02 серпня 2024 р. Справа № 520/1893/24
Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
Головуючого судді: Жигилія С.П.,
Суддів: Перцової Т.С. , Русанової В.Б. ,
розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 06.03.2024 (суддя Білова О.В.; м. Харків) по справі № 520/1893/24
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області
про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 (надалі також - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (надалі також - відповідач, ГУПФУ в Харківській області), в якому просив суд:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Харківській області щодо неврахування додаткової вислуги років ОСОБА_1 від часу призову на військову службу за призовом під час мобілізації до дня фактичного звільнення;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Харківській області врахувати додаткову вислугу років ОСОБА_1 від часу призову на військову службу за призовом під час мобілізації до дня фактичного звільнення в пільговому обчисленні 02 роки 02 місяці 08 днів;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Харківській області з 01.01.2024 року перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію за вислугу років у розмірі 67% грошового забезпечення, з урахуванням раніше виплачених сум.
В обґрунтування позовної заяви позивач вказує на те, що перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Харківській області та отримує пенсію відповідно до Закону України № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у розмірі 61 % від сум грошового забезпечення. У період з 24.02.2022 по 27.03.2023 позивач був мобілізований на військову службу під час мобілізації на особливий період. Згідно з витягом із наказу про звільнення від 27.03.2023 №86 вислуга років разом із пільговою становить 2 роки 02 місяці 08 днів. Позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з урахуванням додаткової вислуги років, однак листом від 04.01.2024 отримав відмову, обґрунтовану тим, що питання розрахунку вислуги років не входить до компетенції органів Пенсійного фонду України. Позивач не згоден з отриманою відмовою, вважає, що його пенсія має бути визначена відповідачем у розмірі 67% грошового забезпечення (50 % за 20 повних років плюс 3 % за повний рік вислуги років у пільговому обчисленні).
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 06 березня 2024 року адміністративний позов ОСОБА_1 - залишено без задоволення.
Позивач не погодився з рішенням суду першої інстанції та подав апеляційну скаргу в якій, посилаючись на його ухвалення з порушенням судом норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить суд апеляційної інстанції скасувати рішення Харківського окружного адміністративного суду від 06 березня 2024 року та ухвалити нове судове рішення, яким позовні вимоги задовольнити повністю.
Обґрунтовуючи вимоги апеляційної скарги позивач зазначає, що відповідно до положень чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини, до вислуги років ОСОБА_1 має бути включена додаткова вислуга років від часу призову його на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. Відповідно до витягу з наказу командира військової частини від 11.08.2023 №223, вислуга років позивача в ЗСУ становить у пільговому обчисленні 2 роки 02 місяці 08 днів. Таким чином, з урахуванням пільгових та календарних умов обчислення вислуги років для призначення пенсії, вислуга років позивача за час проходження військової служби під час мобілізації у Збройних Силах України становить загалом 02 роки 02 місяців 08 днів. Тобто, кількість повних років - 24 роки враховуючи попередню вислугу років. З цих підстав позивач вважає, що відповідач у спірних правовідносинах допустив протиправну бездіяльність внаслідок неврахування додаткової вислуги років ОСОБА_1 від часу призову на військову службу за призовом під час мобілізації до дня фактичного звільнення.
Відповідач не реалізував своє процесуальне право подання відзиву на апеляційну скаргу. Відповідно до ч. 4 ст. 304 КАС України, відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.
Враховуючи подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, яке ухвалене в порядку спрощеного позовного провадження, справа розглядається в порядку письмового провадження, відповідно до приписів п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України, за наявними у ній матеріалами.
Відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши, в межах апеляційної скарги, рішення суду першої інстанції та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційну скаргу належить задовольнити, з таких підстав.
Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Харківській області та з 30.12.2005 отримує пенсію відповідно до Закону України № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у розмірі 61 % від сум грошового забезпечення, вислуга років 22 роки.
У період з 24.02.2022 по 27.03.2023 позивач проходив військову службу по мобілізації на особливий період.
Наказом командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) від 27.03.2023 № 86 солдата ОСОБА_1 , стрільця стрілецького відділення стрілецького взводу стрілецької роти військової частини НОМЕР_1 звільнено з військової служби відповідно до підпункту “б" пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу" (за віком - у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі), з 28 березня 2023 року виключено зі списків особового складу та знято зі всіх видів забезпечення.
Згідно з витягом із наказу про звільнення від 27.03.2023 №86 вислуга років позивача у ЗСУ становить: календарна - 01 рік 01 місяць 04 дні; пільгова - 2 роки 02 місяці 08 днів.
11.12.2023 позивач звернувся до відповідача із заявою щодо перерахунку пенсії з урахуванням додаткової вислуги років.
Відповідач листом від 04.01.2024 № 371-42017/М-02/8-2000/24 відмовив позивачу у проведенні перерахунку, посилаючись на те, що у зв'язку із проходженням військової служби та після звільнення зі служби позивачу має бути призначено пенсію на підставі оновлених документів: атестату, розрахунку вислуги років та довідки про грошове забезпечення. Питання розрахунку вислуги років не входить до компетенції органів Пенсійного фонду України. Відповідно до пункту 2 Розділу 1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, відповідно до Закону, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 02.03.2023 року за № 10-1, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.04.2023 року № 572/39628, (далі - Порядок № 10-1) заява про призначення пенсії за вислугу років, по інвалідності подається військовослужбовцем, звільненим зі служби, до органу, що призначає пенсію, через уповноважений орган (структурний підрозділ), який здійснює підготовку документів, необхідних для призначення пенсій.
Враховуючи зазначене вище, відповідачем рекомендовано позивачу звернутись до уповноваженого структурного підрозділу Міністерства оборони України для надання документів щодо призначення пенсії з врахуванням періоду служби в лавах ЗСУ.
Не погоджуючись з вказаною відмовою, вважаючи, що додаткова вислуга років під часу призову на військову службу за призовом під час мобілізації до дня фактичного звільнення має бути зарахована у пільговому обчисленні, вказаному у наказі про його звільнення з військової служби, та розмір пенсії позивача має скласти 67% грошового забезпечення (50 % за 20 повних років плюс 3 % за повний рік вислуги років у пільговому обчисленні), позивач звернувся до суду з цим позовом.
Залишаючи позов без задоволення суд першої інстанції виходив з того, що розрахунок вислуги років є компетенцією уповноваженого органу Міністерства оборони України та не входить до компетенції органів Пенсійного фонду України, відносно позивача має бути здійснений уповноваженим органом, який здійснює підготовку документів необхідних для призначення пенсій, за останнім місцем служби.
Наданий позивачем наказ про звільнення з військової служби не є належним документом, який містить обґрунтований розрахунок додаткової вислуги років позивача для перерахунку його пенсії відповідно до Порядку № 393.
З цих підстав суд першої інстанції дійшов висновку, що відповідачем не були порушені права позивача при наданні відповіді від 04.01.2024.
Надаючи правову оцінку обставинам справи та висновкам суду першої інстанції, враховуючи межі перегляду, передбачені ст. 308 КАС України, апеляційний суд зазначає таке.
Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на службі в органах внутрішніх справ та військовослужбовців, є зокрема Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 р. № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262).
Відповідно до частин 3, 4 статті 2 Закону № 2262-ХІІ пенсіонерам із числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за цим Законом, у разі призову їх на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийняття за контрактом на військову службу чи службу цивільного захисту, в тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, служби цивільного захисту, до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, органів та підрозділів цивільного захисту під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення виплата пенсій не припиняється. Після звільнення із служби таких осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу призову їх на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або повторного прийняття їх на службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, служби цивільного захисту до дня фактичного звільнення. Якщо новий розмір пенсії цих осіб буде меншим за розмір, який вони отримували до призову або повторного прийняття їх на службу, виплата їм пенсій здійснюється у розмірі, який вони отримували до призову або прийняття на службу в особливий період.
Зазначений у частині третій цієї статті порядок збереження, нарахування та виплати пенсій поширюється на пенсіонерів з числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за цим Законом, прийнятих на службу на посади поліцейських до підрозділів поліції особливого призначення.
Згідно частинами 1, 2 статті 63 Закону №2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців (частина друга статті 51 Закону).
Аналіз вказаних норм дає підстави вважати, що пенсіонерам, яким призначена пенсія на підставі Закону та які були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийняття на військову службу за контрактом до Збройних Сил України, мають право на перерахунок пенсійного забезпечення з урахуванням додаткової вислуги років від часу такого призову на військову службу до дня фактичного звільнення.
Згідно зі статтею 17-1 Закону № 2262-ХІІ порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393 Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб (далі - Порядок № 393), установлено, що для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", "ж" і "з" статті 1-2 такого Закону, до вислуги років зараховуються, зокрема, військова служба в Збройних Силах, Державній прикордонній службі, Національній гвардії, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України, внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ та інших військових формуваннях, створених Верховною Радою України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації, Державній спеціальній службі транспорту.
Разом з тим, пунктом 3 Постанови № 393 передбачено, що до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується: а) на пільгових умовах один місяць служби за три місяці, зокрема, участь у бойових діях у воєнний час; час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції; період проходження служби у військовому резерві під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів; час проходження служби, протягом якого особа брала участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів; час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції; б) один місяць служби за два місяці: у з'єднаннях, частинах і підрозділах, що беруть участь у підтриманні режиму надзвичайного стану; на льотній роботі у реактивній та турбогвинтовій авіації - на умовах, що визначаються відповідно Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ та Адміністрацією Державної прикордонної служби України; на атомних підводних крейсерах, атомних підводних човнах, дизельних підводних човнах, обладнаних допоміжними атомними енергетичними установками, і підводних човнах із спеціальними енергетичними установками - за умовами, що визначаються Міністерством оборони, Службою зовнішньої розвідки, Центральним управлінням Служби безпеки України; на посадах водолазів, які виконують роботу в умовах тривалого перебування під підвищеним тиском під водою або у барокамерах, на умовах, що визначаються відповідно Міністерством оборони, Службою зовнішньої розвідки, Міністерством транспорту та зв'язку і Адміністрацією Державної прикордонної служби України; час служби у лепрозорних і протичумних відділеннях військових госпіталів, у відділеннях військових госпіталів по лікуванню осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, у відділеннях анестезіології та реанімації військових госпіталів, у судово-медичних установах і патологоанатомічних лабораторіях; таємно; час проходження служби особами рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби в закладах охорони здоров'я, призначених для тримання і лікування інфекційних хворих засуджених та надання психіатричної допомоги, за переліком посад і в порядку, затверджуваних Міністерством юстиції.
Аналіз наведених вище норм права свідчить про те, що до вислуги років ОСОБА_1 має бути включена додаткова вислуга років від часу призову його на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період до дня фактичного звільнення.
Матеріали справи свідчать, що у зв'язку з призовом на військову службу в особливий період під час мобілізації та її проходженням у військовій частині НОМЕР_1 позивач збільшив свою вислугу років, яка, згідно наказу командира військової частини НОМЕР_1 від 27.03.2023 № 86 складає: календарна - 01 р. 01 м. 04 д, пільгова - 02 р. 02 м. 08 д. (а.с. 15), що визнається позивачем. При цьому з урахуванням пункту 3 Порядку № 393 до вислуги років саме для визначення розміру пенсії зараховується вислуга визначена на пільгових умовах.
Станом на день призначення позивачу пенсії така вислуга років становила 22 роки. Розмір пенсії позивача призначений виходячи з 61 % сум грошового забезпечення (виходячи з розрахунку 55 % за 20 повних років + 3 % за повний рік вислуги років х 2 роки).
Отже, загальна вислуга років ОСОБА_1 з урахуванням додаткової вислуги років наразі складає 24 повних роки.
Відповідач такі обставини не взяв до уваги, а тому колегія суддів доходить висновку про наявність підстав для задоволення вимог позивача щодо визнання протиправною бездіяльності ГКПФУ в Харківській області щодо неврахування додаткової вислуги років позивачу від часу призову на військову службу за призовом під час мобілізації до дня фактичного звільнення в пільговому обчисленні 02 рок 02 місяці 08 днів.
Відповідно до пункту "а" частини 1 статті 13 Закону № 2262-ХІІ пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я, особам, звільненим зі служби в поліції на підставі пунктів 2, 3 частини першої статті 77 Закону України "Про Національну поліцію", звільненим зі служби у Службі судової охорони та звільненим зі служби у Національному антикорупційному бюро України за віком чи через хворобу, звільненим зі служби в органах та підрозділах цивільного захисту за віком чи за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.
Враховуючи вище встановлені обставини, розмір пенсії позивача повинен складати 67 % грошового забезпечення (61% за 22 роки вислуги + 6 % за 2 повних роки додаткової вислуги від часу призову позивача на військову службу за призовом під час мобілізації або 55 % за 20 повних років + 3 % за повний рік вислуги років х 4 роки).
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює також Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1(далі - Порядок № 3-1).
Відповідно до пункту 23 Порядку № 3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону №2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Отже, перерахунок пенсії позивача має бути проведено на підставі його заяви та додаткових документів, про що зазначено у статті 63 Закону № 2262-ХІІ, при цьому перелік додаткових документів є законодавчо встановленим.
Посилання відповідача, з якими помилково погодився суд першої інстанції, щодо відсутності у ГУПФУ в Харківській області повноважень розрахунку вислуги років та визначення розміру грошового забезпечення військовослужбовців чи окремих його складових для обчислення пенсії є безпідставними, адже у розглядуваному випадку пенсія позивачу вже призначена і він звернувся до органу ПФУ за визначених законодавством підстав для проведення перерахунку вже існуючої пенсії.
Визначаючись щодо періоду, з якого позивачу має бути проведений перерахунок пенсії, колегія суддів зазначає, що відповідно до частини другої статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Враховуючи, що із заявою про перерахунок пенсії разом з додатковими документами для такого перерахунку позивач звернувся до відповідача 11.12.2023, то наявні правові підставі для здійснення перерахунку пенсії за вислугу у розмірі 67 % грошового забезпечення з 01.01.2024 (першого числа наступного місяця за днем подання заяви з необхідними документами для перерахунку пенсії).
З огляду на встановлені у справі обставини, колегія суддів дійшла висновку, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 315 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення.
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 317 КАС України, підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
Беручи до уваги вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню з прийняттям постанови про задоволення позову.
Керуючись ст.ст. 229, 241, 243, 250, 308, 310, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 327-329 Кодексу адміністративного судочинства України суд
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити.
Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 06.03.2024 по справі № 520/1893/24 - скасувати.
Ухвалити постанову, якою позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2, м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Харківській області щодо неврахування додаткової вислуги років ОСОБА_1 від часу призову на військову службу за призовом під час мобілізації до дня фактичного звільнення.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Харківській області врахувати додаткову вислугу років ОСОБА_1 від часу призову на військову службу за призовом під час мобілізації до дня фактичного звільнення в пільговому обчисленні 02 роки 02 місяці 08 днів.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Харківській області з 01.01.2024 року перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію за вислугу років у розмірі 67% грошового забезпечення, з урахуванням раніше виплачених сум.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.
Головуючий суддя С.П. Жигилій
Судді Т.С. Перцова В.Б. Русанова