Ухвала від 31.07.2024 по справі 240/6423/24

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про прийняття справи до провадження

31 липня 2024 року м. Житомир справа №240/6423/24

категорія 106030000

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Черняхович І.Е., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії,

встановив:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до військової частини НОМЕР_1 про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії.

Підставою для звернення ОСОБА_1 з даним позовом до суду стала з даним позовом до суду стала не виплата йому "поточної" індексації грошового забезпечення за період проходження військової служби з 10.09.2016 по 28.02.2018 із застосуванням при її обчисленні місяця підвищення тарифної ставки (окладу) січня 2008 року та "індексації різниці" за період проходження військової служби з 01.03.2018 по 29.11.2021.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду Липи В.А. від 23 травня 2024 року відкрито провадження в адміністративній справі №240/6423/24 за позовом ОСОБА_1 за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.

Відповідно до частини 9 статті 31 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) невирішені судові справи за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду, що додається до матеріалів справи, передаються для повторного автоматизованого розподілу справ виключно у разі, коли суддя (якщо справа розглядається одноособово) або суддя-доповідач із складу колегії суддів (якщо справа розглядається колегіально) у визначених законом випадках не може продовжувати розгляд справи більше чотирнадцяти днів, що може перешкодити розгляду справи у строки, встановлені цим Кодексом.

У зв'язку із призовом судді ОСОБА_2 на військову службу, відповідно до ч. 9 ст. 31 КАС України та Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.10 №30 (із змінами і доповненнями) розпорядженням керівника апарату Житомирського окружного адміністративного суду від 22 липня 2024 року №140 було призначено повторний автоматизований розподіл справа, що перебували в провадженні судді Липи В.А., в тому числі й адміністративної справи №240/6423/24.

Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 23.07.2024 головуючим суддею для розгляду адміністративної справи №240/6423/24 було визначено суддю Черняхович Ірину Едуардівну.

Враховуючи положення статей 31-33 КАС України суддя приймає дану справи до провадження та розпочинає її розгляд спочатку.

Зважаючи категорію та складність справи, обраний позивачем спосіб захисту і значення справи для сторін, суддя вважає, що дана справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи відповідно до положень ч. 5 ст. 262 та ст. 263 КАС України.

Керуючись статтями 12, 30, 31, 35, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,

ухвалив:

Прийняти до провадження адміністративну справу №240/6423/24 за позовом ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії.

Справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Відповідач у строк встановлений для подання відзиву, а позивач не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву мають право подати до суду клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.

Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання даної ухвали.

Відзив на позовну заяву (відзив) повинен відповідати вимогам частин другої-четвертої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України.

Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи одночасно з надісланням відзиву до суду.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Витребувати у військової частини НОМЕР_1 наступні докази:

- інформацію про те, чи виплачувалась ОСОБА_1 індексація грошового забезпечення ("поточна індексація") за період з 10.09.2016 по 28.02.2018 та "індексація різниці" (фіксована індексація) за період з 01.03.2018 по 29.11.2021;

- у випадку виплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 10.09.2016 по 28.02.2018 - довідку з помісячним відображенням сум виплаченої індексації грошового забезпечення за вказаний період, а також із відображенням базового місяця (місяця підвищення тарифної ставки), взятого для обрахунку цієї індексації;

- у випадку виплати ОСОБА_1 "індексація різниці" (фіксованої індексації) за період з 01.03.2018 по 29.11.2021 - довідку з помісячним відображенням сум виплаченої індексації грошового забезпечення за вказаний період з їх поділом на складові: поточна індексація та індексація різниці;

- довідку про розмір виплаченого ОСОБА_1 грошового забезпечення за лютий 2018 року та за березень 2018 року (без врахування складових грошового забезпечення, які мають разовий характер);

Зобов'язати військову частину НОМЕР_1 виконати вимоги даної ухвали та надати витребувані судом докази протягом п'ятнадцяти днів, з дня отримання копії цієї ухвали.

Попередити військову частину НОМЕР_1 , що невиконання ухвали суду про витребування доказів може мати наслідком застосування заходів процесуального примусу, передбачених статтями 145, 149 Кодексу адміністративного судочинства України.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, в мережі Інтернет за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud0670/.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена до апеляційного суду.

Суддя І.Е.Черняхович

Попередній документ
120722607
Наступний документ
120722609
Інформація про рішення:
№ рішення: 120722608
№ справи: 240/6423/24
Дата рішення: 31.07.2024
Дата публікації: 02.08.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Житомирський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо; звільнення з публічної служби, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відкрито провадження (13.05.2024)
Дата надходження: 02.04.2024
Учасники справи:
суддя-доповідач:
ЧЕРНЯХОВИЧ ІРИНА ЕДУАРДІВНА