Постанова від 29.07.2024 по справі 338/912/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 338/912/24

29 липня 2024 року селище Богородчани

Суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Битківський Л.М., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції №2 (смт Богородчани) Івано-Франківського районного управління поліції ГУНП в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України,

за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи особою, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення за дії передбачені частиною першою статті 187 КУпАП, 03 червня 2024 року о 00 годині 15 хвилин, був відсутній за місцем проживання у АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду, встановлені щодо нього постановою Богородчанського районного суду Івано-Франківської області №338/765/17 від 07 грудня 2023 року щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду, якою його зобов'язано знаходитись щоденно за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 з 24 год 00 хв до 06 год 00 хв.

Також ОСОБА_1 04 червня 2024 року о 05 годині 00 хвилин, був відсутній за місцем проживання у АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду, встановлені щодо нього постановою Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 07 грудня 2023 року.

28 червня 2024 року ОСОБА_1 не прибув на реєстрацію до відділення поліції №2 (смт. Богородчани) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області, чим порушив правила адміністративного нагляду, встановлені щодо нього постановою Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 07 грудня 2023 року.

Також 28 червня 2024 року о 00 год 17 хв ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання у АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду, встановлені щодо нього постановою Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 07 грудня 2023 року.

В суді ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушень визнав частково. Вказав, що не маючи інших засобів для існування влаштувався на сезонну роботу пастухом і працює та тимчасово проживає на території одного з сіл Галицької територіальної громади, тому дійсно у вечірній час відсуній вдома, оскільки робота фактично є цілодобовою. Тому ночує за місцем роботи і не може щовечора приїжджати до місця реєстрації. Вказані обставини на його думку мали бути відомі поліцейському офіцеру громади. Вказав, що надалі буде клопотати перед керівництвом відділення поліції про передачу його справи за місцем тимчасового проживання.

Згідно з вимогами ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Суддя оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 дійсно допустив порушення обмежень встановлених постановою про продовження адміністративно нагляду. На підтвердження цього подано докази, зібрані у справі та перевірених судом, зокрема:

- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №579973 від 01 липня 2024 року, відповідно до якого ОСОБА_1 , будучи особою, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, за дії передбачені частиною першою статті 187 КУпАП, 03 червня 2024 року о 00 годині 15 хвилин, був відсутній за місцем проживання у АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду, встановлені щодо нього постановою Богородчанського районного суду Івано-Франківської області №338/765/17 від 07 грудня 2023 року щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду, якою його зобов'язано знаходитись щоденно за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 з 24 год 00 хв до 06 год 00 хв.;

- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №579974 від 01 липня 2024 року, відповідно до якого ОСОБА_1 , будучи особою, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, за дії передбачені частиною першою статті 187 КУпАП, 04 червня 2024 року о 05 годині 00 хвилин, був відсутній за місцем проживання у АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду, встановлені щодо нього постановою Богородчанського районного суду Івано-Франківської області №338/765/17 від 07 грудня 2023 року щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду, якою його зобов'язано знаходитись щоденно за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 з 24 год 00 хв до 06 год 00 хв.;

- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №579976 від 01 липня 2024 року, відповідно до якого 28 червня 2024 року ОСОБА_1 не прибув на реєстрацію до відділення поліції №2 (смт. Богородчани) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області, чим порушив правила адміністративного нагляду, встановлені щодо нього постановою Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 07 грудня 2023 року;

- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №579975 від 01 липня 2024 року, відповідно до якого ОСОБА_1 , будучи особою, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, за дії передбачені частиною першою статті 187 КУпАП, 28 червня 2024 року о 00 годині 17 хвилин, був відсутній за місцем проживання у АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду, встановлені щодо нього постановою Богородчанського районного суду Івано-Франківської області №338/765/17 від 07 грудня 2023 року щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду, якою його зобов'язано знаходитись щоденно за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 з 24 год 00 хв до 06 год 00 хв.;

- рапортами працівників поліції ГУНП в Івано-Франківській області про те, що під час перевірки адміннаглядного ОСОБА_1 03 червня 2024 року, 04 червня 2024 року та 28 червня 2024 року було встановлено, що він був відсутній за місцем проживання;

- постановою Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 07 грудня 2023 року про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_1 ;

- зобов'язанням ОСОБА_1 від 07 грудня 2023 року;

-довідкою про оголошення ОСОБА_1 постанови про встановлення адміністративного нагляду;

- листом контролю встановлених обмежень адміннаглядному ОСОБА_1 ,;

- витягом з бази "Армор" щодо ОСОБА_1 ..

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши письмові матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, оскільки він, будучи особою, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, повторно протягом року порушив правила адміністративного нагляду.

Відповідно до ст. 23 КУпАП метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

При визначенні виду і міри адміністративного стягнення, згідно зі ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, ступінь його вини, майнове становище, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Зважаючи на викладене, вважаю, що до ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до ч.1 ст. 40-1 КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір.

Керуючись ст. 187, 283 - 285 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн, який слід стягнути на такі реквізити: Отримувач - ГУК в Iв.-Фр.об./ТГ Солотвино/21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ) - 37951998, Банк отримувача - Казначейство України (ел.адм.подат.), Номер рахунку (IBAN) - 78999980313070106000009620, Код класифікації доходів бюджету - 21081100. Найменування коду класифікації доходів бюджету - Адміністративні штрафи та інші санкції

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять гривень) 60 к. (отримувач - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106).

Копію постанови вручити ОСОБА_1 .

Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги.

Суддя Л.М. Битківський