Постанова від 04.06.2010 по справі 2а-6170/09/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Львів

04 червня 2010 р. р. № 2а-6170/09/1370

ГО "Комітет підтримки студентського самоврядування"

до Управління у справах сімїі молоді ЛОДА

про про визнання протиправними дій ,

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Карп'як О.О.,

при секретарі судового засідання Занов'як О.П.,

за участю сторін:

від позивача -Тарасенко Л.Л. (довіреність від 04.09.2009 року)

від відповідача -не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Молодіжної громадської організації «Комітет підтримки студентського самоврядування»до Управління у справах сім'ї і молоді Львівської обласної державної адміністрації про визнання неправомірним ненадання інформації та зобов'язання надати запитувану інформацію,-

ВСТАНОВИВ:

Молодіжна громадська організація «Комітет підтримки студентського самоврядування»звернулась до суду з адміністративним позовом до Управління у справах сім'ї і молоді Львівської обласної державної адміністрації про визнання неправомірним ненадання інформації Управлінням у справах сім'ї і молоді Львівської обласної державної адміністрації на інформаційні запити №46/05і та №50/05і від 13.05.2009 року, №62/05і від 22.05.2009 року, №79/05і та №84/05і від 29.05.2009 року, що подавались Громадською організацією «Комітет підтримки студентського самоврядування»та зобов'язати Управління у справах сім'ї і молоді Львівської обласної державної адміністрації надати запитувану інформацію.

Ухвалою від 09.11.2009 року відкрито провадження у справі.

Позивач позовні вимоги мотивує тим, що ними на адресу відповідача направлялись інформаційні запити №46/05і та №50/05і від 13.05.2009 року, №62/05і від 22.05.2009 року, №79/05і та №84/05і від 29.05.2009 року, що підтверджується квитанціями з відділень поштового зв'язку. Жодної відповіді на вказані запити позивач не одержував, що є порушенням ст. 33 Закону України «Про інформацію», ст.37 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», ст. 20 Закону України «Про об'єднання громадян».

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, просить позов задоволити.

Відповідач явки повноважного представника в судове засідання не забезпечив, причин неявки не повідомив, заперечень на позов не подав, хоч був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №8420 та № 2612875.

Ухвалою від 07.05.2010 року зобов'язано відповідача до 04.06.2010 року подати суду інформацію про отримання ними інформаційних запитів Громадської організації «Комітет підтримки студентського самоврядування»№62/05і від 22.05.2009 року, №50/05і від 12.05.2009 року, №46/05і від 12.05.209 року, №79/05і від 29.05.2009 року, №84/05і від 29.05.209 року; відповіді на вказані запити, а також докази про реєстрацію -довідку з ЄДРПОУ.

Однак відповідач вимог суду не виконав, доказів на вимогу суду не подав.

З огляду на вищенаведені обставини, в порядку ст.71 КАС України, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Повний текст постанови виготовлений і підписаний 09 червня 2010 року.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, безпосередньо та об'єктивно дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, давши їм оцінку, суд встановив наступне.

Молодіжна громадська організація «Комітет підтримки студентського самоврядування»зареєстрована Виконавчим комітетом Львівської міської ради 27.01.2006 року, присвоєно код 34028940, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи, копія якого є в матеріалах справи.

13.05.2009 року позивачем на адресу Управління у справах сім'ї і молоді Львівської обласної державної адміністрації скеровано запити №46/05і та №50/05і, про що свідчать квитанції з відділень поштового зв'язку, копії яких є в матеріалах справи. Згідно запиту №№46/05і позивач просить надати письмову інформацію про: склад комісії яка ухвалювала (ухвалює) рішення щодо фінансування проектів для сімей, дітей та молоді на 2009 рік: прізвище, ім'я та по батькові залучених фахівців та їхні посади, які вони обіймають в органах влади, організаціях, їхній досвід у сфері реалізації молодіжної політики та громадському секторі.

Згідно запиту №50/05і позивач просить надати письмову інформацію про: фактичне фінансування та проведення заходів молодіжних громадських організацій, яке було здійснене управлінням за 2007 рік, а саме: назви молодіжних громадських організацій, назви заходів молодіжних громадських організацій, результати заходів та суми фінансування від Управління на реалізацію цих заходів; яка загальна кількість фактично фінансованих та проведених заходів молодіжних громадських організацій, яке було здійснене Управлінням за 2007 рік; фактичне фінансування та проведення заходів молодіжних громадських організацій, яке було здійснене управлінням за 2008 рік, а саме: назви молодіжних громадських організацій, назви заходів молодіжних громадських організацій, результати заходів і суми фінансування від Управління на реалізацію цих заходів; яка загальна кількість фактично фінансованих та проведених заходів молодіжних громадських організацій, яке було здійснене Управлінням за 2008 рік.

22.05.2009 року позивачем на адресу Управління у справах сім'ї і молоді Львівської обласної державної адміністрації скеровано запит №62/05і, про що свідчать квитанції з відділень поштового зв'язку, копії яких є в матеріалах справи.

Згідно запиту №62/05і позивач просить надати письмову інформацію про описовий та фінансовий звіт програм таких організацій, реалізованих за кошти обласного бюджету у 2009 році: Львівська округа НСО України ПЛАСТ; ЛКО В1 "О "Молодий Народний Рух", Спілка студентів та молодих науковців, Західноукраїнський центр "Жіночі перспективи", ЛО МГО "Горизонт", ЛО МГ() "Молоде майбутнє", ЛО МГО "Юнацтво", ЛОМО "Спадщина", ЛО МГО "Клуб творчої молоді".

29.05.2009 року позивачем на адресу Управління у справах сім'ї і молоді Львівської обласної державної адміністрації скеровано запити №79/05і та №84/05і, про що свідчать квитанції з відділень поштового зв'язку, копії яких є в матеріалах справи.

Згідно запиту №79/05і позивач просить надати письмову інформацію про кількість, назви проектів, заходів, суми фінансування заходів та програм, які реалізовувались поза оголошеним конкурсом проектів Львівською обласною державною адміністрацією для молодіжних громадських організацій у 2008 -2009 роках.

Згідно запиту №84/05і позивач просить надати письмову інформацію такого змісту: заплановані заходи, програми, проекти, які будуть проводитись за рахунок коштів обласного бюджету у червні та липні місяцях у Львівській області, а саме: назва заходу, організація (установа), яка буде виконувати захід, сума фінансування, мета та місце проведення заходу, контактні дані відповідальної організації (установи).

Відповідно до статті 32 Закону України «Про інформацію»від 02.10.1992, № 2657-XII із змінами і доповненнями, під запитом щодо надання письмової або усної інформації у цьому Законі розуміється звернення з вимогою надати письмову або усну інформацію про діяльність органів законодавчої, виконавчої та судової влади України, їх посадових осіб з окремих питань.

Відповідно до статті 33 Закону України «Про інформацію»від 02.10.1992, № 2657-XII із змінами і доповненнями, термін вивчення запиту на предмет можливості його задоволення не повинен перевищувати десяти календарних днів. Протягом вказаного терміну державна установа письмово доводить до відома запитувача, що його запит буде задоволено або що запитуваний документ не підлягає наданню для ознайомлення. Задоволення запиту здійснюється протягом місяця, якщо інше не передбачено законом. Аналогічний термін розгляду встановлюється і щодо запиту про надання письмової інформації.

Відповідно до статті 37 Закон України «Про місцеві державні адміністрації»від 09.04.1999, № 586-XIVіз змінами і доповненнями, місцеві державні адміністрації взаємодіють з політичними партіями, громадськими, релігійними організаціями, професійними спілками та їх об'єднаннями для забезпечення прав і свобод громадян, задоволення їх політичних, екологічних, соціальних, культурних та інших інтересів з урахуванням загальнодержавних і місцевих інтересів, сприяють виконанню статутних завдань та забезпечують додержання законних прав цих об'єднань громадян.

Відповідно до ст.20 Закону України «Про об'єднання громадян»від 16.06.1992, № 2460-XII із змінами і доповненнями, для здійснення цілей і завдань, визначених у статутних документах, зареєстровані об'єднання громадян користуються правом: представляти і захищати свої законні інтереси та законні інтереси своїх членів (учасників) у державних та громадських органах; одержувати від органів державної влади і управління та органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для реалізації своїх цілей і завдань.

Відповідно до ст. 35 Закону України «Про інформацію», відмову або відстрочку задоволення запиту може бути оскаржено. Оскарження відмови і відстрочки задоволення запиту щодо надання письмової інформації здійснюється в аналогічному порядку. У разі, коли запитувач звернувся до суду, обов'язок доводити законність відмови чи відстрочки задоволення запиту покладається на відповідача - державну установу. Якщо відмову або відстрочку визнано необґрунтованою, суд зобов'язує державну установу надати запитувачу змогу ознайомитися з офіційним документом. Необґрунтована відмова у наданні змоги для ознайомлення з офіційними документами або порушення визначеного терміну її надання без поважних причин тягнуть за собою дисциплінарну або іншу відповідальність посадових осіб державних установ у порядку, встановленому законами України.

Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2)з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4)безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь -якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Таким чином, суд, перевіривши обставини передбачені ч.3 ст.2 КАС України, вважає, що позовні вимоги є підставними та обґрунтованими; бездіяльність відповідача щодо ненадання інформації на інформаційні запити №46/05і та №50/05і від 13.05.2009 року, №62/05і від 22.05.2009 року, №79/05і та №84/05і від 29.05.2009 року, що подавались Громадською організацією «Комітет підтримки студентського самоврядування»є неправомірною, слід зобов'язати Управління у справах сім'ї і молоді Львівської обласної державної адміністрації надати запитувану інформацію.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, такі належить покласти на позивача.

Керуючись статтями 2, 69,70,71,79,86,94,159, 160,161,163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задоволити повністю.

2. Визнати неправомірним ненадання інформації Управлінням у справах сім»ї і молоді Львівської обласної державної адміністрації на інформаційні запити №46/05і та №50/05і від 13.05.2009 року, №62/05і від 22.05.2009 року, №79/05і та №84/05і від 29.05.2009 року, що подавались Громадською організацією «Комітет підтримки студентського самоврядування»та зобов'язати Управління у справах сім'ї і молоді Львівської обласної державної адміністрації надати запитувану інформацію.

3. Стягнути з Державного бюджету на користь Громадської організації «Комітет підтримки студентського самоврядування»(адреса: 79059, м. Львів, вул. Щурата, 9/16, код ЄДРПОУ 34028940) 03 (три) гривні 40 коп. судового збору.

Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову суду першої інстанції повністю або частково в порядку і строки встановлені ст. 186 КАС України.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження рішення та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Карп'як Оксана Орестівна