Справа № 214/4021/15-к
1-в/214/172/24
31 липня 2024 року м. Кривий Ріг
Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання - ОСОБА_2 ,
за участю:
прокурора - ОСОБА_3 ,
представника ВП №4 КРУП ГУНП України в Дніпропетровській області
- ОСОБА_4 ,
особи, відносно якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду - ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання начальника ВП №4 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_6 про встановлення адміністративного нагляду у відношенні:
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в м. Кривому Розі, Дніпропетровської обл., громадянство - Україна, не працевлаштованого, не одруженого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше неодноразово судимого, останній раз:
- 25.02.2016 Саксаганським районним судом м. Кривого Рогу Дніпропетровської області за ч.3 ст. 185 КК України, із застосуванням ч.1 ст.71 КК України, остаточно до 4 років 7 місяців позбавлення волі. 30.08.2018 звільнений умовно-достроково на 11 місяців 20 днів,
29.07.2024 начальник ВП №4 Криворізького РУП ГУНП України в Дніпропетровській області ОСОБА_6 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_5 строком на 1 (один) рік з наступними обмеженнями, а саме: заборони виходу з місця мешкання з 22-00 до 05-00 год. (крім часу роботи або навчання); заборони виїзду по особистим справам за межі м. Кривого Рогу без дозволу ВП №4 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області; заборони відвідувати місця реалізації спиртних напоїв на розлив: кафе, барів, ресторанів, магазинів, кіосків; зобов'язати з'являтись на реєстрацію до ВП №4 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області 4 (чотири) рази на місяць.
Подання обґрунтоване наступним. Так, ОСОБА_5 був засуджений вироком Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 25.02.2016 за ч.3 ст. 185 КК України, із застосуванням ч.1 ст.71 КК України, остаточно до 4 років 7 місяців позбавлення волі. 30.08.2018 звільнений умовно-достроково на 11 місяців 20 днів. Після звільнення з місць позбавлення волі, ОСОБА_5 на шлях виправлення не став, оскільки систематично порушує громадський порядок. Так, 23.02.2024 ОСОБА_5 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.178 КУпАП та на нього було накладено адміністративне стягнення у виді попередження, а також був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.175-1 КУпАП та на нього було накладено адміністративне стягнення у виді попередження. 11.07.2024 ОСОБА_5 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.178 КУпАП та на нього було накладено адміністративне стягнення в виді штрафу в розмірі 51 грн. 13.07.2024 ОСОБА_5 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.175-2 КУпАП та на нього було накладено адміністративне стягнення в виді штрафу в розмірі 170 грн. Вказані обставини свідчать, що ОСОБА_5 на шлях виправлення не став, а отже, відповідно до п. «в» ч.1 ст.3, ст.ст.5, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994, існують підстави для встановлення відносно останнього адміністративного нагляду строком на 1 (один) рік із зазначеними в поданні обмеженнями.
У судовому засіданні прокурор та представник ВП №4 КРУП ГУНП України в Дніпропетровській області, кожен окремо, підтримали зазначене вище подання та просили його задовольнити.
ОСОБА_5 у судовому засіданні не заперечував проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду, підтвердив обставини зазначені в поданні.
Суд, вислухавши учасників процесу, дослідивши письмові матеріали справи, з урахуванням того, що адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими повнолітніми особами, звільненими з місць позбавлення волі і здійснення виховного впливу на них, вважає, що подання підлягає частковому задоволенню із встановленням адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_5 з наступними обмеженнями, враховуючи наступне.
Положенням ст.2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Встановлено, що ОСОБА_5 був засуджений вироком Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області за ч.3 ст.185 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі. На підставі ч.1 ст.71 КК України, до покарання, призначеного за даним вироком, частково приєднано невідбуту частину покарання за вироком Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 05 березня 2015 року, остаточно призначено покарання у виді 4 років 7 місяців позбавлення волі. 30.08.2018 звільнений умовно-достроково на 11 місяців 20 днів.
До постановлення вищезазначеного вироку, ОСОБА_5 був засуджений вироком Жовтневого районного суду м, Кривого Рогу Дніпропетровської області від 05 березня 2015 року, який змінений ухвалою апеляційного суду Дніпропетровської області від 29 квітня 2015 року, за ч.3 ст.185 КК України призначено йому покарання у виді 4 років 6 місяців позбавлення волі. На підставі ч.4 ст.70 КК України, за сукупністю злочинів, шляхом поглинання більш суворим покаранням призначеним ОСОБА_8 . цим вироком, меньш суворого покарання призначеного вироком Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 27 листопада 2014 року, остаточно призначено ОСОБА_5 покарання у виді 4 років 6 місяців позбавлення волі. На підставі ст.ст.75, 104 КК України звільнено ОСОБА_9 від відбування покарання з випробуванням строком на 2 роки.
Крім того, ОСОБА_5 неодноразово був притягнутий до адміністративної відповідальності, а саме: 11.07.2024 за ч.2 ст.178 КУпАП та на нього було накладено адміністративне стягнення в виді штрафу в розмірі 51 грн.; 13.07.2024 за ч.2 ст.175-2 КУпАП та на нього було накладено адміністративне стягнення в виді штрафу в розмірі 170 грн.
Відповідно до п.«в» ч.1 ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно зі ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Враховуючи неодноразове притягнення ОСОБА_5 до кримінальної відповідальності та засудження за тяжкі злочини до позбавлення волі, неодноразове притягнення останнього до адміністративної відповідальності, керуючись положеннями ст.ст. 2, 3, 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд вважає, що є достатньо підстав для встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_5 з метою запобігання вчиненню ним кримінальних правопорушень, і здійснення виховного впливу на нього.
В свою чергу, положенням п.8 ч.1 ст. 89 КК України визначено, що такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.
Зважаючи, що ОСОБА_5 був умовно-достроково звільнений від відбуття покарання 30.08.2018, яке фактично є останнім днем відбуття покарання за вчинення тяжкого злочину, а отже, йому можливо встановити адміністративний нагляд в межах строку погашення судимості, який складає 6 років, тобто до 30.08.2024.
За таких обставин подання підлягає частковому задоволенню та встановленню відносно ОСОБА_5 адміністративного нагляду строком на 1 (один) місяць, тобто до 30.08.2024 з вказаними в поданні обмеженнями.
Керуючись ч.2 ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 року, ст. 89 КК України, ст.ст. 372, 376 КПК України, суд, -
Подання начальника ВП №4 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_6 про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_5 - задовольнити частково.
Встановити відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) місяць з наступними обмеженнями:
1. Заборонити вихід з місця мешкання з 22-00 до 05-00 год. (крім часу роботи або навчання).
2. Заборонити виїзд по особистим справам за межі м. Кривого Рогу без дозволу ВП №4 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області.
3. Заборонити відвідувати місця реалізації спиртних напоїв на розлив: кафе, барів, ресторанів, магазинів, кіосків.
4. Зобов'язати з'явитись на реєстрацію до ВП №4 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області 4 (чотири) рази на місяць.
В іншій частині подання - відмовити.
Копію ухвали негайно направити на виконання до ВП №4 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області. Термін адміністративного нагляду обчислювати з дня оголошення особі ухвали суду про встановлення адміністративного нагляду, тобто з 31.07.2024.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області протягом 7 днів з моменту її проголошення.
Повний текст ухвали оголошений о 16-05 год. 31 липня 2024 року.
Суддя ОСОБА_1