Постанова від 30.07.2024 по справі 932/5954/24

Справа № 932/5954/24

Провадження № 3/932/2912/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 липня 2024 року Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська у складі

головуючого судді Татарчук Л.О.,

при секретарі Мотуз Я.А.

за участю прокурора ОСОБА_1

захисника - адвоката Бубирєва С.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Дніпро, протокол про адміністративне правопорушення, відносно

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Дніпропетровська, громадянки України, медичної сестри КНП «Міська клінічна лікарня №16», члена позаштатної ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , мешкаючої за адресою: АДРЕСА_2 ,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про вчинення адміністративного правопорушення від 12.07.2024 року, ОСОБА_2 перебуваючи на посаді медичної сестри філії №2 КНП «Міська клінічна лікарня №16» ДМР, будучи членом постійно діючої позаштатної ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_2 , і відповідно до п.п. «ґ» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» - є суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ч.1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік за типом «щорічна» - 03.07.2024 року о 19.57 год., тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, чим вчинила адміністративне правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

В суд ОСОБА_2 не з'явилася, про день, час та місцем розгляду справи повідомлена належним чином, клопотань про відкладення справи до суду не надходило. За таких обставин, згідно зі ст.268 КУпАП, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності ОСОБА_2 .

В суді захисник-адвокат Бубирєв С.В. просив закрити провадження по даній справі, так як протокол складено з порушенням ч.2 ст.254 КУпАП. Також, з урахуванням відсутності суспільної шкоди від даного правопорушення, наявності благородної діяльності ОСОБА_2 , яка є медичною сестрою, просив звільнити її від адміністративної відповідальності на підставі положень ст.22 КУпАП.

Прокурор підтримав обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення та просив суд визнати ОСОБА_2 винною у скоєнні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Вислухавши доводи захисника, думку прокурора, перевіривши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_2 наявний склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а її вина у вчиненні даного правопорушення знайшла своє підтвердження, виходячи з наступного.

Так, ОСОБА_2 будучи членом постійно діючої позаштатної ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідно до п.п. «ґ» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» - є суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону.

Пунктом 5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати рішення з питань, що належить до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Наказом Національного агентства «Про затвердження форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 23.07.2021 року №449/24 затверджено форми декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядок заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Цей порядок визначає процедуру заповнення та подання до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачених ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».

Суб'єкти декларування подають щорічну декларацію відповідно до частини першої статті 45 Закону України (щороку), абзацу другого частини другої статі 45 Закону ( після припинення діяльності ( після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Законом України «По затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 року, Законом України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період воєнного стану або стану війни» від 03.03.2022 року, було призупинено компанію декларування в Україні.

12.10.2023 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», яким відновлено обов'язок подання декларацій суб'єктів, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та доповнено перелік суб'єктів декларування, визначених п.2 ч.1 ст.3 Закону підпунктом «ґ», а саме: голови та члени лікарсько-консультативних і медико-соціальних експертних комісії, а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті.

Роз'ясненням Національного агентства з питань запобігання корупції №4 від 13.11.2023 «Щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку)» визначено, що суб?єктами, на яких поширюється дія Закону, є: особовий склад штатних військово-лікарських комісій (ВЛК, п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону); голови та члени лікарсько-консультативних (ЛКК) і медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), а також голови, їхні заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських (ВЛК) і лікарсько-льотних комісій (ЛЛК), які при цьому не особами, зазначеними у п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону (п.п. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону).

Декларантами є всі особи, які входять (призначені / відряджені) до складу відповідних комісій згідно з організаційно-розпорядчими документами, незалежно від фактичного виконання функцій голови / члена / секретаря комісії, а також від строку перебування в складі відповідної комісії (у т.ч. які залучені до роботи на правах членів).

Також, роз'ясненням Національного агентства з питань запобігання корупції №4 від 13.11.2023 встановлено, що особам, які до набрання чинності Законом №3384-ІХ вже перебували і продовжують перебувати у складі відповідних комісій (п.п. «г» п. 1, п.п. «ґ» п. 2 ч.1 ст.3 Закону), слід подати лише щорічну декларацію з позначко «я продовжую виконувати функції держави або місцевого самоврядування» за 2023 рік до 31.03.2024 включно.

На виконання вище зазначених вимог у ОСОБА_2 виник обов?язок подати декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за типом «щорічна» за 2023 рік не пізніше 31.03.2024.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:|/public.nazk.gov.ua), встановлено, що ОСОБА_2 , всупереч вказаних вимог, подала декларацію за типом «щорічна» за 2023 рік, лише 03.07.2024 о 19 год. 57 хв.

А відтак вважаю, що в діях ОСОБА_2 міститься склад адміністративного правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП та її дії вірно кваліфіковані за ч.1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При визначенні розміру адміністративного стягнення, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_2 , ступень її вини, майновий стан та відсутність обставин, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в доход держави, оскільки воно є достатньою мірою покарання за вчинене правопорушення.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір.

Доводи захисника про закриття справи, з підстав порушення строків складання протоколу, а також, у зв'язку з малозначністю правопорушення на підставі ст.22 КУпАП, судом не приймаються, так як наведені захисником твердження не є обставинами, які свідчать про відсутність в діях ОСОБА_2 складу та події адміністративного правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП та не вказують на малозначність правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.283, 284 КУпАП,-

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в доход держави у розмірі 850 гривень 00 копійок (ГУК у Дн-кiй обл/Днiпр.р-н/21081100, номер рахунку (IBAN) UA948999980313000106000004569, код за ЄДРОПОУ: 37988155, банк отримувача: Казначейство України (ЕПА), ККДБ: 21081100).

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп. (отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП) номер рахунку UA908999980313111256000026001).

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, потерпілим, а також прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 КУпАП та ч.1 ст.287 КУпАП.

Суддя Л.О. Татарчук