Рішення від 02.08.2024 по справі 420/13087/24

Справа № 420/13087/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 серпня 2024 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Скупінської О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду 26.04.2024 надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якій позивач просить суд:

1. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо не врахування довідки від №2381 від 14.08.2023 про складові заробітної плати для призначення пенсії за віком, особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах , віднесених до категорій посад віднесених державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби та довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) виданої Подільською міською радою Подільського району Одеської області при нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 пенсії державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-ХІІ на підставі п. 10 розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII, з 05.02.2024.

2. Зобов'язати Головне управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області врахувати довідку від №2381 від 14.08.2023 про складові заробітної плати для призначення пенсії за віком, особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах , віднесених до категорій посад віднесених державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби та довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) виданої Подільською міською радою Подільського району Одеської області при нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 пенсії державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ на підставі п. 10 розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII, з 05.02.2024.

Позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовує тим, що перебувала на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримувала пенсію, призначену відповідно до Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 15 грудня 2023 року по справі 420/27903/23, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області призначити ОСОБА_1 з 30.08.2023 пенсію за віком відповідно до пункту 10 розділу ХІ Закону України від 10.12.2015 № 889-VIII «Про державну службу», статті 37 Закону України від 16.12.1993 №3723-XII «Про державну службу» та виплатити ОСОБА_1 відповідну різницю між призначеною та фактично виплаченою пенсією; відмовлено в задоволенні позову в частині зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області призначити пенсію з урахуванням довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від №2381 від 14.08.2023 у зв'язку з передчасністю позовних вимог. 30.01.2024 позивачем подано заяву про зарахування довідки при нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 пенсії державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ на підставі п. 10 розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII, з 05.02.2024. Однак, листом відповідача від 13.02.2024 відмовлено у здійсненні перерахунку, оскільки рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 15 грудня 2023 року по справі 420/27903/23 відмовлено в задоволенні позову в частині зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області призначити пенсію з урахуванням довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від №2381 від 14.08.2023.

Ухвалою судді від 01.05.2024 прийнято до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 , відкрито провадження у адміністративній справі, визначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.

17.05.2024 до суду надійшов (вх..№ЕС/20211/24) відзив Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області з проханням відмовити у задоволенні позову. Позивач 17.11.1946 року народження, перебуває на обліку в Головному управлінні та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII. 06.09.2023 на адресу Головного управління надійшла заява позивача від 30.08.2023 з копією довідки від 14.08.2023 №2381 про складові заробітної плати виданою Подільською міською радою Одеської області. Листом Головного управління №27190-27328/П-02/8-1500/23 від 19.09.2023 надано відповідь на звернення позивача, в якій було надано роз'яснення стосовно порушеного питання у зверненні. На виконання рішення суду №420/27903/23 позивача переведено на пенсію відповідно до Закону України від 16.12.1993 №3723-ХІІ. Однак 31.01.2024 вх. №3346/11-1500-24 позивач знову звертається до Головного управління із заявою у довільній формі та надає повторно копію довідки від 14.08.2023 № 2381 про складові заробітної плати виданою Подільською міською радою Одеської області. Листом Головного управління № 4906-3346/П-02/8-1500/24 від 13.02.2024 надано відповідь на звернення позивача, в якій роз'яснено про те, що пунктом 4-7 розділу XV Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що з 01.10.2017 особам, пенсії яким призначені, зокрема, відповідно до Закону №2493-ІІІ, розмір яких з урахуванням перерахунку, передбаченого пунктом 4-3 цього розділу, розрахований за нормами Закону № 1058-IV, буде більший, проводиться автоматичне, без їхнього звернення, переведення пенсії на умовах, передбачених Законом №1058-IV, за матеріалами пенсійних справ. Оскільки пенсії призначені за Законом України «Про службу в органах самоврядування» від 07.06.2001 №2493-ІІ з травня 2016 року не перераховуються, для перерахунку пенсії з урахуванням довідки від 14.08.2023 №2381 законних підстав не має. Крім того, у рішенні суду 420/27903/23 відсутнє зобов'язання врахувати надану позивачем до заяви довідку про заробітну плату. Відповідно до п. 5 Порядку Nє 622 форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсі державним службовцям; затверджується правління Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики. Така форма довідки про заробітну плату визначена постановою правління Пенсійної фонду України «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям» № 1-3 від 17.01.2017, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08.02.2017 №180/30048. З урахуванням наведених норм права, обчислення пенсії державного службові можливе виключно за наявності довідки про заробітну плату у формі, що передбачена Постановою №1-3. За відсутності такої довідки, обчислення розміру пенсії неможливе.

Розглянувши матеріали справи, всебічно та повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд дійшов до наступного.

ОСОБА_1 19.11.2001 перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримувала пенсію за віком, обчислену відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

З 01.10.2017 ОСОБА_1 було переведено автоматично на пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

14.08.2023 виконавчий комітет Подільської міської ради Подільського району Одеської області надав ОСОБА_1 оновлену довідку №2381 про складові заробітної плати за відповідною (прирівняною) посадою станом на 23 грудня 2022 року для перерахунку пенсії, як посадовій особі, прирівняній до посад державних службовців, згідно рішення Конституційного суду №3-р/2022 від 23.12.2022.

Посадовий оклад - 7000,00 грн;

Ранг 8 - 550,00 грн;

Вислуга 40% - 3020,00 грн;

Надбавка 50% - 5285,00 грн;

Премія 80% - 12684,00 грн;

Загальна сума: 28539,00 грн (а.с.23).

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 15.12.2023 у справі № 420/27903/23 позовну заяву ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови ОСОБА_1 у переведенні та перерахунку пенсії відповідно до Закону України від 16.12.1993 № 3723-ХІІ «Про державну службу». Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 з 30.08.2023 пенсії державного службовця за віком відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 №3723-ХІІ «Про державну службу».

При цьому, вказаним рішенням суду №420/27903/23 у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 щодо здійснення нарахування і виплати з 30.08.2023 пенсії державного службовця за віком відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 №3723-ХІІ «Про державну службу» саме з урахуванням довідки про складові заробітної плати №2381 від 14.08.2023, було відмовлено через їх передчасність.

30.01.2024 ОСОБА_1 звернулась з заявою до відповідача в якій просила врахувати довідку 14.08.2023 №2381, що видала Подільська міська рада Одеської області при нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 пенсії державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-XII на підставі п. 10 розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII, з 01.12.2023 p (а.с.17).

У відповідь Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області надало лист №4906-3346/П-02/8-1500/24 в якому зазначило, що пунктом 4-7 розділу XV Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що з 01.10.2017 особам, пенсії яким призначені, зокрема, відповідно до Закону №2493-ІІІ, розмір яких з урахуванням перерахунку, передбаченого пунктом 4-3 цього розділу, розрахований за нормами Закону № 1058-IV, буде більший, проводиться автоматичне, без їхнього звернення, переведення пенсії на умовах, передбачених Законом №1058-IV, за матеріалами пенсійних справ. Оскільки пенсії призначені за Законом України «Про службу в органах самоврядування» з травня 2016 року не перераховуються, для перерахунку пенсії з урахуванням долученої довідки до звернення довідкою законних підстав не має (а.с.18).

Не погоджуючись із такими діями відповідача щодо не врахування довідки від No2381 від 14.08.2023 про складові заробітної плати для призначення пенсії за віком, особі , яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад віднесених державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби та довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) виданої Подільською міською радою Подільського району Одеської області рішенням про відмову у перерахунку та переході на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», позивач звернулася до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

01.05.2016 набув чинності Закон України від 10.12.2015 №889-VIII «Про державну службу» (далі - Закон №889-VIII), частиною другою Прикінцевих та перехідних положень якого визнано такими, що втратили чинність, зокрема, Закон №3723-ХІІ, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Таким чином законодавець визначив певні умови, за дотримання яких у осіб зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону 3723-ХІІ.

Так, відповідно до пункту 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону 3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону 3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Згідно з пунктом 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону 3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону 3723-ХІІ в порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Тобто Прикінцевими та перехідними положеннями Закону № 889-VIII передбачено, що за наявності у особи станом на 01.05.2016 певного стажу держслужби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років стажу держслужби незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на держслужбі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ, але за певної додаткової умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Відповідно до частини першої статті 37 Закону 3723-ХІІ на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статті 26 Закону №1058-IV, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини першої статті 28 Закону №1058-IV, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом пункту 4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 (далі - Порядок №622), пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до пункту 5 Порядку №622 форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

Постановою №1-3 затверджено форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям, а саме:

форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років);

форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією);

форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Судом встановлено, що для проведення розрахунку та підтвердження розміру заробітної плати, в порядку п.5 Порядку № 662 та постанови Правління Пенсійного фонду України №1-1 від 17.01.2017 позивачем - ОСОБА_2 , надано довідку №2381 від 14.08.2023 (а.с.23).

Таким чином, Постановою правління Пенсійного фонду України від 17 січня 2017 року №1-3 «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям» затверджено, зокрема, форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, яка є додатком до постанова №1-3, відповідно до якої у довідці зазначаються такі складові: середні розміри надбавок, премій та інших виплат за ___ року* (*Не раніше травня 2016 року), що передує місяцю звернення за призначенням пенсії ** (**Виплати (надбавки, місячні премії) зазначаються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії. Матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, зазначаються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді, виходячи із середнього розміру таких виплат у місяці, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, визначеного з урахуванням кількості відповідних (прирівняних) посад): надбавка за інтенсивність праці; надбавка за виконання особливо важливої роботи; надбавка за роботу з відомостями, що становлять державну таємницю; виплати за додаткове навантаження; премія місячна; інші виплати (матеріальна допомога, премії, нараховані за період, що перевищує календарний місяць) в частині, що відповідає календарному місяцю.

На думку ОСОБА_1 , надана нею довідка №2381 від 14.08.2023 повністю відповідає формі Довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, яка встановлена Порядком №622 та затверджена Постановою №1-3.

Проте, такі доводи позивача суд вважає помилковими, оскільки довідка виконкому Подільської міської ради №2381 від 14.08.2023 не містить відомостей щодо нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на всі види оплати праці, що зазначені в довідці. В той же час, такі відомості щодо сплаченого єдиного внеску є обов'язковими при складанні відповідної довідки.

Стаття 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема, до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Аналізуючи вищенаведене, суд зазначає, що отримані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, включаються до складу заробітної плати державного службовця та враховуються при обчисленні розміру його пенсії.

Крім того, в довідці позивача №2381 від 14.08.2023 зазначено, що вона видана про складові заробітної плати за прирівняною посадою станом на 23.12.2022, в той час як з заявою про призначення пенсії згідно з Законом України «Про Державну службу» та з заявою про надання їй довідку ОСОБА_1 звернулась в серпні 2023 року. Також, вказана довідка не містить відомостей про стаж роботи який зараховано до періоду державної служби.

Більш того, суд акцентує увагу ОСОБА_1 на тому, що надана нею довідка №2381 від 14.08.2023 за змістом є довідкою про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), а не довідкою про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Вище судом зазначалось, що Постановою №1-3 затверджено три форми довідок і всі вони є різними за змістом та підставами їх складання і надання пенсійному органу.

Аналіз змісту довідки виконкому Подільської міської ради №2381 від 14.08.2023 дає підстави для висновку, що вона не відповідає вимогам Порядку №622 та не є документом, який підтверджує нарахований заробіток позивача під час роботи у органах місцевого самоврядування, стаж роботи в якій зарахований до періоду державної служби, а тому не підлягає врахуванню відповідачем для визначення розміру пенсії позивача.

По суті, заявленими вимогами ОСОБА_1 просить суд однією довідкою підмінити іншу довідку, необхідність якої передбачена Урядом та зобов'язати пенсійний орган врахувати її під час перерахунку.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Аналіз цієї норми дає змогу дійти висновку, що діяльність органів державної влади здійснюється у відповідності до спеціально-дозвільного типу правового регулювання, яке побудовано на основі принципу «заборонено все, крім дозволеного законом; дозволено лише те, що прямо передбачено законом». Застосування такого принципу суттєво обмежує цих суб'єктів у виборі варіантів чи моделі своєї поведінки, а також забезпечує використання ними владних повноважень виключно в межах закону і тим самим істотно обмежує можливі зловживання з боку держави та її органів.

Вчинення ж державним органом чи його посадовою особою дій у межах компетенції, але непередбаченим способом, у непередбаченій законом формі або з виходом за межі компетенції є підставою для визнання таких дій та правових актів, прийнятих у процесі їх здійснення, неправомірними.

З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є необґрунтованими, а тому не можуть бути задоволені судом.

Відповідно до приписів ст.139 КАС України, підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись ст.ст. 2, 7, 9, 77, 139, 241-246, 250, 255, 263, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Учасники справи:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 );

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83, код ЄДРПОУ 20987385).

Суддя Олена СКУПІНСЬКА

.