29 жовтня 2010 року Справа № 2а-8729/10/0870
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Батрак І.В., розглянувши матеріали адміністративного позову
за позовом ОСОБА_2
до Запорізької обласної виборчої комісії
про скасування Постанови №57 від 19.10.2010 та зобов'язання вчинити певні дії
29.10.2010 ОСОБА_2 звернувся із адміністративним позовом до Запорізької обласної територіальної комісії про скасування Постанови №57 від 19.10.2010 та зобов'язання вчинити певні дії, в якому позивач зазначив, що 19.10.2010 відповідачем прийнято постанову №57, якою було оголошено попередження позивачеві за порушення Закону України «Про вибори депутатів Верховної ради автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів». Позивач вважає, що зазначена постанова прийнята з порушенням його законних прав та інтересів тому позивач просить суд скасувати Постанову №57 від 19.10.2010 Запорізької обласної виборчої комісії «Про оголошення попередження кандидату в депутати Запорізької обласної ради ОСОБА_2». Крім того позивач також просить суд зупинити дію Постанови №57 від 19.10.2010 Запорізької виборчої комісії «Про оголошення попередження кандидату в депутати Запорізької обласної ради ОСОБА_2».
За правилами ст. 107 КАС України, після надходження позовної заяви суддя, зокрема, з'ясовує, чи не має підстав для залишення позовної заяви без розгляду.
Згідно з ч. 4 ст. 174 КАС України, позовну заяву може бути подано до адміністративного суду у строк, встановлений частинами шостою-сьомою статті 172 цього кодексу.
Відповідно до ч. 6 ст. 172 КАС України, позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.
За правилами ч. 1 ст. 179 КАС України, на обчислення строків, встановлених статтями 172 - 177 цього Кодексу, не поширюються правила частин другої - десятої статті 103 цього Кодексу.
Згідно з ч. 5 ст. 179 КАС України, днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені статтями 172 - 177 цього Кодексу, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.
Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивач оскаржує Постанову № 57 від 19.10.2010 Запорізької виборчої комісії, отже остаточний термін подачі адміністративного позову щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії сплинув 24.10.2010.
Однак, адміністративний позов надійшов до суду 29.10.2010, що підтверджується відповідним штампом канцелярії суду.
Таким чином, суддя приходить до висновку, що позивачем пропущений строк звернення до адміністративного суду.
Оскільки позивачем пропущений строк звернення до адміністративного суду, подана позовна заява, відповідно до ч. 5 ст. 179 КАС України, підлягає залишенню без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160, 172, 174, ч. 5 ст. 179 КАС України,
Адміністративний позов ОСОБА_2 до Запорізької обласної виборчої комісії про скасування Постанови №57 від 19.10.2010 та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в дводенний строк з дня її проголошення з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя (підпис) І.В.Батрак