Постанова від 02.08.2024 по справі 491/551/24

Справа № 491/551/24

Провадження № 3/507/907/2024

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.08.2024 року смт. Любашівка

Суддя Любашівського районного суду Одеської області Вужиловський О.В., з участю прокурора Алексєєнка М.А., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Ананьїв, 2 дільниця, Ананьївського району Одеської області, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працювавшого до 21.10.2021 року на посаді головного спеціаліста відділу охорони здоров'я та соціальної політики Ананьївської міської ради Подільського району Одеської області,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

До Любашівського районного суду Одеської області надійшли матеріали від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України.

Так, згідно обставин, викладених в Протоколі № 1180/2024 від 26.06.2024 року вбачається, що ОСОБА_1 , припинивши діяльність на посаді головного спеціаліста відділу охорони здоров'я та соціальної політики Ананьївської міської ради Подільського району Одеської області з 06.10.2021, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 21.05.2024, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність пов'язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, чим порушив вимоги абз. 2 ч. 2 ст. 45, п.п. 2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Правопорушник ОСОБА_1 в судовому засіданні вину своє визнав повністю.

Прокурор протокол підтримав в повному обсязі та просив суд притягнути ОСОБА_1 до відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Згідно з приписами ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП України завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

За правилами ст. ст. 252, 254, 255, 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення.

Згідно із ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честі і гідності інших людей.

Розпорядженням голови Ананьївської міської ради Подільського району Одеської області № 13-к від 12.01.2021 ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста відділу охорони здоров'я та соціальної політики Ананьївської міської ради Подільського району Одеської області та присвоєно 15 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах 7 категорії посад.

Згідно п.п. «в» п.1 ч.І ст.З Закону України «Про запобігання корупції», посада головного спеціаліста відділу охорони здоров'я та соціальної політики Ананьївської міської ради Подільського району Одеської області ОСОБА_1 віднесена до суб'єктів на яких поширюється дія цього Закону, як на посадову особу місцевого самоврядування, і він є суб'єктом декларування і відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією, і зобов'язаний виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначених у абз. 1 ч. 2 ст. 45 вказаного Закону.

Згідно п. 2 ст. 7 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадові особи місцевого самоврядування діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією України і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів місцевого самоврядування, нормативно-правовими актами

Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

У відповідності до пункту 15 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно Закону України № 3384-ІХ від 20.09.2023 «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», набрав чинності 12.10.2023, та п.п. 2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Розпорядженням голови Ананьївської міської ради Подільського району Одеської області № 183/к-2021 від 05.10.2021 ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста відділу охорони здоров'я та соціальної політики Ананьївської міської ради Подільського району Одеської області з 06.10.2021.

На виконання вище зазначених вимог законодавства ОСОБА_1 був зобов'язаний подати декларацію особи, яка припинила діяльність пов'язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік не пізніше 31.01.2024.

Проте, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, який повинен бути обізнаним щодо обов'язку, способу, та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення абз.2 ч. 2 статті 45 Закону, подав відповідну декларацію, лише 21.05.2024 р. о 15 годині 7 хвилин, що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно до ст.280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до переконання, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, суд прийшов до переконання, що стягнення за адміністративне правопорушення слід накласти стягнення у вигляді адміністративного штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 172-6, 221, 252, 280, 283 КУпАП, ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суд,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КпАП України та накласти на нього адміністративне стягнення за ч.1 ст. 172-6 КпАП України у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Стягнути із ОСОБА_1 605 грн. 60 коп., судового збору на користь держави.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного суду через Любашівський районний суд Одеської області.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Суддя: Вужиловський О.В.