувати та виплатити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) пенсію, відповідно до вимог статті 43 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з врахуванням порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», з розрахунку 70% від розміру грошового забезпечення, без обмеження будь яким строком та без обмеження максимального розміру пенсії, з урахуванням проведених виплат, починаючи з 29.12.2017 року, є правомірними та належать задоволенню шляхом визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо виплати позивачу нарахованої пенсії з 29.12.2017 року із застосуванням обмеження максимального розміру та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві з 29.12.2017 року перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію, з розрахунку 70% від розміру грошового забезпечення, без обмеження максимального розміру пенсії, з урахуванням проведених виплат.

Також суд встановив, що постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 року № 118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» установлено, що з 1 березня 2022 р. розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за зазначеним Законом (крім військовослужбовців строкової служби), та членам їх сімей і строк призначення яких до 31 грудня 2021 р. включно, підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений абзацом другим пункту 1 цієї постанови, у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом.

Відповідно до п. 2 постанови КМУ «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» від 24.02.2023 року № 168 установлено, що з 1 березня 2023 р. розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) з урахуванням розміру підвищення пенсій відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 р. № 118 “Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 18, ст. 968) військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за зазначеним Законом (крім військовослужбовців строкової служби), та членам їх сімей і строк призначення яких до 31 грудня 2022 р. включно, підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 1 цієї постанови, з урахуванням положень, передбачених пунктом 10 цієї постанови, у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом.

Відповідно до п. 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» від 23.02.2024 року № 185 установлено, що з 1 березня 2024 р.: 1) розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) з урахуванням розміру підвищення пенсій відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 р. № 118 “Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 18, ст. 968) та пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 р. № 168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році” (Офіційний вісник України, 2023 р., № 26, ст. 1475) військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за зазначеним Законом (крім військовослужбовців строкової служби), та членам їх сімей і строк призначення яких до 31 грудня 2023 р. включно, підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 1 цієї постанови, з урахуванням положень, передбачених пунктом 3 цієї постанови, у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом.

Підвищення пенсії, передбачене абзацом першим цього підпункту, встановлюється додатково до щомісячної доплати до пенсії, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 р. № 713 “Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб”.

Відповідачем не заперечується, що на виконання вищевказаних постанов Кабінету Міністрів України пенсійним органом нараховано позивачу індексацію за 2022, 2023 та 2024 роки до пенсії.

Разом наданими розрахунками пенсії за вислугу років підтверджено, що позивачу не було виплачено нараховану індексації з підстав застосування обмеження пенсії максимальним розміром.

Надаючи оцінку таким діям відповідача, враховуючи вищенаведені приписи закону та те, що рішення Конституційного Суду від 20.12.2016 № 7-рп/2016 ухвалено пізніше Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» №3668-VI, суд дійшов висновку, що рішення Конституційного Суду від 20.12.2016 № 7-рп/2016 має пряму дію в часі та має застосовуватися до спірних правовідносин, які виникли після його ухвалення.

Крім того, суд зазначає, що рішенням Конституційного Суду України від 12.10.2022 року № 7-р(ІІ)/2022 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), приписи статті 2 Закону України „Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи“ від 8 липня 2011 року № 3668-VI зі змінами, що поширюють свою дію на Закон України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб“ від 9 квітня 1992 року № 2262-XII, в тім, що вони не забезпечують соціальних гарантій високого рівня, які випливають зі спеціального юридичного статусу громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також осіб, що збройно захищають суверенітет, територіальну цілісність та недоторканність України під час агресії Російської Федерації проти України, розпочатої в лютому 2014 року.

Відповідно до п. 2 резолютивної частини цього Рішення Конституційного Суду України приписи статті 2 Закону України „Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи“ від 8 липня 2011 року № 3668-VI зі змінами, визнані неконституційними, втрачають чинність через шість місяців із дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Таким чином, приписи статті 2 Закону України „Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи“ від 8 липня 2011 року № 3668-VI зі змінами втратили чинність з 13 квітня 2023 року.

Таким чином, оцінюючи встановлені факти, суд дійшов висновку, що у спірних правовідносинах належать застосуванню норми ч. 7 ст. 43 Законі України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням рішення Конституційного Суду від 20.12.2016 № 7-рп/2016, яке має пряму дію, а тому відповідач допустив протиправні дії щодо обмеження позивачу розміру пенсії максимальним розміром з 01.02.2023 року, з 01.03.2023 року та 01.03.2024 року при здійснені перерахунку пенсії, а тому суд вважає, що вказані вимоги є правомірними та належать задоволенню шляхом визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо обмеження розміру пенсії позивача з 01.02.2023 року, з 01.03.2023 року та 01.03.2024 року максимальним розміром при здійсненні перерахунку пенсії з урахуванням проведеної індексації та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити з 01.02.2023 року, з 01.03.2023 року та 01.03.2024 року перерахунок та виплату пенсії позивача з урахуванням проведеної індексації без обмеження максимальним розміром, з урахуванням здійснених виплат.

Щодо позовних вимог - Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо застосування з 01.03.2023 року обмеження ОСОБА_1 розміру збільшення перерахунку пенсії, передбаченого пунктами 1-7 та 10, максимальним (граничним) розміром 1500 грн. постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 р. № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» та зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату пенсії за вислугу років позивачу з 01.03.2023 року, із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) у розмірі 1,197 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 р. № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» без обмеження розміру збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктами 1-7 та 10 цієї постанови, максимальним (граничним) розміром 1500 грн.; Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо застосування з 01.03 2024 року обмеження ОСОБА_1 розміру збільшення перерахунку пенсії максимальним (граничним) розміром 1500 грн., передбаченого пунктом 1 підпунктами 1-7 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 року №185 Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» та Зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату пенсії за вислугу років позивачу з 01.03.2024 року, із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) у розмірі 1,0796 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2024 р. № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» без обмеження розміру збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктами 1 та підпунктами 1-7 пункту 2 цієї постанови, максимальним (граничним) розміром 1500 грн., суд зазначає таке.

Відповідно до статті 64 Закону №2262-ХІІ, у разі якщо пенсії, призначені військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію згідно з цим Законом, та членам їх сімей у попередньому календарному році та до дати індексації пенсії включно у році, в якому проводиться індексація пенсій, не перераховувалися відповідно до частини четвертої статті 63 цього Закону, для забезпечення їх індексації проводиться перерахунок пенсій у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, із застосуванням коефіцієнта збільшення, що визначається відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Сума індексації враховується під час подальшого перерахунку пенсії відповідно до статті 63 цього Закону.

Суд встановив, що 24.02.2023 прийнято Постанову Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» № 168, відповідно до п.1 якої з 1 березня 2023 року перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. № 124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році», проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,197.

Згідно з пункту 2 зазначеної постанови з 1 березня 2023 року розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) з урахуванням розміру підвищення пенсій відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 року № 118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році», військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за зазначеним Законом (крім військовослужбовців строкової служби), та членам їх сімей і строк призначення яких до 31 грудня 2022 року включно, підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 1 цієї постанови, з урахуванням положень, передбачених пунктом 10 цієї постанови, у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом.

Пунктом 10 цієї постанови установлено, що: у разі коли розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктами 1-7 цієї постанови, не досягає 100 гривень, встановлюється щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії; розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктами 1-7 цієї постанови, не може перевищувати 1500 гривень.

Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» від 23.02.2024 року № 185 установлено, що з 1 березня 2024 р. перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. № 124 “Питання проведення індексації пенсій у 2019 році” (Офіційний вісник України, 2019 р., № 19, ст. 663), проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,0796.

Згідно з пп. 1 п. 2 цієї постанови, установлено, що з 1 березня 2024 р.: 1) розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) з урахуванням розміру підвищення пенсій відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 р. № 118 “Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 18, ст. 968) та пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 р. № 168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році” (Офіційний вісник України, 2023 р., № 26, ст. 1475) військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за зазначеним Законом (крім військовослужбовців строкової служби), та членам їх сімей і строк призначення яких до 31 грудня 2023 р. включно, підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 1 цієї постанови, з урахуванням положень, передбачених пунктом 3 цієї постанови, у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом.

Відповідно до п. 3 Постанови КМУ № 185 установлено, що: розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктом 1 та підпунктами 1-7 пункту 2 цієї постанови, не може перевищувати 1500 гривень.

Як свідчать матеріали справи, відповідачем з 01.03.2023 підвищено позивачу пенсію на коефіцієнт збільшення згідно з постанов Кабінету Міністрів України №118 від 16.02.2022 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» та №168 від 24.02.2023 «Про індексацію страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році», та з 01.03.2024 підвищено пенсію на коефіцієнт збільшення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» від 23.02.2024 року № 185. У зв'язку з тим, що розмір збільшення перевищував 1500 грн, пенсійним органом нараховано індексацію за 2023 рік у розмірі 1500 грн, за 2024 рік - 1500 грн.

Доводи позивача на обґрунтування позовних вимог зводяться до пов'язання обмеження розміру індексації у 2023 та 2024 роках з обмеженням максимального розміру пенсії в цілому, однак, такий підхід є помилковим, оскільки максимальний рівень індексації 1500 грн закріплено Постановою КМУ № 168 та Постановою КМУ № 185, та із приписів ст. 64 Закону № 2262-ХІІ доводиться, що саме на Кабінет Міністрів України покладено повноваження щодо визначення порядку проведення індексації.

Разом з цим питання розміру всієї пенсії регулюється ст. 43 Закону №2262-ХІІ, дія якої не поширюється на порядок індексації пенсії.

Посилання позивача на порушення його права на належний рівень пенсійного забезпечення та, як наслідок, приводить до додаткового обмеження максимального розміру пенсії є хибними, оскільки, відповідно до ст. 1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Як вже було зазначено, Законом № 2262-ХІІ покладено повноваження щодо визначення порядку проведення індексації пенсій призначених цим законом на Кабінет Міністрів України.

Постанови КМУ від 23.02.2023 року № 168 та від 23.02.2024 року № 185 містять імперативну вимогу щодо граничної межі розміру збільшення, яка дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

З наведених підстав, суд доходить висновку, що позовні вимоги в цій частині є безпідставними та не належать задоволенню.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з ч.1 ст.6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Відповідно до ч.1,3 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Таким чином, оцінюючи встановлені факти, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належать задоволенню частково.

З урахуванням того, що позовні вимоги задоволено частково, судовий збір підлягає поверненню з боку Головного управління на користь позивача пропорційно задоволеним позовним вимогам в розмірі 2422, 40 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 246, 255,295,297 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ 42098368, місце знаходження: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16) про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити дії,- задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ 42098368, місце знаходження: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16) щодо виплати ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) нарахованої пенсії з 29.12.2017 року із застосуванням обмеження максимального розміру.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ 42098368, місце знаходження: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16) з 29.12.2017 року перерахувати та виплатити ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) пенсію, з розрахунку 70% від розміру грошового забезпечення, без обмеження максимального розміру пенсії, з урахуванням проведених виплат.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ 42098368, місце знаходження: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16) щодо обмеження розміру пенсії ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) з 01.02.2023 року, з 01.03.2023 року та 01.03.2024 року максимальним розміром при здійсненні перерахунку пенсії з урахуванням проведеної індексації.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ 42098368, місце знаходження: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16) здійснити з 01.02.2023 року, з 01.03.2023 року та 01.03.2024 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) з урахуванням проведеної індексації без обмеження максимальним розміром, з урахуванням здійснених виплат.

В іншій частині позовних вимог, - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДРПОУ 42098368, місце знаходження: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16) на користь ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) сплачений судовий збір в розмірі 2422,40 грн (дві тисячі чотириста двадцять дві гривні 40 копійок).

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст. ст. 295,297 КАС України, з урахуванням п.п.15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Суддя Л.Р. Юхтенко