Постанова від 30.07.2024 по справі 345/668/24

Справа №345/668/24

Провадження № 3/345/272/2024

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.07.2024 року м.Калуш

Суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області Якимів Р.В., з участю прокурора Калуської окружної прокуратури Хомика О.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с.Слобідка Калуського району Івано-Франківської області, жительки АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 , працює головою Войнилівської селищної ради, громадянки України, за ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КпАП України,-

В С Т АН О В И В:

До Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області з Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли справи про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КпАП України. В протоколах про вчинення адміністративних правопорушень вказано, що ОСОБА_1 , яка є головою Войнилівської селищної ради, будучи відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього закону, порушила вимоги п.2 ч.1 ст. 28 вказаного закону, а саме:

не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила НАЗК чи колегіальний орган - депутатів Войнилівської селищної ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час видачі розпорядження №25-к від 22.04.2022 «Про преміювання працівників, та виплати надбавки за високі досягнення праці і виконання особливо важкої роботи», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 3000 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП;

не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила НАЗК чи колегіальний орган - депутатів Войнилівської селищної ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час видачі розпорядження №27-к від 23.05.2022 «Про преміювання працівників, та виплати надбавки за високі досягнення праці і виконання особливо важкої роботи», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 3000 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП;

не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила НАЗК чи колегіальний орган - депутатів Войнилівської селищної ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час видачі розпорядження №32-к від 22.06.2022 «Про преміювання працівників, та виплати надбавки за високі досягнення праці і виконання особливо важкої роботи», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 5000 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП;

не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила НАЗК чи колегіальний орган - депутатів Войнилівської селищної ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час видачі розпорядження №37-к від 22.07.2022 «Про преміювання працівників, та виплати надбавки за високі досягнення праці і виконання особливо важкої роботи», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 5000 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП;

не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила НАЗК чи колегіальний орган - депутатів Войнилівської селищної ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час видачі розпорядження №43-к від 26.08.2022 «Про преміювання працівників, та виплати надбавки за високі досягнення праці і виконання особливо важкої роботи», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 18000 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП;

не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила НАЗК чи колегіальний орган - депутатів Войнилівської селищної ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час видачі розпорядження №54-к від 20.09.2022 «Про преміювання працівників, та виплати надбавки за високі досягнення праці і виконання особливо важкої роботи», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 8000 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП;

не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила НАЗК чи колегіальний орган - депутатів Войнилівської селищної ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час видачі розпорядження №56-к від 20.10.2022 «Про преміювання працівників, та виплати надбавки за високі досягнення праці і виконання особливо важкої роботи», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 6000 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП;

не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила НАЗК чи колегіальний орган - депутатів Войнилівської селищної ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час видачі розпорядження №95-к від 19.12.2022 «Про преміювання працівників за грудень 2022 року», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 8000 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП;

не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила НАЗК чи колегіальний орган - депутатів Войнилівської селищної ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час видачі розпорядження №94-к від 19.12.2022 «Про преміювання до Дня місцевого самоврядування», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради в розмірі посадового окладу, в тому числі собі особисто в розмірі 8000 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.1 ;

не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила НАЗК чи колегіальний орган - депутатів Войнилівської селищної ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час видачі розпорядження №8-в від 25.01.2023 «Про преміювання працівників за січень 2023 року», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 8000 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП;

не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила НАЗК чи колегіальний орган - депутатів Войнилівської селищної ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час видачі розпорядження №28-в від 23.02.2023 «Про преміювання працівників за лютий 2023 року», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 8000 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП;

не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила НАЗК чи колегіальний орган - депутатів Войнилівської селищної ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час видачі розпорядження №44-в від 23.03.2023 «Про преміювання працівників за березень 2023», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 8000 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП;

не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила НАЗК чи колегіальний орган - депутатів Войнилівської селищної ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час видачі розпорядження №59-в від 24.04.2023 «Про преміювання працівників за квітень 2023», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 8000 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП;

не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила НАЗК чи колегіальний орган - депутатів Войнилівської селищної ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час видачі розпорядження №69-в від 25.05.2023 «Про преміювання працівників за травень 2023 року», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 100 %, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП;

не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила НАЗК чи колегіальний орган - депутатів Войнилівської селищної ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час видачі розпорядження №99-в від 26.06.2023 «Про преміювання працівників за червень 2023 року», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 200 %, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП;

не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила НАЗК чи колегіальний орган - депутатів Войнилівської селищної ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час видачі розпорядження №125-в від 26.07.2023 «Про преміювання працівників за липень 2023», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 100 %, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП;

не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила НАЗК чи колегіальний орган - депутатів Войнилівської селищної ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час видачі розпорядження №142-в від 25.08.2023 «Про преміювання працівників за серпень 2023», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 200 %, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП;

не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила НАЗК чи колегіальний орган - депутатів Войнилівської селищної ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час видачі розпорядження №167-в від 22.09.2023 «Про преміювання працівників за вересень 2023», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 50 %, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП;

не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомила НАЗК чи колегіальний орган - депутатів Войнилівської селищної ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час видачі розпорядження №183-в від 25.10.2023 «Про преміювання працівників за жовтень 2023», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 90 %, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП;

вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось в підписанні розпорядження №25-к від 22.04.2022 року «Про преміювання працівників, та виплати надбавки за високі досягнення праці і виконання особливо важкої роботи», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 3000 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП;

вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось в підписанні розпорядження №32-к від 22.06.2022 року «Про преміювання працівників, та виплати надбавки за високі досягнення праці і виконання особливо важкої роботи», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 5000 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП;

вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось в підписанні розпорядження №37-к від 22.07.2022 року «Про преміювання працівників, та виплати надбавки за високі досягнення праці і виконання особливо важкої роботи», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 5000 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП;

вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось в підписанні розпорядження №43-к від 26.08.2022 року «Про преміювання працівників, та виплати надбавки за високі досягнення праці і виконання особливо важкої роботи», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 18000 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП;

вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось в підписанні розпорядження №54-к від 20.09.2022 року «Про преміювання працівників, та виплати надбавки за високі досягнення праці і виконання особливо важкої роботи», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 8000 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП;

вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось в підписанні розпорядження №56-к від 20.10.2022 року «Про преміювання працівників, та виплати надбавки за високі досягнення праці і виконання особливо важкої роботи», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 6000 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП;

вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось в підписанні розпорядження №95-к від 19.12.2022 року «Про преміювання працівників за грудень 2022 року», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 8000 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП;

вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось в підписанні розпорядження №94-к від 19.12.2022 року «Про преміювання до Дня місцевого самоврядування», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі посадового окладу, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП;

вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось в підписанні розпорядження №8-в від 25.01.2023 року «Про преміювання працівників за січень 2023», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 8000 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП;

прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось в підписанні розпорядження №28-в від 23.02.2023 року «Про преміювання працівників за лютий 2023 року», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 8000 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП;

вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось в підписанні розпорядження №44-в від 23.03.2023 року «Про преміювання працівників за березень 2023 року», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 8000 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП;

вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось в підписанні розпорядження №59-в від 24.04.2023 року «Про преміювання працівників за квітень 2023 року», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 8000 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП;

вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось в підписанні розпорядження №27-к від 23.05.2022 року «Про преміювання працівників, та виплати надбавки за високі досягнення праці і виконання особливо важкої роботи», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 3000 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП;

вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось в підписанні розпорядження №69-в від 25.05.2023 року «Про преміювання працівників за травень 2023 року», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 100 %, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП;

вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось в підписанні розпорядження №99-в від 26.06.2023 року «Про преміювання працівників за червень 2023 року», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 200 %, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП;

вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось в підписанні розпорядження №125-в від 26.07.2023 року «Про преміювання працівників за липень 2023 року», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 100 %, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП;

вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось в підписанні розпорядження №142-в від 25.08.2023 року «Про преміювання працівників за серпень 2023 року», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 200 %, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП;

вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось в підписанні розпорядження №167-в від 22.09.2023 року «Про преміювання працівників за вересень 2023 року», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 50 %, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП;

вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виразилось в підписанні розпорядження №183-в від 25.10.2023 року «Про преміювання працівників за жовтень 2023 року», згідно якого надала премію працівникам Войнилівської селищної ради, в тому числі собі особисто в розмірі 90 %, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.2 ст. 172-7 КУпАП.

Постановами суду від 19.02.2024 року, 21.02.2024 року, 23.02.2024 року, 26.02.2024 року протоколи про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП об'єднано в одне провадження для спільного їх розгляду по суті.

В судове засідання захисник ОСОБА_1 адвокат Крамаренко К.С. подала клопотання про закриття справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ч.4 ст.38 КУпАП. Оскільки протоколи відносно ОСОБА_1 були складені 23.01.2024 року, то стягнення може бути складено не пізніше шести місяців з дня вчинення правопорушення, а отже строки накладення адміністративного стягнення закінчилися. Крім того, вказані обставини дають підстави вважати про відсутність у суду права зясовувати і встановлювати вину чи невинуватість особи в постанові про закриття провадження у справі.

В судовому засіданні ОСОБА_1 підтримала клопотання її захисника, просить закрити провадження у справі у зв'язку із закінченням строків притягнення її до адміністративної відповідальності.

Прокурор не заперечив щодо задоволення клопотання захисника ОСОБА_1 адвоката Крамаренко К.С. про закриття справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ч.4 ст.38 КУпАП, оскільки строк притягнення її до адміністративної відповідальності на даний час закінчився.

Ознайомившись з клопотанням захисника ОСОБА_1 адвоката Крамаренко К.С., заслухавши думку прокурора, ОСОБА_1 , та дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Згідно ч.1 ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених Законом.

Відповідно до ч.4 ст.38 КпАП України адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15,212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Згідно п.7 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

Судом встановлено, що днем виявлення правопорушень ОСОБА_1 передбачених ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП відповідно до матеріалів адміністративного провадження є 23.01.2024 року, про що також зазначено в протоколах, матеріали про адміністративні правопорушення до суду надійшли 30.01.2024 року.

Однак, в судове засідання призначене на 12.02.2024 року ОСОБА_1 подала клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку з потребою укласти угоду з адвокатом. Подальші судові засідання також відкладалися за клопотаннями ОСОБА_1 та її захисників, а саме: 08.03.2024 від її адвоката Федоровича В.Б. поступило письмове клопотання про відкладення розгляду справи в зв'язку із перебуванням ОСОБА_1 на лікуванні. 22.03.2024 від її адвоката Федоровича В.Б. поступило письмове клопотання про відкладення розгляду справи в зв'язку із перебуванням ОСОБА_1 на лікуванні. 28.03.2024 від адвоката Федоровича В.Б. поступило письмове клопотання про відкладення розгляду справи в зв'язку із наданням можливості ознайомитись з матеріалами справи. 15.04.2024 від адвоката Федоровича В.Б. поступило письмове клопотання про відкладення розгляду справи в зв'язку із зайнятістю адвоката в іншому процесі та перебуванням ОСОБА_1 на лікуванні. 25.04.2024 від адвоката Федоровича В.Б. поступило письмове клопотання про відкладення розгляду справи в зв'язку із перебуванням його на лікуванні. 07.05.2024 від адвоката Крамаренко К.С. поступило письмове клопотання про відкладення розгляду справи в зв'язку із наданням можливості ознайомитись з матеріалами справи. 17.05.2024 від адвоката Крамаренко К.С. поступило письмове клопотання про відкладення розгляду справи в зв'язку із перебуванням ОСОБА_1 на лікуванні. 24.05.2024 від адвоката Крамаренко К.С. поступило письмове клопотання про відкладення розгляду справи в зв'язку із зайнятістю адвоката в іншому процесі та від ОСОБА_1 - у зв'язку з її участю у відкритті меморіальних дощок загиблим Героям в смт.Войнилів. 28.05.2024 від адвоката Крамаренко К.С. поступило письмове клопотання про відкладення розгляду справи в зв'язку із зайнятістю адвоката в іншому процесі та від ОСОБА_1 - у зв'язку з перебуванням її у службовому відрядженні. 31.05.2024 учасники судового розгляду не зявилися в судове засідання з невідомих суду причин. Про причини неявки не повідомили. 07.06.2024 від адвоката Крамаренко К.С. поступило письмове клопотання про відкладення розгляду справи в зв'язку із перебуванням ОСОБА_1 на лікуванні. 13.06.2024 від адвоката Крамаренко К.С. поступило письмове клопотання про відкладення розгляду справи в зв'язку із перебуванням ОСОБА_1 на лікуванні. 22.07.2024 від адвоката Крамаренко К.С. поступило письмове клопотання про відкладення розгляду справи в зв'язку із зайнятістю адвоката в іншому процесі та перебуванням ОСОБА_1 на лікуванні.

Прокурори Калуської окружної прокуратури, які брали участь в судових засіданнях висловлювали думку про відкладення розгляду справи у зв'язку з неявкою ОСОБА_1 та її захисників, у зв'язку з поважними причинами їх неявки та неможливості розгляду справи у їх відсутності, а прокурор ОСОБА_2 13.06.2024 подав суду письмову заяву про відкладення судового розгляду у зв'язку з неможливістю слухання справи у відсутності ОСОБА_1 . у відповідності до ст.267 КУпАП, оскільки її адвокат подала заяву про відкладення судового засідання у зв'язку з перебуванням ОСОБА_1 на лікуванні.

Враховуючи, що дане правопорушення не є триваючим і на момент розгляду справи в суді, сплив строк притягнення особи до адміністративної відповідальності та накладення на неї адміністративного стягнення передбачений ст. 38 цього Кодексу, то провадження у справі про адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП відносно ОСОБА_1 , підлягає закриттю на підставі п.7 ст.247 КУпАП.

Вищевказана норма є процесуальною перешкодою після закінчення строку давності для подальшого продовження судового провадження з метою з'ясування і встановлення обставин вчинення адміністративного правопорушення, дослідження й перевірки доказів про наявність чи відсутність вини особи у вчиненні правопорушення.

Обставини, що виключають провадження в справі про адміністративне правопорушення унеможливлюють встановлення суспільної небезпечності (шкідливості) діяння, протиправності, карності, вини особи.

Стаття 247 КУпАП, чітко передбачає, що закінчення строків накладення адміністративних стягнень є підставою, що виключає провадження у справі на будь-якій стадії. Після виключення провадження втрачається можливість здійснення будь-яких заходів, спрямованих на притягнення особи до адміністративної відповідальності. Це дає підстави стверджувати про відсутність необхідності з'ясовувати і встановлювати вину чи невинуватість особи в постанові про закриття справи.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.40-1,283,284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КпАП України, закрити на підставі п.7 ч.1 ст.247 КпАП України у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст.38 КпАП України.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.

Постанова може бути оскаржена через Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя