Постанова від 20.10.2010 по справі 2а-3760/10/0870

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 жовтня 2010 року < Текст > Справа № 2а-3760/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Артоуз О.О.

при секретарі судового засідання Гнідой А.В.

за участю прокурора - не з'явився; представника позивача - не з'явився.;

представника відповідача - не з'явився

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовною заявою: Прокурора Шевченківського району м. Запоріжжя

в інтересах держави в особі Територіального управління

Головної державної інспекції на автомобільному транспорті

у Запорізькій області

до: Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1

про: стягнення фінансових санкцій

ВСТАНОВИВ:

24 червня 2010 року Прокурор Шевченківського району м. Запоріжжя звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області із позовною заявою до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1 700 грн.

Ухвалою суду від 25.06.2010 відкрито провадження в адміністративній справі №2а-3760/10/0870, закінчено підготовче провадження та призначено справу до розгляду на 12.07.2010. У зв'язку з неявкою сторін розгляд справи відкладався до 09.07.2010. Ухвалою суду від 09.07.2010 провадження по справі було зупинено до терміну встановлено судом для надання додаткових доказів по справі. Ухвалою суду від 20.09.2010 провадження по справі було поновлено. Ухвалою суду від 20.09.2010 провадження по справі було зупинено до терміну встановлено судом для надання додаткових доказів по справі. Ухвалою суду від 20.10.2010 провадження по справі було поновлено.

В позовній заяві вказано, що за результатами проведення перевірки щодо додержання відповідачем вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, уповноваженою особою Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області було встановлено порушення вимог ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт». За результатами перевірки складено акт від 15.06.2009 № 132694 та прийнято постанову № 061591 від 04.11.2009 про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1 700 грн. Оскільки, суму штрафу відповідачем добровільно не сплачено, позивач просить суд стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 фінансові санкцій в розмірі 1700 грн. Позовні вимоги обґрунтовує ч. 2 ст. 20, ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», ст. ст. 39, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Сторони в судове засідання не з'явились про час і місце судового засідання були повідомленні належним чином.

Згідно з ч. 1 ст.41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Керуючись приписами ст. 41 КАС України суд розглянув справу на підставі наявних доказів, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Дослідивши матеріали і з'ясувавши обставини адміністративної справи, дослідивши інші наявні у справі докази у їх сукупності, дійшов наступного висновку.

Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, Прокуратурою Шевченківського району м. Запоріжжя, у ході проведення перевірки встановлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачено аб. 3 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» з боку Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1.

На підставі завдання на перевірку від 15.06.2010 № 081029, працівниками Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області з 15.06.2009 по 17.06.2009 проведена комплексна рейдова перевірка на маршруті м. Джанкой, 525 км., а/м Харків-Сімферополь, Алушта-Ялта, Джанкойський район, Красногвардійський район, щодо додержання вимог законодавства в сфері автомобільного транспорту.

15.06.2009 уповноваженим працівником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у АРК проведено перевірку транспортного засобу номерний знак НОМЕР_1, який належить відповідачу.

За результатами перевірки складено акт № 132694, відповідно до якого перевіркою виявлено порушення: надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких встановлено ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме відсутність ліцензійної скарги, оформленої у встановлено законом порядку. Вказаний акт був підписаний водієм вказаного транспортного засобу ОСОБА_2 та отриманий відповідачем особисто 14.07.2009, що підтверджуються їх підписами на акті.

На підставі акту перевірки 04.08. 2009 начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області винесена постанова № 061591 про застосування фінансових санкцій у розмірі 1 700 грн. Доказів оскарження вказаної постанови відповідачем до суду не надана.

Сума штрафу до теперішнього часу відповідачем не сплачена.

Згідно ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт», центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування.

Згідно Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 16.05.2005 N 207, територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції.

Пункт 5 цього Положення встановлює, що територіальні управління відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

У пункті 6 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті зазначено, що територіальні управління у відповідному регіоні мають право перевіряти додержання суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт.

Державний контроль автомобільних перевізників, у відповідності зі ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» та п. 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Згідно пункту 15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8.11.2006 N 1567, під час проведення рейдової перевірки перевіряється наявність визначених статтями 39 і 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.

Стаття 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачає, автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення, а саме для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до п. 23 Порядку № 1567, у разі виявлення в ході перевірки автотранспортного засобу порушення законодавства про транспорт складається акт за формою, передбаченою цим Порядком, в якому зазначаються виявлені порушення.

Згідно п. 25 Порядку №1567, справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.

Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону до автомобільних перевізників застосовуються штрафні санкції у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За наявності підстав, відповідно до цього Порядку, керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Згідно п. п. 28, 29 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті,копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.

Фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Відповідно до статті 36-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-ХІІ прокурор має право звернутися до суду в інтересах держави про наявності порушень або загрози порушення економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Відповідно до п.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 41,161, 162, 163, 167 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурора Шевченківського району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_2) на користь Державного бюджету Шевченківського району, фінансові санкції в розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова у повному обсязі складена 25 жовтня 2010 року.

Суддя О.О. Артоуз