Рішення від 30.07.2024 по справі 216/2965/24

Справа № 216/2965/24

провадження 2/216/1785/24

РІШЕННЯ

іменем України

30 липня 2024 року місто Кривий Ріг

Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, у складі: головуючого судді Кузнецова Р.О.

за участю секретаря судового засідання Максименко А.М.,

розглянувши в порядку спрощеного провадження, без повідомлення сторін, цивільну справу за позовом комунального підприємства теплових мереж «Криворіжтепломережа» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-

встановив:

Комунальне підприємство теплових мереж «Криворіжтепломережа» звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що комунальне підприємство теплових мереж «Криворіжтепломережа» (далі КПТМ «Криворіжтепломережа»), засновником та власником якого є орган місцевого самоврядування в особі Криворізької міської ради, створене з метою отримання прибутку в результаті діяльності з виробництва, транспортування, постачання та реалізації теплової енергії споживачам м. Кривого Рогу для потреби опалення та гарячого водопостачання. КПТМ «Криворіжтепломережа» відповідно до приписів Закону України «Про природні монополії» відноситься до суб'єктів природної монополії. Як монополіст такої природної монополії, згідно ст. 19 Закону України «Про теплопостачання», позивач не має права відмовити споживачу теплової енергії у забезпеченні його тепловою енергією за наявності можливостей на приєднання споживача до теплової енергії. На виконання своєї статутної мети КПТМ «Криворіжтепломережа» здійснює постачання теплової енергії відповідачу за адресою: АДРЕСА_1 . Так як будинок АДРЕСА_2 є багатоповерховим, опалення до квартири АДРЕСА_3 здійснюється від транзитних трубопроводів житлового будинку і є невід'ємною частиною системи опалення вказаного будинку, це свідчить про те, що відповідачі отримують теплову енергію. Доказами подачі теплової енергії до будинку є акти про подачу теплоносія та про його відключення, копії яких додаються. При цьому, докази, які б свідчили про те, що постачання теплової енергії до квартири відповідача не здійснювалось, відсутні. Підтвердженням цього лист Департаменту розвитку інфраструктури міста виконкому КМР від 15.04.2024.

Заборгованість відповідача відповідно до розрахунку заборгованості за період з 01.09.2017 по 01.03.2024 складає - 71665,60 грн, з яких:

- 71097,87 грн - заборгованість з постачання теплової енергії за період з 01.09.2017 по 01.03.2024;

- 567,73 грн - плата за абонентське обслуговування за період з 05.11.2021 по 01.03.2024.

На теперішній час борг відповідачем не сплачено, тому позивач звернувся до суду з метою захисту свого порушеного права.

Зважаючи на предмет та ціну позову, а також інші обставини, які підлягають врахуванню у відповідності до положень пунктів 1 - 8 частини 3 статті 274 Цивільного процесуального кодексу України, дана справа підпадає під ознаки малозначної справи та не віднесена до категорії справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, у зв'язку з чим, на підставі ч. 5 ст. 279 ЦПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Відповідач про розгляд справи в порядку спрощеного провадження без виклику сторін, судом повідомлялася належним чином, її представник, адвокат Киселиця І.Ю., подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що відповідач повністю не погоджується з пред'явленою до стягнення заборгованістю, враховуючи наступне. Так, позовні вимоги ґрунтуються на тому, що позивач, начебто, в період з 01.09.2017 по 01.03.2024 поставляв відповідачу теплову енергію в квартиру АДРЕСА_4 і за відповідні поставки відповідачу було нараховано загальну суму заборгованості в розмірі 71665,60 грн. Однак, відповідач заперечує проти вказаних обставин, оскільки в належній їй квартирі взагалі відсутнє централізоване теплопостачання. Спочатку відповідач отримала дозвіл на відключення від мереж централізованого опалення, що підтверджується листом Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Криворізької міської ради від 17.08.2004 за вих. №3006/8, в якому вказано, що: «Управління житлово-комунального господарства виконкому міськради погоджує відключення від системи теплопостачання в приміщенні квартири за адресою: АДРЕСА_5 при умові влаштування альтернативного джерела опалення». В подальшому нею було розроблено Технічні умови на влаштування автономного опалення в квартирі від 09.09.2004 та виготовлено Проект на автономне опалення від 20.10.2004. Після вчинення відповідних дій квартира була облаштована газовим опаленням (котлом), що вбачається з Акту приймання в експлуатацію газифікованого об'єкту від 20.04.2006. Зазначає, що з аналогічних підстав позивачу вже неодноразово відмовляли в стягненні будь-якої заборгованості за постачання тепла, а саме по справі №212/2586/23 Дніпровським апеляційним судом в постанові від 26.03.2024, по справі №214/3415/23 від 26.03.2024, по справі №212/6609/23, від 18.01.2024 по справі №212/8561/20 від 22.11.2023 по справі №212/3589/20, від 20.11.2023 по справі №211/7325/21, від 24.10.2023 по справі №211/7324/21, від 02.08.2023 по справі №212/5445/21, від 19.07.2023 по справі №214/8289/20, від 05.07.2023 по справі №213/2542/22, від 17.05.2023 по справі №214/9446/21, від 27.03.2023 по справі №212/8118/20, від 29.09.2022 по справі №212/9305/20, від 07.04.2022 по справі №212/8624/20. Крім цього, представник відповідача звертає увагу суду, що у листі Департаменту розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради 12/15/1260 від 15.04.2024, вказано, що: «До створення Комісії дозволи на відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води надавалися Управлінням Житлово-комунального господарства виконавчого комітету КМР у вигляді листів». Водночас, відповідач, долучив до даного відзиву лист Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Криворізької міської ради від 17.08.2004 за вих. №3006/8, яким останній надано дозвіл на відключення від мереж централізованого опалення, що беззаперечно свідчить про необґрунтованість вимог позивача та правомірність відключення від вказаних мереж задовго до спірного періоду.

Поряд з цим, представник позивача надала до суду відповідь на відзив, в якій зазначила, що процедуру відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води в багатоквартирних житлових будинках врегульовано Порядком відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від мереж централізованого теплопостачання, затвердженого наказом №4 від 22 листопада 2005 року Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України. В свою чергу відповідачем не надано доказів, які б засвідчили дотриманий визначений законом Порядок відключення квартири від послуг централізованого опалення. Усі надані відповідачем докази не підтверджують законних підстав на відключення від мереж централізованого опалення у квартирі.

Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази за внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на повному, всебічному та об'єктивному дослідженні обставин справи, дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення позову, виходячи з наступного.

За приписами ст. 263 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

При цьому, відповідно до роз'яснень, наданих Пленумом Верховного Суду України у п. 2 постанови від 18.12.2009 №14 «Про судове рішення у цивільній справі» рішення є законним тоді, коли суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства відповідно до статті 3 ЦПК, вирішив справу згідно з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин відповідно до статті 10 ЦПК, а також правильно витлумачив ці норми. Обґрунтованим визнається рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених доказами, які були досліджені в судовому засіданні і які відповідають вимогам закону про їх належність та допустимість, або обставин, що не підлягають доказуванню, а також якщо рішення містить вичерпні висновки суду, що відповідають встановленим на підставі достовірних доказів обставинам, які мають значення для вирішення справи.

Судом встановлено, що спірні відносини виникли у зв'язку із виконанням послуг з централізованого опалення та послуг з централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню суб'єктами господарювання, які є виконавцями цих послуг, тому до нього мають бути застосовані норми Цивільного кодексу України, Житлового кодексу України, Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Закону України «Про теплопостачання», Правила надання населенню послуг з водо-теплопостачання та водовідведення та Правила надання населенню послуг централізованого опалення холодної та гарячої води і водовідведення.

КПТМ «Криворіжтепломережа», відповідно до «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 №630 (далі по тексту - Правила), надає населенню м. Кривого Рогу, а також підприємствам, установам і організаціям теплову енергію для потреб опалення, у тому числі й за місцем проживання відповідача.

Відповідач з 06.09.1996 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується відповіддю з Єдиного державного демографічного реєстру №567466 від 30.04.2024 (а.с. 29), тому остання користується послугами позивача і є споживачем теплової енергії.

Квартира за вказаною адресою перебуває на обслуговуванні у КПТМ «Криворіжтепломережа», відкритий особовий рахунок № НОМЕР_1 на послуги централізованого опалення.

Відповідно до детального розрахунку заборгованості, наданого позивачем, заборгованість за централізоване опалення квартири за адресою: АДРЕСА_1 , за період з 01.09.2017 по 01.03.2024 складає - 71665,60 грн, з яких:

- 71097,87 грн - заборгованість з постачання теплової енергії за період з 01.09.2017 по 01.03.2024;

- 567,73 грн - плата за абонентське обслуговування за період з 05.11.2021 по 01.03.2024.

Відповідно до листа Управління житлово-комунального господарства Виконавчого комітету Криворізької міської ради від № 3006/8 від 17.08.2004 Управління житлово-комунального господарства виконкому міськради погоджує ОСОБА_1 відключення від системи теплопостачання в приміщенні квартири за адресою: АДРЕСА_1 , за умови влаштування альтернативного джерела опалення, для виконання автономної системи заявнику вказано на необхідність отримання технічних умов в АТ Криворіжгаз та проекту, розробленого проектною організацією. Також зазначено, що монтаж повинна виконати спеціалізована організація відповідно до проекту, відключення від системи опалення погодити з підприємством КП «Криворіжтепломережа» та КЖП-1.

На замовлення відповідача АТ Криворіжгаз виготовлено робочий проект автономного опалення в квартирі за адресою: АДРЕСА_1 , а також надані технічні умови на реконструкцію системи газопостачання ПАТ Криворіжгаз від 09.09.2004.

Згідно з Актом приймання в експлуатацію газификованого об'єкта від 20.04.2006, складеного начальником СЛ АТ Криворіжгаз, ст. майстром СМУ та ОСОБА_1 , проведено приймання в експлуатацію дворової мережі та внутрішнього газового обладнання і готовності його до урізання та пуску газу. Комісія вважає, що об'єкт підготовлений до експлуатації і дозволяє урізання та пуск газу.

Відповідно до листа Департаменту розвитку інфраструктури міста виконкому КМР №12/15/1260 від 15.04.2024 зазначено, що Комісія для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання не надавала дозвіл на відключення житлового приміщення від централізованого опалення і гарячого водопостачання за адресою: АДРЕСА_1 . До створення комісії дозволи на відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води надавалися Управлінням Житлово-комунального господарства виконавчого комітету КМР у вигляді листів. В Департаменті розвитку інфраструктури міста виконкому КМР відсутня інформація щодо надання дозволу на відключення споживачів за адресою: АДРЕСА_1 , у період до створення комісії.

Крім цього, згідно з відповіддю архівного відділу виконкому КМР №3 від 05.06.2024 в документах архівного фонду «Виконком Криворізької міської Ради народних депутатів» за 2004 рік рішення щодо надання дозволу на відключення від мереж централізованого опалення квартири за адресою: АДРЕСА_1 відсутнє. Листи управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Криворізької міської ради на зберігання до відділу не надходять.

Згідно зі статтею 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», виконавець комунальної послуги - суб'єкт господарювання, що надає комунальну послугу споживачу відповідно до умов договору.

Індивідуальний споживач - фізична або юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об'єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб.

Відповідно до ч. 2 ст. 12 Закону України №2189-VIII від 09.11.2017 «Про житлово-комунальні послуги» договори про надання житлово-комунальних послуг укладаються відповідно до типових або примірних договорів, затверджених Кабінетом Міністрів України або іншими уповноваженими законом державними органами відповідно до закону. Правилами №630, затверджено типовий договір про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення. З 05.11.2021 за Постановою КМУ №830 від 21 серпня 2019 року «Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії», діє типовий індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії. Індивідуальний договір вважається укладеним із споживачем, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем.

Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Як вбачається з Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відповідач ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_4 .

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач має право, серед іншого, одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг.

Такому праву прямо відповідає визначений пунктом 5 частини третьої статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» обов'язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Отже згідно із зазначеними нормами Закону споживачі зобов'язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними. Відсутність письмово оформленого договору з позивачем не позбавляє відповідача обов'язку оплачувати надані йому послуги.

Саме такого висновку дійшов ВСУ у постанові від 18.03.2019, у справі №210/5796/16-ц.

Крім цього, відповідно до ч. 4 ст. 319 і ст. 322 ЦК України, власність зобов'язує і власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Статтями 525, 526 ЦК України визначено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Судом встановлено, що у період з 01.09.2017 по 01.03.2024 позивач надавав послуги з централізованого опалення за адресою: АДРЕСА_1 , якими користувалася відповідач, як власник майна, що підтверджується наявними в матеріалах справи актами про подачу теплоносія та про його відключення, а також детальними розрахунком заборгованості за постачання теплової енергії, тому вимоги позивача про стягнення заборгованості за централізоване опалення є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Крім цього, 01 травня 2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг». Статтею 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що плата за абонентське обслуговування - це платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг. Платіж розраховано на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. №808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг».

З 05.11.2021 договірні відносини між КПТМ «Криворіжтепломережа» та споживачами - власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку врегульовані індивідуальним договором про надання послуги з постачання теплової енергії від 05.10.2021, що укладений в порядку п. 11 ч. 1 ст. 1, ч. 5 ст. 13 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» №2189-VIII від 09.11.2017. Плата виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання, складається з:

- плати за послугу, що розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів на відповідну комунальну послугу та обсягу спожитих комунальних послуг, визначеного відповідно до законодавства;

- плати за абонентське обслуговування, яка не може перевищувати граничний розмір, визначений Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 11 ст. 1 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» №2189-VIII від 09.06.2018 року встановлено розмір плати за абонентське обслуговування за індивідуальним договором про надання послуги з постачання теплової енергії з витратами на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку теплової енергії у розмірі 33,74 грн. (з ПДВ), та плату за абонентське обслуговування без витрат на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку теплової енергії у розмірі у розмірі 22,05 грн. (з ПДВ) на підставі Наказу КПТМ «Криворіжтепломережа» №712 від 03.11.2021; та з 01.12.2021 розмір плати за абонентське обслуговування за індивідуальним договором про надання послуги з постачання теплової енергії з витратами на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку теплової енергії у розмірі 35,19 грн. (з ПДВ), та плату за абонентське обслуговування без витрат на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку теплової енергії у розмірі у розмірі 22,05 грн. (з ПДВ) на підставі Наказу КПТМ «Криворіжтепломережа» №791 від 30.11.2021.

Таким чином, фактично, плата за абонентське обслуговування - це витрати, які виконавець несе у процесі збуту та розподілу послуги між споживачами. Зокрема таких, як витрати на роботу абонентської служби, контролерів, плата за банківські послуги. Відповідно, до абонентської плати включено витрати на укладання договорів з абонентами, здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахування та стягнення плати за спожиті комунальні послуги, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку води і теплової енергії (у разі їх наявності у будівлі споживача) та інших функцій, пов'язаних з обслуговуванням абонентів за індивідуальними договорами.

З огляду на викладене вимоги позивача про стягнення з відповідача плати за абонентське обслуговування у розмірі 567,73 грн також є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Разом з цим, доводи та заперечення представника відповідача до уваги судом не приймаються з наступних підстав.

Відповідно до пункту 24 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води. Відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється (пункт 25 Правил).

Згідно із пунктом 26 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про теплозабезпечення» схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.

Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженим наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року №4 (далі Порядок №4, втратив чинність з 17 вересня 2019 року), визначено процедуру відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води житлового будинку при відмові споживачів від таких послуг.

Порядком №4 установлено, що для вирішення питання відключення споживача від мережі централізованого опалення, він повинен звернутися до постійно діючої міжвідомчої комісії, створеної органом місцевого самоврядування або місцевим органом виконавчої влади, для розгляду питань щодо відключення споживачів від мережі з відповідною письмовою заявою. Комісія після вивчення наданих власником документів приймає відповідне рішення, яке оформляється протоколом. При позитивному рішенні заявнику надається перелік організацій, до якихслід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного)теплопостачання і відокремлення від мережі централізованого опалення. Проект індивідуального(автономного) теплопостачання і відокремлення від мережі централізованого опалення виконує проектна або проектно-монтажна організація на підставі договору із заявником. Проект узгоджується з усіма організаціями, які видали технічні умови на підключення будинку до зовнішніх мереж. Відключення приміщень від внутрішньо будинкової мережі централізованого опалення виконується монтажною організацією, яка реалізує проект. По закінченні робіт складається акт про відключення від мережі централізованого опалення і подається заявником до комісії на затвердження. Після затвердження акта на черговому засіданні комісії сторони переглядають умови договору про надання послуг з централізованого теплопостачання.

Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України №169 від 06 листопада 2007 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 листопада 2007 року за №1320/14587, були внесені зміни до Порядку від 22 листопада 2005 року №4, які унеможливлюють відключення від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання окремих квартир у багатоквартирному будинку і дозволяють таке відключення лише будинку в цілому.

Як вбачається з матеріалів справи, на підтвердження відсутності централізованого опалення у квартирі за адресою: АДРЕСА_1 та правомірності влаштування автономного опалення представником відповідача надано до суду:

- лист Управління житлово-комунального господарства Виконавчого комітету Криворізької міської ради від № 3006/8 від 17.08.2004;

- проект автономного опалення в квартирі за адресою: АДРЕСА_1 ;

- надані АТ Криворіжгаз технічні умови на реконструкцію системи газопостачання від 09.09.2004;

- акт приймання в експлуатацію газификованого об'єкта від 20.04.2006.

Так, у листі Управління житлово-комунального господарства Виконавчого комітету Криворізької міської ради від № 3006/8 від 17.08.2004 зазначено, що однією з умов погодження ОСОБА_1 відключення від системи теплопостачання в приміщенні квартири за адресою: АДРЕСА_1 , є погодження такого відключення з підприємством КП «Криворіжтепломережа» та КЖП-1.

Водночас у матеріалах справи відсутні будь-які документи на підтвердження надання відповідачу ОСОБА_1 погодження відключення від системи теплопостачання в приміщенні квартири за адресою: АДРЕСА_1 підприємством КП «Криворіжтепломережа» або КЖП-1.

Отже, процедура відключення квартири відповідача від мережі централізованого опалення розпочалася 17.08.2004, тобто з дня отримання погодження Управління житлово-комунального господарства виконкому Криворізької міськради на відключення від системи теплопостачання в квартирі, проте до кінця відповідачем доведена не була.

Крім цього, посилання представника відповідача на постанови Дніпровського апеляційного суду в аналогічних справах є помилковими, адже у справі, яка розглядається відсутні документи на підтвердження надання КП «Криворіжтепломережа» погодження на відключення квартири відповідача від системи теплопостачання. Натомість, у справах №212/3589/20, №211/7325/21, №212/8624/20, №212/6609/23, №212/8557/20, на які посилається представник відповідача, процедура відключення квартири відповідачів від мережі централізованого опалення завершувалась складанням Акту видимих розривів або Акту зняття теплового навантаження між представником КПТМ «Криворіжтепломережа» та абонентом.

Також, не заслуговують на увагу суду доводи представника відповідача про відсутність доказів постачання теплової енергії до будинку відповідача, оскільки матеріалами справи встановлено протилежне, доказами подачі теплової енергії до будинку є акти про подачу теплоносія та про його відключення та звіти про споживання, надані представником позивача.

Статтею 81 ЦПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.

Статтею 89 ЦПК України встановлено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

У цій справі позивач довів порушення його прав діями відповідача, яка самовільно відключилася від централізованого опалення та не сплачує вартість послуг з централізованого опалення, які надає позивач, докази протилежного в матеріалах справи відсутні.

Згідно з ч. 1 ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

За приписами частини 1 статті 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.

Отже, з урахуванням задоволення позову в повному обсязі з відповідача на користь позивача підлягає відшкодуванню судовий збір в розмірі 3028,00 грн.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 67, 68, 162 ЖК України, ст.ст. 20, 21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ст.ст. 19, 24 Закону України «Про теплопостачання», п. 18 Постанови Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005 «Про затвердження Правил надання послуг з центрального опалення постачання холодної та гарячої води і водовідведення», ст.ст. 11, 15, 16, 257, 264, 268, 319, 322, 509, 525, 526, 527, 610, 614 ЦК України, ст.ст. 5-8, 12-19, 23, 89, 128, 131, 136, 141, 258-259, 263,265, 268, 274, 354-355 ЦПК України суд,-

ухвалив:

Позовну заяву комунального підприємства теплових мереж «Криворіжтепломережа» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути ОСОБА_1 на користь комунального підприємства теплових мереж «Криворіжтепломережа» заборгованість за житлово-комунальні послуги за період з 01.09.2017 по 01.03.2024 у розмірі 71665,60 грн (сімдесят одна тисяча шістсот шістдесят п'ять гривень, 60 копійок), з яких:

- 71097,87 грн (сімдесят одна тисяча дев'яносто сім гривень, 87 копійок) - заборгованість з централізованого опалення за період з 01.09.2017 по 01.03.2024;

- 567,73 грн (п'ятсот шістдесят сім гривень, 73 копійки) - плата за абонентське обслуговування за період з 05.11.2021 по 01.03.2024.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь комунального підприємства теплових мереж «Криворіжтепломережа» судові витрати по справі у вигляді судового збору, у розмірі 3028,00 грн (три тисячі двадцять вісім гривень).

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відомості про учасників справи згідно п. 4 ч. 5 ст. 265 ЦПК України:

- позивач: Комунальне підприємство теплових мереж «Криворіжтепломережа», місцезнаходження: 50099, місто Кривий Ріг, провулок Дежньова, буд. 9, код ЄДРПОУ 03342184;

- відповідач: ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 , місце реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 .

Рішення прийнято, складено і підписано в нарадчій кімнаті складом суду, який розглянув справу.

Суддя Р.О.КУЗНЕЦОВ