Справа № 711/5732/24
Номер провадження 3/711/1964/24
01 серпня 2024 року м. Черкаси
Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Михальченко Ю.В., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли Черкаського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Черкаській області про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , тимчасово не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.184 КУпАП,-
В провадженні Придніпровського районного суду м. Черкаси знаходяться адміністративні матеріали, які надійшли з Черкаського районного управління поліції Головного управління національної поліції в Черкаській області про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.184 КУпАП.
В судовому засіданні встановлено, що 14 червня 2024 року близько 12.00 год. ОСОБА_1 , перебуваючи в міському автобусі м. Черкаси по маршруту № 31 біля будинку № 333 по бул. Шевченка в м. Черкаси, не виконав передбачені ст. 150 Сімейного кодексу України обов'язки щодо виховання дітей, а саме залишив свого малолітнього сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 самого в громадському транспорті та пішов в невідомому напрямку, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.184 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав та дав пояснення, що дитину залишив у транспорті не навмисно. Поступився місцем пасажиру коло сина, і вийшов з автобуса без дитини.
Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дійшов до наступного:
Згідно із статтею 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 184 КУпАП України настає у разі ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.
Об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП проявляється у невиконанні батьками або особами, які їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей, а саме: залишення впродовж тривалого строку потерпілого без будь-якого нагляду; ухилення від виховання дітей (у т.ч. незабезпечення відвідування ними школи, контролю за дозвіллям); незабезпечення потерпілим безпечних умов перебування за місцем проживання чи в іншому місці; невжиття заходів щодо їх лікування; безпідставне обмеження в харчуванні, одязі, інших предметах першої необхідності; штучне створення незадовільних побутових умов, тощо.
Вина ОСОБА_1 в скоєнні даного правопорушення підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адмінправопорушення серії ВАБ №948807 від 25.06.2024 року, протоколом прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 14.06.2024 року, рапортом інспектора сектору ювенальної превенції відділу превенції Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ст. лейтенанта поліції Юлії Яценко від 26.06.2024 року, письмовими поясненнями ОСОБА_3 від 14.06.2024 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 25.06.2024 року та наданими в судовому засіданні, а тому в його діях вбачається склад правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП.
Враховуючи вимоги ст. 33 КУпАП, особу правопорушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, обставини вчинення ним правопорушення, вважаю, що відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.184 КУпАП слід обрати адміністративне стягнення у виді попередження, яке буде достатнім для його виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як ним самим, так і іншими особами.
На підставі ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605 грн. 60 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. ст. 40-1, ч.1 ст. 184, 252, 280, 283, 284 КУпАП,-
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП, з накладенням на нього адміністративного стягнення у вигляді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що дорівнює 605,60 грн.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Придніпровський районний суд м. Черкаси протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Ю. В. Михальченко