28 жовтня 2010 року Справа № 2а-8599/10/0870
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Щербак А.А, розглянувши матеріали адміністративного позову Енергодарської міської ради Запорізької області до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області, третя особа: фізична особа - підприємець ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування дозволу на виконання будівельних робіт,
27 жовтня 2010 року до суду надійшов адміністративний позов Енергодарської міської ради Запорізької області до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області, третя особа: фізична особа - підприємець ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування дозволу на виконання будівельних робіт
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи немає підстав для повернення позовної заяви, встановлених цим Кодексом.
У відповідності до п. 4 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві якщо позовну заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.
Згідно з положеннями ст.. 56 КАС представники беруть участь і адміністративному процесі на основі договору або закону.
Адміністративний позов від імені Енергодарської міської ради підписаний депутатом Енергодарської міської ради ОСОБА_2.
На підтвердження повноважень представника до адміністративного позову подане рішення №14 від 21.05.2010 «Про представництво Енергодарської міської ради» , якою вирішено у п.2 призначити депутата ОСОБА_2 уповноваженим представником Енергодарської міської ради у спорах, в яких однією із сторін виступає Енергодарська міська рада. Пунктом 3 цього Рішення зобов'язано міського голову або особу, яка виконує його повноваження оформити відповідну довіреність на представництво інтересів в судах з правом передоручення.
Суд не вважає зазначене рішення достатнім доказом наявності повноважень ОСОБА_2 як законного представника Енергодарської міської ради з огляду на наступне.
Відповідно до положень ч. 7 ст. 56 Законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням статутом.
Однак, відповідно до п. 15 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Сільський, селищний, міський голова: звертається до суду щодо визнання незаконними актів інших органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права та інтереси територіальної громади, а також повноваження ради та її органів.
Ані Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», ані Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», ані будь яким іншим нормативно - правовим актом не передбачено право депутата міської ради бути законним представником відповідної ради.
Відповідно до ст.. 58 КАС України повноваження представників, які беруть участь в адміністративному процесі на основі договору, повинні бути підтверджені довіреністю. Довіреність від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те законом, положенням статутом особи і засвідчуються печаткою
Крім того, на необхідність наявності довіреності для підтвердження повноважень представника Енергодарської міської ради у ОСОБА_2 вказує і п. 3 Рішення №14 від 21.05.2010 Енергодарської міської ради п'ятого скликання.
Оскільки до позовної заяви не додано довіреності на ОСОБА_2, де передбаченого його право на звернення із позовом до адміністративного суду від імені Енергодарської міської ради Запорізької області, суд приходить до висновку, що адміністративний позов від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.
Згідно з приписами ч. 6 ст. 108 КАС України, повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 5, 56-58, 108, 160, 165 КАС України,
Позовну заяву Енергодарської міської ради Запорізької області до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Запорізькій області, третя особа: фізична особа - підприємець ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування дозволу на виконання будівельних робіт повернути заявнику.
Копію ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати Енергодарській міській раді Запорізької області.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя (підпис) А.А. Щербак