Справа № 372/3966/24
Провадження 1-кс-1002/24
ухвала
Іменем України
30 липня 2024 року Слідчий суддя Обухівського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
підозрюваної ОСОБА_4 ,
розглянувши у залі судових засідань Обухівського районного суду Київської області клопотання слідчого СВ Обухівського РУП ГУ НП в Київській області про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту підозрюваній:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уроджениці села Потапці Канівського району Черкаської області, українці, громадянці України, не працюючій, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимій,
ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2, ч. 4 ст. 246, ч. 1 ст. 364 КК України, а саме підозрюється в тому, що ОСОБА_5 за попередньою змовою групою осіб із ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_4 , ОСОБА_9 здійснили незаконну порубку лісових насаджень на території Богуславської ОТГ Обухівського району Київської області.
Так, на початку 2024 року, точні дати та час в ході досудового розслідування не встановлені, ОСОБА_5 , обіймаючи посаду майстра лісу ДП СЛП «Київоблагроліс», діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у порушення вимог ст. 69 ЛК України, а також Постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 № 761 «Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів», згідно яких використання лісових ресурсів проводиться за спеціальним дозволом, порушуючи встановлений порядок охорони, раціонального використання та відтворення лісу, не маючи спеціального дозволу для використання лісових ресурсів, лісорубного або лісового квитка, маючи на меті незаконне збагачення за рахунок вчинення злочинів проти довкілля, вирішив здійснити незаконну порубку лісових насаджень, розташованих в межах території ДП «Богуславський лісгосп», який знаходиться в межах Богуславської ОТГ Обухівського району Київської області з метою подальшої реалізації незаконно заготовленої деревини місцевим мешканцям навколишніх сіл та отримання систематичного протиправного прибутку від такої діяльності.
Усвідомлюючи складність в організації незаконної діяльності із систематичної незаконної порубки лісових насаджень, транспортування, погрузки та вивантаження вирубаної деревини, оскільки вказаний процес є довготривалим, потребує підготовки та залучення значних матеріальних та людських ресурсів, а також розуміючи, що для досягнення мети, направленої на протиправне збагачення шляхом вчинення незаконних порубок лісових насаджень йому необхідна допомога сторонніх осіб, ОСОБА_5 почав готуватися до вчинення злочину, пов'язаного з незаконною порубкою деревини у лісі на території ДП «Богуславський лісгосп», що розташоване на території Богуславської ОТГ Обухівського району Київської області.
З цією метою ОСОБА_5 вирішив залучити сторонніх осіб для здійснення незаконної порубки лісу.
Реалізуючи вказаний злочинний умисел ОСОБА_5 , обіймаючи посаду майстра лісу ДП СЛП «Київоблагроліс», діючи з корисливих мотивів, на початку 2024 року, точну дату досудовим розслідуванням не встановлено, запропонував своєму знайомому ОСОБА_6 здійснити незаконну порубку дерев в лісі, з подальшим їх розкряжуванням, погрузкою незаконно заготовленої деревини на вантажний автомобіль, належний ОСОБА_6 , з метою подальшого незаконного перевезення незаконно зрубаної деревини, на що останній надав згоду.
В подальшому ОСОБА_6 , за вказівкою та попередньою домовленістю із ОСОБА_5 , залучив до діяльності, пов'язаної із незаконною порубкою дерев в лісах, жителів Богуславської ОТГ Обухівського району Київської області, зокрема ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , зацікавивши останніх можливістю швидкого та постійного збагачення шляхом отримання грошових коштів від реалізації незаконно вирубаної деревини.
При цьому, ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , діючи умисно, з корисливих мотивів, надали добровільну згоду на вказану пропозицію щодо прийняття активної участі у вчиненні злочинів, пов'язаних із незаконною порубкою дерев у лісах та перевезенні незаконно зрубаної деревини.
Так, на початку квітня 2024 року, точні дати та час в ході досудового розслідування не встановлені, ОСОБА_5 довів ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_4 , ОСОБА_9 план дій, спрямованих на здійснення незаконної порубки деревини у лісі на території «Богуславського лісового господарства» ДП «Ліси України», що розташоване на території Богуславської ОТГ Обухівського району Київської області, при цьому кожному із учасників було відведено роль та функції, які вони повинні були виконувати під час спільного вчинення злочинів.
Відповідно до розробленого плану ОСОБА_5 , обіймаючи посаду майстра лісу ДП СЛП «Киїоблагроліс», будучи обізнаним про дати та місця здійснення працівниками ДП «Богуславський лісгосп» обходів з метою попередження та виявлення незаконних рубок дерев, надавав вказану інформацію ОСОБА_6 , який в свою чергу доводив її до інших учасників групи, вказував місця для безпосередньої незаконної рубки дерев на території ДП «Богуславський лісгосп», здійснював загальне керівництво групою та планування її протиправної діяльності.
Відповідно до розробленого плану, роль ОСОБА_6 передбачала: активну участь у незаконних порубках дерев на ділянках лісу, визначених ОСОБА_5 , залучення осіб з числа місцевих мешканців для незаконної порубки деревини, доставку учасників групи до місць безпосередньої незаконної рубки дерев на території ДП «Богуславський лісгосп», забезпечення учасників групи необхідними засобами та знаряддями для вчинення злочинів (бензиновими та електричними пилами, запасними частинами до них, паливно-мастильними матеріалами), здійснення перевезення незаконно зрубаних дерев з лісу та їх доставку до тимчасового майданчика для зберігання лісопродукції, який розміщений на території колишньої тракторної бригади за адресою: АДРЕСА_3 , на якому здійснювалось їх розкряжування та розпил на дрова, прийняття по телефону замовлень від мешканців Обухівського району Київської області на доставку незаконно зрубаної деревини, безпосереднє перевезення та збут незаконно зрубаних дерев, а також отримання від її реалізації коштів для розподілення між членами групи.
При цьому, з метою приховування своїх злочинних дій та для створення видимості законності походження необлікованої деревини під час її реалізації місцевим мешканцям навколишніх сіл, а також для безперешкодного та безпечного транспортування незаконно здобутої лісопродукції, частково маскували їх за допомогою бирок, що раніше були використані під час переміщення на лісосклад, а частину лісопродукції перевозили без маркування.
ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_4 , ОСОБА_9 згідно відведених їм ролей повинні були забезпечувати безпосереднє здійснення порубки лісових насаджень, погрузки незаконно порубаної деревини до наданих транспортних засобів, їх вигрузку на тимчасовий майданчик для зберігання лісопродукції, який розміщений на території колишньої тракторної бригади за адресою: АДРЕСА_3 , на якому здійснювали їх розкряжування та розпил на дрова, а також доставку незаконно зрубаних дерев та дров мешканцям Обухівського району Київської області, які замовляли їх у телефонному режимі у ОСОБА_6 .
Так, отримавши усну згоду ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_4 , ОСОБА_9 про спільне вчинення злочину, ОСОБА_5 за взаємною згодою очолив групу, визначивши необхідну для досягнення загальної мети кількість постійних учасників групи, при цьому, керуючись спільним бажанням вчинення злочину на території ДП «Богуславський лісгосп», яке розташоване на території Богуславської ОТГ Обухівського району Київської області, задля отримання прибутку, який залежав від кількості незаконно порубаної деревини. Вказану діяльність планували проводити систематично починаючи з квітня 2024 року, протягом невизначеного терміну, а отримані прибутки використовувати для власних потреб.
Реалізуючи свій протиправний намір, спрямований на здійснення незаконної порубки дерев, 27.04.2024 група осіб в складі ОСОБА_6 , ОСОБА_4 , а також особа, яка не була обізнана в злочинних намірах останніх ОСОБА_10 , за попередньо наданою ОСОБА_5 інформацією, прибули на земельну ділянку із географічними координатами 49.5027649, 30.9389642 (49°30'10.0"N 30°56'20.3"E), яка розташована в межах Поташнянського лісництва ДП «Богуславський лісгосп», де за допомогою заздалегідь заготовленого та прилаштованого знаряддя злочину, що було необхідне для здійснення зрубу стовбурів дерев та їх розпилу, а саме бензопил невстановленої марки, наданих як знаряддя злочину ОСОБА_6 , всупереч ст.ст. 4, 24, 67, 68, 69 Лісового кодексу України, в порушення вимог ст.ст. 5, 12, 38, 40 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 10 Закону України «Про рослинний світ», п.п. 2, 3 Порядку видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 № 761 «Про врегулювання питання щодо спеціального використання лісових ресурсів», порушуючи встановлений порядок охорони, раціонального використання та відтворення лісу, впевнившись, що за їх діями ніхто не спостерігає, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, протиправно, порушуючи встановлений порядок охорони, раціонального використання та відновлення лісу, без спеціального на те дозволу, не маючи лісорубного квитка, ордера на здійснення лісорубних робіт, маючи умисел, направлений на незаконну порубку дерев, маючи на меті незаконне збагачення за рахунок вчинення злочинів проти довкілля, за попередньою змовою групою осіб, умисно, в період часу з 07:20 год. по 11:45 год. здійснили незаконну порубку 19 сироростучих дерев породи «граб» та «дуб», відділивши стовбури дерев від коріння до ступеня припинення росту наступними розмірами: 8х8,5 см., 10х8 см., 15,5х16 см., 19х19 см., 10,5х10,5 см., 23,5х26 см., 25х26,5 см., 29,5х29,5 см., 27х30 см., 21х22 см., 16х15 см., 30х30 см., 27х29 см., 8х7,5 см., 28х28 см., 19х19 см., 30х30 см., 24х22 см., 19х20 см., після чого завантажили деревину в автомобіль ГАЗ-66, зеленого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , 1991 року випуску, належний ОСОБА_6 , та перевезли незаконно зрубану деревину до тимчасового майданчика для зберігання лісопродукції, який розміщений на території колишньої тракторної бригади за адресою: АДРЕСА_3 .
Внаслідок незаконної порубки, ДП «Богуславський лісгосп» спричинено майнову шкоду на загальну суму 67 562,15 грн. (шістдесят сім тисяч п'ятсот шістдесят дві гривні 15 копійок).
Відповідно до ч. 1 Примітки до ст. 246 КК України істотною шкодою вважається така, яка у двадцять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Згідно підпункту 169.1.1 ст.169 розділу 4 податкового кодексу України неоподатковуваний мінімум доходів громадян станом на 01.01.2024 дорівнює 1514 (одна тисяча п'ятсот чотирнадцять) гривень.
Таким чином шкода у розмірі 67 562,15 грн. (шістдесят сім тисяч п'ятсот шістдесят дві гривні 15 копійок), більш ніж у 44 рази перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та завдана шкода є істотною.
При цьому, внаслідок незаконної порубки дерев на вказаній земельній ділянці: погіршилися породний склад, якість, захисні, водоохоронні й інші екологічні властивості лісу; виникли труднощів у відтворенні, заліснення ділянки, пов'язані з захаращеністю порубковими залишками та необхідністю залучення додаткових ресурсів та небезпекою розвитку і поширення шкідників та хвороб лісу; локально знизилась якість атмосферного повітря; змінився ландшафт місцевості (локально відбулися зміни в його природному компоненті (рослинність), що не позначилось на зміні ландшафту в цілому); створилися сприятливі умови для ерозії ґрунту.
Крім того, продовжуючи свій протиправний намір, спрямований на здійснення незаконної порубки дерев, 29.04.2024 група осіб в складі ОСОБА_6 , ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , а також особи, яка не була обізнана в злочинних намірах останніх ОСОБА_10 , за попередньо наданою ОСОБА_5 інформацією, прибули на земельну ділянку із географічними координатами 49.5028520, 30.9394480 (49°30'10.3"N 30°56'22.0"E), яка розташована в межах Поташнянського лісництва ДП «Богуславський лісгосп», де за допомогою заздалегідь заготовленого та прилаштованого знаряддя злочину, що було необхідне для здійснення зрубу стовбурів дерев та їх розпилу, а саме бензопил невстановленої марки, наданих ОСОБА_6 , всупереч ст.ст. 4, 24, 67, 68, 69 Лісового кодексу України, в порушення вимог ст.ст. 5, 12, 38, 40 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 10 Закону України «Про рослинний світ», п.п. 2, 3 Порядку видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 № 761 «Про врегулювання питання щодо спеціального використання лісових ресурсів», порушуючи встановлений порядок охорони, раціонального використання та відтворення лісу, впевнившись, що за їх діями ніхто не спостерігає, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні та тяжкі наслідки і бажаючи їх настання, порушуючи встановлений порядок охорони, раціонального використання та відновлення лісу, без спеціального на те дозволу, не маючи лісорубного квитка, ордера на здійснення лісорубних робіт, маючи умисел, направлений на незаконну порубку дерев, маючи на меті незаконне збагачення за рахунок вчинення злочинів проти довкілля, за попередньою змовою групою осіб, умисно, повторно, в період часу з 12:40 год. по 16:00 год. здійснили незаконну порубку 19 сироростучих дерев породи «граб» та «дуб», відділивши стовбури дерев від коріння до ступеня припинення росту наступними розмірами: 31х31 см., 27х38 см., 22х22 см., 33х32 см., 30х27 см., 26х28 см., 30х22 см., 23х22 см., 29х32 см., 27х30 см., 28х24 см., 14,5х14 см., 28х25 см., 34х30 см., 27х28 см., 29х29 см., 30х31 см., 17х19 см., 17х17 см., після чого завантажили деревину в автомобіль ГАЗ-66, зеленого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , 1991 року випуску, належний ОСОБА_6 , та перевезли незаконно зрубану деревину до тимчасового майданчика для зберігання лісопродукції, який розміщений на території колишньої тракторної бригади за адресою: АДРЕСА_3 .
Внаслідок незаконної порубки, ДП «Богуславський лісгосп» спричинено майнову шкоду на загальну суму 115 118,30 грн. (сто п'ятнадцять тисяч сто вісімнадцять гривень 30 копійок).
Відповідно до ч. 2 Примітки до ст. 246 КК України тяжкими наслідками вважаються такі наслідки, які у шістдесят і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Згідно підпункту 169.1.1 ст.169 розділу 4 податкового кодексу України неоподатковуваний мінімум доходів громадян станом на 01.01.2024 дорівнює 1514 (одна тисяча п'ятсот чотирнадцять) гривень.
Таким чином шкода у розмірі 115 118,30 грн. (сто п'ятнадцять тисяч сто вісімнадцять гривень 30 копійок), більш ніж у 76 рази перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та завдана шкода є тяжкими наслідками.
При цьому, внаслідок незаконної порубки дерев на вказаній земельній ділянці: погіршилися породний склад, якість, захисні, водоохоронні й інші екологічні властивості лісу; виникли труднощів у відтворенні, заліснення ділянки, пов'язані з захаращеністю порубковими залишками та необхідністю залучення додаткових ресурсів та небезпекою розвитку і поширення шкідників та хвороб лісу; локально знизилась якість атмосферного повітря; змінився ландшафт місцевості (локально відбулися зміни в його природному компоненті (рослинність), що не позначилось на зміні ландшафту в цілому); створилися сприятливі умови для ерозії ґрунту.
Крім того, продовжуючи свій протиправний намір, спрямований на здійснення незаконної порубки дерев, 08.05.2024 група осіб в складі ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_4 , ОСОБА_8 за попередньо наданою ОСОБА_5 інформацією, прибули на земельну ділянку із географічними координатами 49.504340, 30.939342 (49°30'15.6"N 30°56'21.6"E), яка розташована в межах Поташнянського лісництва ДП «Богуславський лісгосп», де за допомогою заздалегідь заготовленого та прилаштованого знаряддя злочину, що було необхідне для здійснення зрубу стовбурів дерев та їх розпилу, а саме бензопил невстановленої марки, наданих ОСОБА_6 , всупереч ст.ст. 4, 24, 67, 68, 69 Лісового кодексу України, в порушення вимог ст.ст. 5, 12, 38, 40 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 10 Закону України «Про рослинний світ», п.п. 2, 3 Порядку видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 № 761 «Про врегулювання питання щодо спеціального використання лісових ресурсів», порушуючи встановлений порядок охорони, раціонального використання та відтворення лісу, впевнившись, що за їх діями ніхто не спостерігає, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні та тяжкі наслідки і бажаючи їх настання, порушуючи встановлений порядок охорони, раціонального використання та відновлення лісу, без спеціального на те дозволу, не маючи лісорубного квитка, ордера на здійснення лісорубних робіт, маючи умисел, направлений на незаконну порубку дерев, маючи на меті незаконне збагачення за рахунок вчинення злочинів проти довкілля, за попередньою змовою групою осіб, умисно, повторно, в період часу з 08:55 год. по 15:27 год. здійснили незаконну порубку 23 сироростучих дерев породи «граб» та «дуб», відділивши стовбури дерев від коріння до ступеня припинення росту наступними розмірами: 16,5х17х5 см., 30х36 см., 35х40 см., 16х17,5 см., 48,5х48 см., 40х33,5 см., 31х24 см., 34х40 см., 14х14 см., 22х21 см., 30х30 см., 33х27 см., 17х14 см., 27х28,5 см., 26х26 см., 23х22 см., 35х36 см., 16,5х18 см., 21х24 см., 23х24 см., 24х21 см., 28х28,5 см., 30х31,5 см., після чого завантажили деревину в автомобіль ГАЗ-66, зеленого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , 1991 року випуску, належний ОСОБА_6 , та перевезли незаконно зрубану деревину до тимчасового майданчика для зберігання лісопродукції, який розміщений на території колишньої тракторної бригади за адресою: АДРЕСА_3 .
Внаслідок незаконної порубки, ДП «Богуславський лісгосп» спричинено майнову шкоду на загальну суму 148 326,61 грн. (сто сорок вісім тисяч триста двадцять шість гривень 61 копійка).
Відповідно до ч. 2 Примітки до ст. 246 КК України тяжкими наслідками вважаються такі наслідки, які у шістдесят і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Згідно підпункту 169.1.1 ст.169 розділу 4 податкового кодексу України неоподатковуваний мінімум доходів громадян станом на 01.01.2024 дорівнює 1514 (одна тисяча п'ятсот чотирнадцять) гривень.
Таким чином шкода у розмірі 148 326,61 грн. (сто сорок вісім тисяч триста двадцять шість гривень 61 копійка), більш ніж у 97 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та завдана шкода є тяжкими наслідками.
При цьому, внаслідок незаконної порубки дерев на вказаній земельній ділянці: погіршилися породний склад, якість, захисні, водоохоронні й інші екологічні властивості лісу; виникли труднощів у відтворенні, заліснення ділянки, пов'язані з захаращеністю порубковими залишками та необхідністю залучення додаткових ресурсів та небезпекою розвитку і поширення шкідників та хвороб лісу; локально знизилась якість атмосферного повітря; змінився ландшафт місцевості (локально відбулися зміни в його природному компоненті (рослинність), що не позначилось на зміні ландшафту в цілому); створилися сприятливі умови для ерозії ґрунту.
Крім того, продовжуючи свій протиправний намір, спрямований на здійснення незаконної порубки дерев, 09.05.2024 група осіб в складі ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_4 , ОСОБА_8 за попередньо наданою ОСОБА_5 інформацією, прибули на земельну ділянку із географічними координатами 49.4994025, 30.9129759 (49°29'57.9"N 30°54'46.7"E), яка розташована в межах Поташнянського лісництва ДП «Богуславський лісгосп», де за допомогою заздалегідь заготовленого та прилаштованого знаряддя злочину, що було необхідне для здійснення зрубу стовбурів дерев та їх розпилу, а саме бензопил невстановленої марки, наданих ОСОБА_6 , всупереч ст.ст. 4, 24, 67, 68, 69 Лісового кодексу України, в порушення вимог ст.ст. 5, 12, 38, 40 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 10 Закону України «Про рослинний світ», п.п. 2, 3 Порядку видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 № 761 «Про врегулювання питання щодо спеціального використання лісових ресурсів», порушуючи встановлений порядок охорони, раціонального використання та відтворення лісу, впевнившись, що за їх діями ніхто не спостерігає, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно небезпечні та тяжкі наслідки і бажаючи їх настання, порушуючи встановлений порядок охорони, раціонального використання та відновлення лісу, без спеціального на те дозволу, не маючи лісорубного квитка, ордера на здійснення лісорубних робіт, маючи умисел, направлений на незаконну порубку дерев, маючи на меті незаконне збагачення за рахунок вчинення злочинів проти довкілля, за попередньою змовою групою осіб, умисно, повторно, в період часу з 09:12 год. по 13:25 год. здійснили незаконну порубку 9 сироростучих дерев породи «дуб», відділивши стовбури дерев від коріння до ступеня припинення росту наступними розмірами: 15х15 см., 44х44 см., 42х41 см., 47х53 см., 46х44 см., 20,5х21 см., 55х53 см., 54х47 см., після чого завантажили деревину в автомобіль ГАЗ-66, зеленого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , 1991 року випуску, належний ОСОБА_6 , та перевезли незаконно зрубану деревину до тимчасового майданчика для зберігання лісопродукції, який розміщений на території колишньої тракторної бригади за адресою: АДРЕСА_3 .
Внаслідок незаконної порубки, ДП «Богуславський лісгосп» спричинено майнову шкоду на загальну суму 113 725,93 грн. (сто тринадцять тисяч сімсот двадцять п'ять гривень 93 копійки).
Відповідно до ч. 2 Примітки до ст. 246 КК України тяжкими наслідками вважаються такі наслідки, які у шістдесят і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Згідно підпункту 169.1.1 ст.169 розділу 4 податкового кодексу України неоподатковуваний мінімум доходів громадян станом на 01.01.2024 дорівнює 1514 (одна тисяча п'ятсот чотирнадцять) гривень.
Таким чином шкода у розмірі 113 725,93 грн. (сто тринадцять тисяч сімсот двадцять п'ять гривень 93 копійки), більш ніж у 75 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та завдана шкода є тяжкими наслідками.
При цьому, внаслідок незаконної порубки дерев на вказаній земельній ділянці: погіршилися породний склад, якість, захисні, водоохоронні й інші екологічні властивості лісу; виникли труднощів у відтворенні, заліснення ділянки, пов'язані з захаращеністю порубковими залишками та необхідністю залучення додаткових ресурсів та небезпекою розвитку і поширення шкідників та хвороб лісу; локально знизилась якість атмосферного повітря; змінився ландшафт місцевості (локально відбулися зміни в його природному компоненті (рослинність), що не позначилось на зміні ландшафту в цілому); створилися сприятливі умови для ерозії ґрунту.
Таким чином ОСОБА_4 підозрюється у незаконній порубці дерев у лісах, перевезенні незаконно зрубаних дерев, вчиненої за попередньою змовою групою осіб, що заподіяло істотну шкоду, тобто у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 246 КК України, у незаконній порубці дерев у лісах, перевезенні незаконно зрубаних дерев, вчиненої повторно за попередньою змовою групою осіб, що заподіяло істотну шкоду, тобто у скоєнні кримінальних правопорушень, передбаченого ч. 2 ст. 246 КК України, у незаконній порубці дерев у лісах, перевезенні незаконно зрубаних дерев, вчиненої повторно за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки, тобто у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 246 КК України.
24.07.2024 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у незаконній порубці дерев у лісах, перевезенні незаконно зрубаних дерев, вчиненої за попередньою змовою групою осіб, що заподіяло істотну шкоду, тобто у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 246 КК України, у незаконній порубці дерев у лісах, перевезенні незаконно зрубаних дерев, вчиненої повторно за попередньою змовою групою осіб, що заподіяло істотну шкоду, тобто у скоєнні кримінальних правопорушень, передбаченого ч. 2 ст. 246 КК України, у незаконній порубці дерев у лісах, перевезенні незаконно зрубаних дерев, вчиненої повторно за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки, тобто у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 246 КК України.
Обґрунтованість підозри підозрюваної ОСОБА_4 у вчиненні вищевказаних кримінальних правопорушень повністю підтверджується зібраними по провадженню доказами, а саме: рапортом заступника начальника СКП ВП № 2 Обухівського РУП про виявлення кримінального правопорушення від 03.01.2024; протоколом допиту свідка ОСОБА_11 від 08.01.2024; протоколом допиту свідка ОСОБА_12 від 08.01.2024; протоколом допиту свідка ОСОБА_13 від 09.01.2024; протоколом допиту свідка ОСОБА_14 від 09.01.2024; протоколом допиту свідка ОСОБА_15 від 17.01.2024; рапортом заступника начальника СКП ВП № 2 Обухівського РУП про встановлення осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення від 23.05.2024; протоколом за результатами проведення НСРД від 18.04.2024; протоколом за результатами проведення НСРД від 18.04.2024; протоколом за результатами проведення НСРД від 18.04.2024; протоколом за результатами проведення НСРД від 13.05.2024; протоколом за результатами проведення НСРД від 13.05.2024; рапортом про виявлення кримінального правопорушення від 27.04.2024; протоколом огляду місця події від 27.04.2024; довідкою з виконавчого комітету Богуславської міської ради від 20.05.2024; довідкою з Держекоінспекції Столичного округу від 17.05.2024 про розмір збитків внаслідок незаконної порубки дерев; висновком судової інженерно-екологічної експертизи № СЕ-19/111-24/32940-ФХЕД від 13.06.2024; рапортом заступника начальника СКП ВП № 2 Обухівського РУП про виявлення кримінального правопорушення від 01.05.2024; рапортом про виявлення кримінального правопорушення від 29.04.2024; протоколом огляду місця події від 29.04.2024; довідкою з виконавчого комітету Богуславської міської ради від 20.05.2024; довідкою з Держекоінспекції Столичного округу від 17.05.2024 про розмір збитків внаслідок незаконної порубки дерев; висновком судової інженерно-екологічної експертизи № СЕ-19/111-24/32946-ФХЕД від 13.06.2024; рапортом про виявлення кримінального правопорушення від 07.05.2024; протоколом огляду місця події від 07.05.2024; довідкою з виконавчого комітету Богуславської міської ради від 24.05.2024; довідкою з Держекоінспекції Столичного округу від 17.05.2024 про розмір збитків внаслідок незаконної порубки дерев; висновком судової інженерно-екологічної експертизи № СЕ-19/111-24/32942-ФХЕД від 13.06.2024; рапортом про виявлення кримінального правопорушення від 08.05.2024; протоколом огляду місця події від 08.05.2024; довідкою з виконавчого комітету Богуславської міської ради від 20.05.2024; довідкою з Держекоінспекції Столичного округу від 17.05.2024 про розмір збитків внаслідок незаконної порубки дерев; висновком судової інженерно-екологічної експертизи № СЕ-19/111-24/32933-ФХЕД від 13.06.2024; рапортом про виявлення кримінального правопорушення від 09.05.2024; протоколом огляду місця події від 09.05.2024; довідкою з виконавчого комітету Богуславської міської ради від 20.05.2024; довідкою з Держекоінспекції Столичного округу від 17.05.2024 про розмір збитків внаслідок незаконної порубки дерев; висновком судової інженерно-екологічної експертизи № СЕ-19/111-24/32943-ФХЕД від 13.06.2024; протоколом огляду місця події від 24.07.2024; протоколом обшуку автомобіля ГАЗ-66 д.н.з. НОМЕР_1 , належний ОСОБА_6 від 24.07.2024; протоколом обшуку буд. АДРЕСА_4 за місцем проживання ОСОБА_6 від 24.07.2024; протоколом обшуку кв. АДРЕСА_5 за місцем проживання ОСОБА_7 від 24.07.2024; протоколом обшуку приміщень Богуславського агролісництва ДП СЛП «Київоблагроліс» за місцем роботи ОСОБА_5 від 24.07.2024; протоколом обшуку автомобіля ВАЗ-212140 д.н.з. НОМЕР_2 , яким користується ОСОБА_5 від 24.07.2024; протоколом обшуку буд. АДРЕСА_6 за місцем проживання ОСОБА_5 від 24.07.2024; протоколом обшуку складських приміщень за адресою: АДРЕСА_3 від 24.07.2024.
Підозрювана ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні ряду нетяжких та тяжких злочинів, за які законом передбачено максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до семи років.
В ході здійснення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні наявні достатні підстави вважати, що існують ризики, передбачені п.п. 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, невиконання підозрюваною ОСОБА_4 покладених на неї процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам:
Про наявність ризику, передбаченого п. 3 ч. 1 ст.177 КПК України (незаконно впливати на свідків та інших підозрюваних у цьому ж кримінальному провадженні) свідчить те, що існує реальна можливість незаконного впливу ОСОБА_4 на свідків та інших підозрюваних у даному кримінальному провадженні, оскільки після набуття статусу підозрюваного - ОСОБА_4 має право на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження, у тому числі до анкетних даних свідків та їх місце мешкання, у зв'язку з чим з метою уникнути покарання за скоєний злочин підозрюваний може шляхом вмовлянь або погроз впливати на них, оскільки підозрювана ОСОБА_4 особисто знайома зі свідками та іншими підозрюваними у даному кримінальному провадженні, а також обізнана про місце їх проживання, а тому, існують підстави вважати, що ОСОБА_4 може залякати, підкупити або вчинити інші протиправні дії відносно свідків та інших підозрюваних, для подальшої їх відмови давати покази стосовно обставин вчинених злочинів та які можуть викрити його у даній злочинній діяльності.
Про наявність ризику, передбаченого п. 5 ч. 1 ст.177 КПК України (вчинити інше кримінальне правопорушення) свідчить те, що ОСОБА_4 вчинила ряд тяжких злочинів за короткий проміжок часу, офіційно не працевлаштована та не має постійного джерела прибутку, вину в інкримінованих їй кримінальних правопорушеннях, вчинених з корисливих мотивів для власного збагачення - не визнала, має досвід виконання робіт із заготівлі лісу, має відомості про можливі шляхи збуту незаконно здобутої деревини, а тому для власного збагачення від продажу незаконно зрізаних дерев може продовжувати свою злочинну діяльність.
Окрім того, зважаючи на наявність підстав передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, доведеність ризиків, вважаю, що застосування більш м'якого запобіжного заходу щодо ОСОБА_4 окрім як застосування запобіжного заходу у виді домашнього арешту в нічний час, не зможе забезпечити дієвості кримінального провадження та запобігти виникненням ризиків, передбачених п. 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України.
Запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання не може бути застосовано до підозрюваного у зв'язку з тим, що останній підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень за які передбачено покарання у вигляді позбавлення волі, у зв'язку з чим останній може зникнути від органу досудового слідства та переховуватись, що в свою чергу призведе до неможливості закінчення розслідування.
До підозрюваного запобіжний захід у вигляді особистої поруки не можливо застосувати у зв'язку тим, що відсутні особи, які можуть виступити його поручителями до теперішнього часу не надійшли заяви від осіб, що заслуговують на особливу довіру та які б виявили бажання бути поручителями підозрюваної ОСОБА_4 , що виключає можливість застосування відносно нього запобіжного заходу особистої поруки, передбаченого п.2 ч. 1 ст. 176 КПК України.
Заслухавши виступ прокурора, яка просила задовольнити клопотання, про існування визначених ст. 177 КПК України ризиків, думку підозрюваної, яка просила застосувати найменш суворий запобіжний захід, вивчивши копії матеріалів, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, приходжу до висновку про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваною кримінальних правопорушень.
У відповідності до ч. 2 ст. 181 КПК України, запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, може бути застосований до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
Згідно витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження вбачається, що 03.01.2024 року внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2, ч. 4 ст. 246, ч. 1 ст. 364 КК України (кримінальне провадження № 12024111230000136).
24.07.2024 року ОСОБА_4 у відповідності до ст. 278 КПК України було повідомлено про підозру.
Під час розгляду клопотання слідчим доведено наявність обставин, які свідчать про те, що заявлені ризики, які виправдовують необхідність застування запропонованого виду запобіжного заходу, оскільки поданими матеріалами підтверджується, що досудове розслідування триває, підозрюваний обґрунтовано підозрюється у вчиненні злочину, може переховуватись від органів досудового розслідування та суду та перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Враховуючи тяжкість покарання, що загрожує у разі визнання підозрюваного винуватим у кримінальних правопорушеннях, у вчиненні яких він підозрюється, даних про його особу, зокрема те, що він раніше не судима, зважаючи на необхідність виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, запобігти спробам переховуватися від органів досудового розслідування, а також зважаючи на доведеність слідчим наявності всіх обставин, передбачених ч. 1 ст. 194 КПК України, вважаю за необхідне застосувати відносно підозрюваного запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, оскільки жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу.
При цьому дослідженими слідчим суддею доказами: документами підтверджується можливість перебування підозрюваного за місцем проживання, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , під домашнім арештом. Також слід прийняти до уваги, що проживання підозрюваного в АДРЕСА_3 буде сприяти створенню умов для його належної процесуальної поведінки та участі у слідчих і процесуальних діях по місцю здійснення досудового розслідування.
Разом з тим вивчивши матеріали клопотання, вважаю клопотання слідчого таким, що підлягає задоволенню частково, оскільки дані, викладені в матеріалах клопотання дають підстави для висновку, щодо застосування відносно підозрюваної ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту є необхідним, але відповідних доказів щодо підстав для застування відносно підозрюваного запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту в період часу з 19.00 години по 07.00 години, слідчим не надано. Враховуючи викладене у вказаній частині клопотання є необґрунтованим.
Застосовуючи запобіжний захід на підозрюваного слід покласти певні обов'язки.
Таким чином клопотання підлягає частковому задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 176, 177, 178, 179, 184, 186, 193, 194 КПК України,
Клопотання задовольнити частково.
Застосувати відносно підозрюваної ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уроджениці села Потапці Канівського району Черкаської області, запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в період часу з 23-00 год. до 06-00 год. наступної доби.
Покласти на підозрювану ОСОБА_4 обов'язки:
- прибувати на виклики до слідчого СВ Обухівського РУП ГУ НП в Київській області, якому доручене проведення досудового розслідування кримінального провадження, до слідчого судді, суду, прокурора;
- не відлучатися з населеного пункту, де він проживає ( АДРЕСА_2 , без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну;
- утримуватись від спілкування із свідками та іншими підозрюваними ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_8 , а також з особами, які брали участь в якості понятих під час проведення слідчих, процесуальних дій.
В задоволенні іншої частини вимог клопотання відмовити.
Роз'яснити підозрюваній ОСОБА_4 , що в разі не виконання покладених на нього обов'язків, до нього може бути застосовано більш жорсткий запобіжний захід і накладено грошове стягнення.
Визначити строк дії ухвали слідчого судді до 29 вересня 2024 року включно, який обраховувати з 30 липня 2024 року з 19 год. 30 хв.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого СВ Обухівського РУП ГУ НП в Київській області, якому доручено досудове розслідування цього кримінального провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1